Νέες κυκλοφορίες 2023

2 Likes

Βγήκε ο πρώτος τους δίσκος με τίτλο Gone with the flow. Τσεκάρετε όσοι γουστάρετε μελωδικό 'core.

Αναρωτιέμαι πόσοι/ες γνωρίζετε την γκρουπάρα που λέγεται Dream The Electric Sleep

Επιτέλους, επιστροφή μετά από άπειρα χρόνια - νομίζω 9. Το “American Mystic” βγαίνει στις 14 Ιουλίου.

Όσοι λοιπόν γουσταρετε το prog σας να ειναι hardrock-αδικο, να έχει ρεφρέν για αρένες και πολλά AOR στοιχεία, κι όλα αυτά χωρίς το άκουσμα να φαίνεται ρετρό, τότε πρέπει να τους ακούσετε! Πρωτο δειγμα:

3 Likes

Με έστειλες αδιάβαστο, είναι 100% στο στοιχείο μου αυτό που ακούω και δεν είχα ιδέα. Θενξ ε λοτ, θα ερευνηθούν περαιτέρω!

1 Like

Ακου οπωσδηποτε το Heretics του 2014!

1 Like

Δοκίμασα το Heretics με το καταπληκτικό εξώφυλλο, και δεν… Μετά από δύο χρόνια ξαναπροσπάθησα με το Beneath… και πάλι δεν… Πιστεύεις θα αναθεωρήσω τώρα;

Πολλά βάζεις, το τελευταίο βγήκε το ‘18 (παρ’ όλο που κι εγώ είχα μείνει σε αυτό του '16)

Του 18 ήταν reissue νομιζω. Αν δεν σου αρεσε το heretics, δεν νομιζω να νιωσεις τωρα, ιδιο στυλ περιπου.

1 Like

Νωρίτερα μες την ημέρα, ο Austin Lunn των Panopticon ζητούσε από τον κόσμο να στείλει μέηλ προς την υπεύθυνη υπηρεσία στο Wyoming όπου εξηγούν τη σημασία του outdoor festival “Fire In The Mountains”, για να εγκριθεί να διεξαχθεί και φέτος.

Σε αντάλλαγμα της ανταπόκρισης, έδωσε στη δημοσιότητα, name your price, το πρώτο single, “Cedar Skeletons” από το νέο δίσκο “The Rime Of Memory”, που θα κυκλοφορήσει το χειμώνα. Παμε λίγο.

5 Likes

Ομορφες μουσικες, post black απο Γαλλια μερια
Εξαιρετικο το Car Wreck

2 Likes

1 Like

2/2

2 Likes

Επιτελους νεα μουσικη μετα απο 12 χρονια και πολυ χαιρομαι γτ προκειται για φοβερους μουσικους! Μπαντα που δυστυχως δεν ανηκει στα ακουσματα του μεσου Ελληνα ακροατη του σκληρου ηχου! Αδικα νομιζω, εχουν γραψει κομματαρες οι τυποι!

1 Like

15 Σεπτέμβρη έρχεται και ο νέος δίσκος των Tesseract, ενώ σήμερα βγήκε και το πρώτο βίντεο:

Έχουν ανακοινώσει και περιοδεία αλλά είμαστε εκτός :sob:

4 Likes

γίνονται πραγματάκια εδώ

1 Like

Ώπα ρε (sorry αν ποσταρίστηκε ήδη αλλού)

9 Likes

Ναι γεια σας

2 Likes

Tεράστιο κομμάτι.
Πάμε για δισκάρα.

1 Like

YEAH WE AREEEEE!!

(yes this is a complete sentence)

1 Like