Δε μου αρέσει να δουλεύω ούτε να μη δουλεύω

12 Likes

6 χρόνια δούλευα στο μίνι μάρκετ του αδερφού μου, έιχα αποκτήσει ανοσία σε αυτά από ένα σημείο και μετά, πετάς μια παναγία και όλα καλά

3 Likes

εύχομαι σε όλους τζόκερ και να βαρεθείτε να κάνετε ταξίδια και να απολαμβάνετε τα ενδιαφέροντά σας

7 Likes

Unironically πάντως, εγώ περνάω μια χαρά στη δουλειά μου (το λέω γιατί δε μ’ αρέσει να είμαι “αχάριστος”), αλλά είναι το τελευταίο μου post τέτοιας φύσεως, σ’ αυτό το topic καταλαβαίνω θα πέσει πίκρα :stuck_out_tongue:

1 Like

kxjn45qir4a21

Αντε καλη δουλιτσα παιδες.

8 Likes

Αν η δουλειά ήταν ωραία δε θα πληρωνόμασταν, λέει ένας σοφός φίλος μου.

3 Likes

Το παρόν νήμα είναι η δικαίωση του ανήσυχου μετά από χρόνια, εφάμιλλη δικαίωση λογικά είναι μόνο η είσοδος του Βασίλη Λεβέντη στη βουλή.

21 Likes

Η ζωή μου όλη
:sweat_smile::sob:

1 Like

Amen :pray:

1 Like

6 Likes

Άντε, να βάλω κι εγώ τον οβολό μου:

6 Likes

OK, θα ήθελα να σταθώ στο αρχικό ποστ. Προφανώς και δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, αλλά εντυπωσιάζομαι όταν ακούω ότι έχει την επιλογή να μην δουλεύει. Για τη συντριπτική πλειοψηφία από εμάς η δουλειά δεν είναι επιλογή. Είναι ανάγκη. Αν έχεις λύσει το οικονομικό σου πρόβλημα, τότε είναι εύκολο να εμπλακείς σε φιλοσοφικές συζητήσεις περί “εργασίας (ή μη) και χαράς”. Εκτός φυσικά αν είσαι τόσο μικρός σε ηλικία που σε ζει η οικογένεια.Κατά τα άλλα ακόμα και αν για δουλειά κάνεις την αγαπημένη σου ασχολία/χόμπι, είναι μαθηματικά αποδεδειγμένο, ότι σε λίγο καιρό θα τη σιχαθείς.

Όλα τα trolls την έχουν :wink:

15 Likes

Είπα εγώ ότι έχω την επιλογή να ΜΗ δουλεύω;;!

1 Like

Δεν είμαι τρολ

3 Likes

Παντως εσας που δουλευετε retail σας θαυμαζω. Δουλευε η αδερφη μου καμποσα χρονια στο MyMarket και απο ιστοριες που μου ελεγε ειμαι πεπεισμενος οτι θα ειχε φυγει παναγια και κουτουλια σε πελατη + απολυση στις πρωτες 2 ωρες.

ΕΝΤΙΤ: Τι νεκρανασταση ηταν αυτη, δεν φταιω εγ, το φορουμ μου το πεταξε σαν αδιαβαστο για καποιο περιεργο λογο…

7 Likes

Φανταστική απαντηση της κοπέλας που μ εκανε φυσιοθεραπεια σημερα οταν με ρωτησε που δουλεύω.

“Α δεν ειχες τροχαιο ή κάποιο δυνατο χτυπημα; σε σουπερμάρκετ δουλεύεις. οι μισοι που έρχονται εδω σε σουπερμάρκετ δουλευουν”

Ενιωσα περήφανος. Ευχαριστώ για το ξεθαψιμο κ το μοιραστηκα.

10 Likes

μια χαζή ερώτηση. αν κάποιος έχει στα 40+ αρκετά ένσημα, μπορεί να βγει σε σύνταξη, έστω μειωμένη ? η θα τα πάρει μόνο αφου ολοκληρώσει τα 67 έτη ? γιατι μετά παίζει να πεθάνεις, ενω καλύτερα να τα παίρνεις λίγα λίγα και να κάνεις και κάτι στην “ξάπλα”/