Νέες κυκλοφορίες 2023

Πάμε νέο Mariusz Duda (Lunatic Soul, Riverside)

3 Likes

Λίγες σκέψεις για το δίσκο των TesseracT απο μενα

7 Likes

Εγώ θα τοποθετηθώ αφου κυκλοφορήσει ο δίσκος!

1 Like

Είχα ποστάρει δείγμα και στο post-rock νήμα αλλά νομίζω πως πρέπει να σπαμαρω περισσότερο…

Οι Blodet είναι Σουηδοί και πάιζουν κάτι που ίσως θα μπορούσε να ονομαστεί post-rock, ίσως doom rock, ίσως κάτι άλλο… διότι παρά την “απλότητα” του στυλ τους, οι συνθέσεις έχουν μεγάλο βάθος, εύρος και βεληνεκές.

Δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια, ούτε να πετάξω λέξεις που μπορεί να σας τραβούσαν την προσοχή (όπως, ας πούμε, από scarlet doom μπάντες…). Μην τους αφήσετε όμως να περάσουν έτσι, εδώ υπάρχει κάτι πολύ όμορφο.

Ναι, ξέχασα, το νέο τους άλμπουμ βγαίνει στις 29 Σεπτεμβρίου. Και ναι, είναι πάρα πολύ καλό.

8 Likes

Έχει ενδιαφέρον ότι μου τράβηξε την προσοχή ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που δεν εξέφρασες :stuck_out_tongue:

1 Like

Τι είναι το scarlet doom ρε παιδιά :thinking:

Αυτό μου ρχεται στο μυαλό.

6 Likes

Μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι οι Blodet είναι στο ίδιο στυλ με Messa. Αν και μια μακρινη συγγενεια, υπάρχει.

1 Like

Είναι ένας όρος που χρησιμοποιούν οι Messa για να αυτοπροσδιοριστουνε

Δισκάρα το TesseracT.

1 Like

Wtf

3 Likes

Γαμω είναι!

Τι παίχτηκε, άλλαξαν στυλ εντελώς;

Κάτι παίχτηκε ρε, ίδιο τραγούδι είναι από τον τύπο/μπάντα GAS που παίζει σαν κι αυτούς κ δεν λέει πουθενά πως είναι διασκευή ξέρω γω, που δεν είναι. Οι ίδιοι θα ναι και μας γαμάνε τα μυαλά, κάτσε να δεις, χαχα.

1 Like

@nikatapi / @Outshined ξέρετε πότε κυκλοφορεί το TesseracT ;

Παρασκευή 15, μαζί με το Baroness.

2 Likes

:arrow_forward:︎ Bound By Naked Skies | Lathe of Heaven (bandcamp.com)
Δυνατοοοοοοό

2 Likes
3 Likes

Ναι γεια σας, τι λεει εδω;

Συγκίνηση. Πολυ-πολυαναμενόμενο.

4 Likes

Λοιπόν, επειδή κοντεύουν να ματώσουν τα αυτιά μου από το πόσο δυνατά ακούω αυτά τα δύο κομμάτια, θα τα βάλω κι εδώ:

Το κομμάτι για μπαχαλα:

Το καλύτερο μέταλ ρεφραίν στο Β μισό του '23:

Και Μπασάρα τρελή και στα δύο

Μπράβο στα κορίτσια

4 Likes

@hokam μάθε μπαλίτσα απ’ τις μικρές. Ειδικά στο δεύτερο και στο 1:50.