Νέες κυκλοφορίες 2023

Ενα απο τα ελαχιστα guilty pleasures που εχω ειναι οι DragonForce.

Τι κομματαρα :smiling_face_with_tear: :100: :heart_eyes:

1 Like


Για τους 90’s μύστες του σοβαρού doom death

5 Likes

Δεύτερο σερί ποστ αλλά πρέπει.
Νυχτερίδες του φόρουμ ενωθείτε

1 Like

Βγήκε!

Εγώ θα εξέφραζα αρχικά μια διαφορετική γνώμη από το εξαιρετικό κείμενο του @nikatapi: θα έλεγα πως με κουράζει η (υπερβολική;) πληροφορία του άλμπουμ όπως και η πολύ κουραστική υπέρ-υπέρ-υπέρ κομπρεσαρισμένη παραγωγή…

…ομως τελικα θα ρουφήξω το αυγό μου, διότι όσο περισσότερο το ακούω τόσο περισσότερο μου αρέσει!

Οι Haken έμοιαζαν να μην έχουν ανταγωνισμό για το καλύτερο prog metal της χρονιάς αλλά να που οι Tesseract ίσως έχουν αντίθετη άποψη!

3 Likes

Δεν πιάνει (ή μπορεί να χτυπήσει) το Haken για μένα, αλλά είναι και δυο πολύ διαφορετικά ακούσματα μεταξύ τους, για μένα τουλάχιστον.

Οι Tesseract με αυτό το άλμπουμ κατάφεραν να με κερδίσουν και να μου μιλήσουν παίζοντας με ένα μουσικό ύφος που συνήθως βρίσκω δύσκολο να συνδεθώ συναισθηματικά. Στο κομμάτι του εντυπωσιασμού και της τεχνικής δεν είχαν απολύτως καμία δυσκολία να με κερδίσουν.

Όσο το ακούω όχι απλά συμφωνώ με τον Νίκο ότι πρόκειται για την καλύτερη και πιο εντυπωσιακή δουλειά τους από τα 2 πρώτα κι έπειτα, αλλά θεωρώ ότι έχει όλα τα φόντα να ανεβεί στην κορυφή της δισκογραφίας τους, προϊόντος του χρόνου.

2 Likes

Νομίζω πως είναι ασφαλές να πούμε πως είναι σίγουρα η πληρέστερη δουλειά τους. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν θεωρηθεί και η καλύτερη. Γενικώς, είναι πάρα πολύ ωραίο. Άλμπουμ για αρκετές ακροάσεις!

ΥΓ: εχουμε ξεχωριστο θρεντ για ολα τα άλμπουμ τους, τι περιμένετε;

2 Likes

Altered State δυσκολα θα ξεπεραστεί, σε συναισθηματικό επιπεδο απο μένα. Αλλά σαν μια σύνοψη του ήχου τους και μια δουλειά με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, νομίζω δουλεύει ιδανικά.

3 Likes

Εμενα το αγαπημενο μου ηταν το One, όμως επειδή ΔΕΝ είμαι κανένας σοβαρός οπαδός που έχει ζήσει μεγάλα συναισθήματα στο παρελθόν με TesseracT, δεν θα έχω πρόβλημα να ειναι αυτο το καλύτερο! Θα δείξει.

2 Likes

Δύο καινούρια κομμάτια από μια από τις καλύτερες μπάντες που υπάρχουν εκεί έξω…

2 Likes

Επρεπε να βγει χτες που ηταν του σταυρού αλλα φευ…

Ω θεοι σας ευχαριστούμε!!

Εντιτ

Και τιμιος κορι φρεσκος

2 Likes

Δεν έφτανε η δισκάρα, έχουμε κ συμπληρωματικό κομμάτι

1 Like

Αν σας έλειψαν οι Wet Leg φέτος…

Πες κι εσύ @Ktn

2 Likes

Δισκαρα οπως αναμενοταν…

1 Like

εν τω μεταξυ το σολο εκει στο 2:20 ειναι σαν να το εγραψε ο Jack White
καλο δισκακι. Την προτιμω σε κομματια οπως το Lacy παρα στα πιο teen pop rock στυλ Avril Lavigne

Νομίζω και στα δύο βγάζει προσωπικότητα, αν και στο “bad idea right?” ένιωσα ότι παραήταν όμοιο με “Wet Leg”

Έχει ποικιλία το νέο άλμπουμ της, έχει και μπαλάντες, έχει και πιο singer/songwriter, έχει και ποπάνκ. Το Lacy είναι από τα πολύ όμορφα, ισχύει

Καλύπτει επάξια το κενό τώρα που η βασίλισσα το έχει γυρίσει στο ποπάνκ :crown: #Παντελή _στείλε

Για την ώρα σα σύνολο πιστεύω ένα σκαλί πάνω από το ντεμπούτο, αν και σαν αντίκτυπο δύσκολο να το πιάσει.

Με Wet Leg πέρα από μπασογραμμή δεν βρίσκω ιδιαίτερα σημείο επαφής, βέβαια γνωστός αχάμπαρος, οπότε.

Κατά τα άλλα, ωραία πραγματάκια έκανε στα mtvmas, αλλά :purple_heart:

Λείπει το στοιχείο του αιφνιδιασμού, και το κοινό τώρα το γυρίζει - απ’ όσο αντιλαμβάνομαι - στο επόμενο hot name της εποχής (συμπέφτει η κυκλοφορία και με το drama της Doja Cat, και Taylor Swift, όχι ακριβώς new names, αλλά πολύς θόρυβος αυτή τη στιγμή για να ξεχωρίσει παραπάνω)

Αλλά ότι έχει κάνει ντόρο με στίχους και παρουσίες στα MTV Awards, έχει κάνει, και φαίνεται ότι δεν ξεγράφτηκε μετά την πρώτη επιτυχία…

Στα 39 λεπτά του, είναι ιδανική διάρκεια για να εκτιμήσει ο @apostolisza8

1 Like

οριακά :stuck_out_tongue:

Για τον Αποστολη ιδανικη διαρκεια ειναι 18-23 λεπτά.

1 Like

insert sexual implications of above phrase

4 Likes