Νέες κυκλοφορίες 2023

Φανταστικό νέο single από Blood Incantation. Δύο εννιαλεπτα τραγούδια, το πρώτο prog death επιστροφή, το δεύτερο ουσιαστική αξιοποίηση των πρόσφατων space ambient αναζητήσεων τους.

Βγάλτε τέτοιο άλμπουμ να γουστάρουμε άγρια.

3 Likes

Είναι μόνο ambient το δεύτερο κομμάτι?

Thanks to @Outshined για την πρόταση

4 Likes

Το Gallery of Sleep μεγάλο mindfuck… Ανυπομονούμε!

1 Like

Όχι ακριβώς αλλά κυρίως, ναι.

1 Like

To νέο Tesseract είναι ένα φανταστικό άλμπουμ - για μένα εύκολα πλέον το καλύτερό τους. Έκαναν advance σε ένα είδος που είναι περισσότερο αισθητική/ηχητική πρόταση παρά συναίσθημα και τραγούδι. Προβλέπεται λιώσιμο.

4 Likes

Ναι είναι πολύ καλό άλμπουμ. Μια ακρόαση βέβαια

1 Like

Οι Model/Actriz είναι ένα από τα καλύτερα εναλλακτικά πράγματα που ξεπετάχτηκαν μέσα στο 2023. Κυκλοφόρησαν νέα κομματάρα που δεν μπήκε στο “Dogsbody” αλλά, κι αυτή, τα σπάει.

3 Likes

1 Like

Chelsea :heart:

4 Likes

Εξαιρετικός Cresswell (of Flatliners fame)

To You Don’t Wanna Listen To Me σκαρφαλώνει ψηλά στο αγαπημένα μου της χρονιάς (αν και γενικά αρκετά διαφορετικό από τα υπόλοιπα του δίσκου)

Ταγκαρω τον @hopeto που έχει αναφέρει τα άπαντα των lucero και λέω μπας και του γυαλίσει ο δίσκος

Άσχετο, chuck ragan έχεις ακούσει καθόλου hopetara?

4 Likes

Το έβαλα αυτό να παίξει χωρίς να έχω ιδέα και μου αρέσει πολύ μπορώ να πω. Θενξ!

1 Like

Και θα αναφέρω κι άλλα.

Θα το τσεκάρω Γιάσωνα, και τον Ragan. Θα επανέλθω με άποψη.

Το Cresswell πάντως παίζει τώρα και είναι πολύ ωραίο. Θα μελετηθεί περισσότερο στο τέλος της χρονιάς.

1 Like

Σορι αν εχει ποσταριστεί ήδη αλλά έρχεται και νέο On Thorns I Lay στις 13 Οκτώβρη.

Εγγύηση.

7 Likes

Chelsea επιστρέφει δυναμικά και με τουρ ! Τα καλύτερα νέα.

3 Likes

Το ξαναβάζω γιατί το άλλο ήταν preview.

Πραγματικό σκοτάδι, όχι ντεμεκ σαν κάτι άλλα.

Θα πάμε να την δούμε λογικά 12 Μαρτίου στην Βαρσοβία στο Μπρούκλιν

5 Likes

Νέο single από το επερχόμενο άλμπουμ της Kristin Hayter κι, απ’οτι φαίνεται, αρχίζει να μεταμορφωνεται σε θηλυκή έκδοση του Nick Cave.

3 Likes

Ακραίο combo breaker μετά τα δύο τελευταία * μαύρες καρδούλες *, αλλά.

Σκουπιδάκια στα μάτια μου.

3 Likes


Καλησπέρα σας

6 Likes

Είχα την τύχη να ακούσω αρκετές φορές μέχρι τώρα το νέο Hexvessel και δυστυχώς, για πρώτη φορά με δίσκο τους, δεν «ένιωσα» τίποτα (ίσως είναι και αυτό το νόημα με την παγωμάρα που επικρατεί :stuck_out_tongue_winking_eye:). Και το all tree ήταν αδύναμο στα αυτια μου, αλλά οκ εδώ τίποτα. Σαν να είναι δυο ξεχωριστά πράγματα, η φωνή και τα όργανα. Θα το ξανά πιάσω όταν έρθουν τα κρύα μήπως και.

Σε άλλα νέα οι υπέρ-παραγωγικοί τελευταία Ken Mode κυκλοφόρησαν το Void χθες. Τους είχα αφήσει στο Venerable και τους ξανά έπιασα με το Null, χωρίς να τρελαθώ. Τρελάθηκα όμως με την περσινή εμφάνιση τους. Είναι από τις περιπτώσεις που είναι καλύτεροι στο σανίδι από ότι στο στούντιο και ναι μετά από αυτό, με αποκαλείς εύκολα φαν-μπόι, έχοντας λιώσει την δισκογραφία τους.

Να πούμε πως χθες κυκλοφόρησε και το νέο Grails ε!

4 Likes