Τσαβεζ

καλησπερα κοριτσα και αγορια.
μετα απο αρκετο και ρο σκεψης και συλλογισμου,ανοιγω ενα τοπικ πιο εναλακτικο και απο τους(συυγκροτημα του γουστου σου).

ακου να μαθαινεις φίλε χρήστη ουσιων.Πολλες φορές ανοίγεις ενα τόπικ.Μετα βλέπεις λουκέτο.Λες γιατί?
Σου λένε ασήμαντο θεμα για να ανοιξείς καινούριο θρεντ .

Ε παει αυτη η εποχη,η αλλαγη ήρθε μετά απο λαικη απαιτηση ανοίγω αυτο το τόσο ιδιαιτερο τοπικ.
τοσο όμορφο και τόσο διαφορετικό.

και για να μπαινω στο ροουζ μπιφ ΄ακουλουθειται οδηγιες χρησεως.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

Παταμε κλικ στο τοπικ,διαβαζουμε και δεν ποσταρουμε προλαβα δεν ειναι μαγκια.
κατανοουμε οτι σε αυτο το τοπικ συζηταμε οτι θελουμε δεν είναι σαν το βαριεμαι.
ΔΩ δεν γραφουμε απλα μια μαλακια, ριχνω στο τραπέζι ενα θέμα και το συζητάμε
ωστε να μην ανοιγουμε τοπικ αχρηστα.

μοντς το ξέρω οτι είστα ετοιμη-ες να πατήσετε λοκ αλλα όχι μην , αφήστε το μια-δυο μέρες και αμα δεν λειτουργει το λοκαρεται.

δεν θέλω να το κλειδώσω ρε συ δατς, απλά επειδή δεν κατάλαβα τι ακριβώς ζητάς, δεν το εξηγείς περισσότερο?

Μαλλον εννοει οτι αντι να ανοιγονται πολλα thread με διαφορετικο θεμα το καθενα να θετουμε ενα θεμα προς συζητηση σ’αυτο εδω και οταν εχει συζητηθει αρκετα να βαζουμε αλλο.

λοιπον δες το σκεπτικο μου.
κατα καιρους εχουν ανοιχτει χιλιαδες τοπικς αχρηστα πραγματικα οχι οτι ήταν βλακειες αλλα ήταν ασήμαντα.

θέλω ας πούμε να πω για τον τσαβεζ που αποφάσισε να συνεργαστει με αμερικανικη εταιρια ,δεν ανοιγω άλλο τοπικ απλα το συζητάω εδω.εσυ ας πουμε μπορεις να πεις για κάποιο άλλο θέμμα που μπορεί ναι σοβαρο αλλα δεν αρκει για να ανοιχτει θρεντ το λες εδω και το συζηταμε…

δεν λέμε απλα μια βλακεια συζηταμε μπορει να λειτουργησει σκεψου το λιγο…

δεν λεω να μην ανοιγονται τοπικ αλλα για κάποια θεματα που δεν θα εχουν ανταποκριση μεγαλη αρα δεν θα μπορουν να στηριξουν ενα τοπικ εδω είναι ο χώρος

κ αυτός που θα μπαίνει στο θρεντ πως θα ξέρει τι συζητάμε? εδώ σε άλλα τόπικ, συγκεκριμένα κ οι χρήστες δεν διαβάζουν τις απαντήσεις των άλλων επί του θέματος…:-k :-s [-X

δατς τελευταία ανοίγεις καλά τόπιξ, τα οποία ναι μεν δεν κλειδώνουμε, αλλά επίσης δεν τραβάνε… :-k :?

μάλλον θέλει να τονίσει τον πλουραλισμό των πολυσυλλεκτικών κοινωνιων…

ανάλογα με το θεμα που θα συζηταμε θα προσαρμόζω τον τίτλο.

ναι δεν είχαν απήχηση λογικό.

ξέρεις κάτι αμα ανοίζω τόπικ
ποση γίνεται η διαμετρος του πρωκτου σας μετα τη αφοδευση στο 1ο λεπτα θα χουμε 200 απαντησεις.αλλα δεν είναι το θέμα η απηχηση,και επειδη ειδα οτι μερικά θεματα δεν στέκονται ανοιξα αυτό.

Πιστευω πως ο δατς ανοιξε αυτο το τοπικ με την σκεψη αυτου εδω

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4463

Και δεν ειναι ασχημη ιδεα

ΥΓ. δατς αν ανοιγες τετοιο τοπικ με τον πρωκτο…:lol: :stuck_out_tongue:

Λοιπόν κάνω την αρχη\\

καθε θέμα θα συζητιέται για 10 μερες και μετά αλλο θέμα εκτος αμα έχει τεράστια απηχηση.

κάνω την αρχη ο τσαβεζ ενω είχε πεεράσει στην χώρα του την παραγωγή πετρελαιου και το πετρελαιο ήταν πολύ φθηνό συζηταει ξανα με με αμερικάνικες εταιρίς για ενδεχόμενη συνεργσια τους.
γιατι άραγε>?μήπως δεν βγαίνει οικονομικά η χωρα η απλά μυριστηκέ χρημα.
έχει εναντιωθεί η μιση χώρα μαζι του και πραγματικά αγωνιό να δω τι θα γινει.

περιμενω αποψεις…

δατς ας μιλήσουμε εδώ για τσάβεζ κ άσε το τόπικ ως έχει. αν θες άνοιξε άλλο με άλλο θέμα

οκζζζ

θελω να πιστεθω πως τσαβεζ ειναι πιο “πατριωτης” για να το κανει μονο για το χρημα, άλλωστε τον εχω και σε μεγαλη εκτιμηση, οποτε μαλλον το κανει γιατι ισως τα οικονομικα της Βενεζουαλας γνα πανε κατα διαολου…
καθολου δεν ξερω,θα το ψαξω και θα επανέλθω

Εγω ομως ειδα πως χθες/προχθες εκλεισε τελικα συμφωνιες με ρωσικες εταιριες πετρελαιου/ενεργειας οποτε μαλλον παει περιπατο το σεναριο συνεργασιας με αμερικανικες εταιριες.

Στα δικά μου μάτια έπεσε κατακόρυφα από τη στιγμή που τα έβαλε με τους FARC γιατί λέει… δεν σταματούν το αντάρτικο και δεν γίνονται τσάτσοι της αμερικανόδουλης κυβέρνησης της Κολομβίας και του ξεπουλημένου ΚΚ Κολομβίας…

Για να δουμε λιγο και τι βηματα προοδου εχουν πραγματοποιηθει στη Βενεζουελα επι προεδριας Hugo Chavez. Για αρχη εστιαζω στους τομεις υγειας και παιδειας αναφεροντας τις σποτδαιοτερες δρασεις:

ΤΟΜΕΑΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

1. Αποστολη Robinson : εθελοντες διδασκουν αναγνωση και γραφη σε αναλφαβητους ενηλικες χρησιμοποιώντας την ομωνυμη κουβανικη μέθοδο, που έχει υιοθετησει και ο ΟΗΕ για τους ισπανοφωνους πληθυσμους. Κάθε εκπαιδευόμενος πληρώνεται για να παρακολουθει τα μαθήματα ώστε να μην τα παρατησει.

2. Αποστολη Ριμπας : Παρεχει συμπηρωματικη δευτεροβάθμια εκπαιδευση σε 5.000.000 Βενεζουελάνους που την είχαν εγκαταλείψει. Μεχρι σημερα πανω απο 300.000, έχουν ολοκληρώσει τη δευτεροβαθμια εκπαιδευσηβκαι ετησιως ο αριθμος αυξάνεται.

3. Αποστολή Σουκρε : Προσβαση στην πανεπιστημιακη εκπαίδευση των κατωτερων κοινωνικών στρωματων, φοιτηση δωρεαν και επιδότηση ΟΛΩΝ των φοιτητων απο ένα εκτεταμένο π[ρογραμμα υποτροφιων. ( Οπως στην Ελλαδα :stuck_out_tongue: )

4. Προγραμμα προσχολικης αγωγης : Για παιδια 3-5 χρονων χτιστηκαν εκατονταδες νεοι παιδικοι σταθμοι, με δωρεαν τρια γευματα ημερησιως, ιατρικη και ψυχολογικη υποστηριξη.

5. Προγραμματα πρωτοβαθμιας εκπαιδευσης : Ιδρυση εξαταξιου σχολειου,δωρεαν σιτιση, ιατρικη περιλθαψη

ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ
[B]

  1. Αποστολη Barrio Adentro :[/B] δωρεαν, υψηλου επιπεδου και δια βίου ιατροφαρμακευτικη περιλθαψη για ολους και ιδιως για τα φτωχοτερα κοινωνικα στρωματα .Μαζικη οικοδομηση χιλιαδων μικρων κλινικων σε ολη την επικρατεια, στελεχωση και εξοπλισμος με πιστοποιημενο προσωπικο. Πανω απο 15.000 Κουβανοι γιατροι ηρθαν και στελεχωσαν τις νεες κλινικες.

2. Αποστολη Barrio Adentro ΙΙ : Υλοποιηση και εξοπλισμος ενος δικτυου μεγαλυτερων κλινικων σε σχεση με το σταδιο Ι. Στον πρωτο μηνα δρασης εγκαινιαστηκαν 30 ολοκληρωμενα διαγβωστικα κεντρα και 60 ολοκληρωμενα κεντρα αποκαταστασης. Στοχος τα 600 σε καθε κατηγορια.

3. Αποστολη Barrio Adentro ΙΙΙ : Οικοδομηση αντιστοιχα τεραστιων νοσοκομιων και ιατρικων κεντρων.

Κι εγώ τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Τσάβεζ, γιατί έχει κάνει σημαντικό έργο τα τελευταία χρόνια. Ασχετα από την πολιτική του η οποία είναι πολύ καλή, μόνο και μόνο το γεγονός ότι έφερε πολιτική σταθερότητα σε μια περιοχή όπως η Βενεζουέλα, είναι κατόρθωμα. Πριν από λίγες μέρες έκλεισε συμφωνία και με την κυβέρνηση της Ισπανίας για να της πουλά πετρέλαιο μόνο με 100$ το βαρέλι, ενώ η διαφορά στην τιμή θα καλύπτεται από τεχνογνωσία σε διάφορους τομείς που θα του δίνει η Ισπανία.

ψευτοιδεολογος του λογου του
σκατα στα κομμουνια!

  1. δεν ειναι κομμουνιστης

  2. αν ειναι ψευτοιδεολογος και κανει αυτα που κανει στη βενεζουελα, μακαρι ολοι να ηταν ψευτο ιδεολογοι…

το πα με ειρωνικο υφος εννοωντας το ακριβως τουμπαλιν.

Πάλι καλά που υπάρχει και ένας Chavez στη λατινική αμερική… Πλέον έμειναν ελάχιστες χώρες εκεί που είναι ακόμα δουλικά προσκείμενες στις ΗΠΑ. Βέβαια μέγας λαϊκιστής ο Chavez, αλλά τουλάχιστον έχει γίνει έργο στις μέρες του και βοηθάει και την Κούβα. Ελπίζω να μην γίνει πάλι αμερικανικό πραξικόπημα όπως το 2002, γιατί τη 2η φορά θα τον εκτελέσουν αμέσως και μετά θα είναι αργά…