Πεκίνο 2008

τι ωρα ειναι? ξερεις? μη με φανε τα σεντονια παλι.

Δεν ξέρω αν το έχετε δει,αλλά ο ούγγρος Janos Baranyai είχε ένα πολύ σοβαρό ατύχημα στην άρση βαρών.

ΠΡΟΣΟΧΗ το video είναι σκληρό,αν είστε ευαίσθητοι ΜΗΝ το δείτε.

http://www.youtube.com/watch?v=Z0IASlAqpvk

Κυριακή: ( 17/8 ) - 9η Ημέρα, Olympic Green Tennis Center
Περίοδος 11 11:00:17:00

11:00:17:00 Μονό Ανδρών (τελικός)
11:00:17:00 Μονό Ανδρών (απονομές μεταλλίων)
11:00:17:00 Διπλό Γυναικών (τελικός)
11:00:17:00 Διπλό Γυναικών (απονομές μεταλλίων)

τελεια.
θα δω απο τις εντεκα μεχρι τις πέντε.
:stuck_out_tongue:

Ντοπαρισμένη και η Φανή Χαλκιά.
Εύγε.
:slight_smile:

Ευγε, αυτο λεω κι εγω αυξανονται οι ντοπαρισμενοι αθλητες.Παει το ολυμπιακο πνευμα σημερα οι αθλητες ειναι πειραματοζωα του καθε προπονητη.Κριμα για τη χωρα που διδαξε το ολυμπιακο πνευμα και παλι κριμα.

Γουστάρωωω… Αυτή δεν ήταν που έλεγε μπούρδες περί ‘‘ανώτερου ελληνικού DNA’’ to 2004;

Πόσο το χαίρομαι, ρε γαμώτο, να είναι ο ένας μετά τον άλλον ντοπαρισμένοι. Νόμιμα πρεζάκια.

Eιμαι κακος που χαιρομαι και εγω? μουχαχαχαχαχα:lol:
Λιγη τσιπα δεν εχουν ρε γμτ? Αλλα βεβαια, τι τους νοιαζει? Αφου ξερουν οτι το κρατος δεν προκειται να παρει πισω τα προνομια που τους εχει δωσει

Οσοι ελληνες εχουν πιαστε ντοπαρισμενοι ειναι ολοι με την ιδια ουσια!
Ευγε ξεφτερια μου!

Το θεμα μας δεν ειναι αυτο!Ειναι η επικη κουρσα του Usain Bolt στα 100 μετρα.
Εκανε 9.69 χωρις καθολου ευνοικο ανεμο και τα τελευταια 20 μετρα ειχε κατεβασει τα χερια!!! 8O

Φαντάσου αυτός τι θα έχει πάρει.

σαν διαιτολογος και με πτυχιακη για το θεμα ντοπινκ εχω να δηλωσω χονδρικα οτι οι αμερικανοι δεν υποκεινται στην wada.αυτο σημαινει οτι δεν δεχονται τους ελεγχους της.ουσιαστικα δηλαδη λενε τους αθλητες μας εμεις τους ελεγχουμε χωρις να δινουμε λογαριασμο πουθενα.αποτελεσμα ακομα και πολλοι απο αυτους τους αμερικανους που ισως πιαστουν ντοπε απο καπου το ιδιο το αμερικανικο συστημα να τους βγαζει λαδι.
επισης το αντι-ντοπινγκ κοντρολ ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα.και οι μασκες ντοπας δηλαδη ουσιες που επικαλυπτουν τη απαγορευμενη ουσια ωστε να περναει απο τον ελεγχο και να μη φενεται ειναι πλεον επιστημη για τις τους ειδικους.τελευτεα μοδα επισης ειναι και το γονιδιακο ντοπινκ.οποιοσδηποτε νομιζω παει με το σταυρο στο χερι δεν θα παρει μεταλιο ουτε στον υπνο του. γιαυτο και δεν τα βαζω με οσους κανουν χρηση απαγορευμενων ουσιων αλλα με το ολο συστημα που εχει στηθει απο πισω.οι αθλητες σε κινδυνο βαζουν τις ζωες τους και χαλανε τα συκωτια τους και τα νεφρα τους.πολυ παρασκηνιο μαγκες μου.ειδικα αυτος ο τζαμαικανος σημερα ητανε ολα τα λεφτα.για να μην πω για τον αμερικανικο δελφινι.

Πολύ ωραίο και πολύ σωστό ποστ. Ο damnation τα είπα όλα λίγο πολύ. Εμένα δεν με πειράζει ότι ντοπάρονται, αλλά ο επιλεκτικός έλεγχος που μετά το 2004 στοχεύει όλο και περισσότερο τους Έλληνες αθλητές.
Anyway οι Ολυμπιακοί Αγώνες είναι ότι πιο αδιάφορο και fake για μένα και γι αυτό και δεν ασχολούμαι καθόλου πλην του μπάσκετ.

Kι εγω φετος ειδικα εχω δει μονο αγωνες μπασκετ,κατα τ’αλλα τιποτα απο Ολυμπιακους,μονο διαβαζω στο Ιντερνετ.

Επισης,αυτο που λετε για τον Φελπς και τον Τζαμαϊκανο και ολους αυτους που γαμανε και δερνουν και κανουν παγκοσμια ρεκορ το πιστευω 100%.ΔΕΝ κανεις τετοια χωρις ντοπινγκ.Για μενα δεν ηταν ουτε περιεργα ουτε “σκανδαλα” τα θεματα Κεντερη-Θανου και τωρα και Χαλκια.
Ποιος απο σας πιστευε οταν καναν αυτα που καναν οτι ηταν καθαροι…?Ειδικα ο Κεντερης που αφησε πισω τους 7 αραπηδες για πλακα.

Απο την αλλη ειναι και θεμα της επιτροπης.Αμα ριχνανε λιγο το οριο στους χρονους δε θα υπηρχε αυτος ο τοσο μεγαλος ανταγωνισμος που θα οδηγουσε τους αθλητες σε ουσιες.Κι αν υπηρχε καποιος που θα τους ξεπερναγε πολυ θα κινουσε αμεσως τις υποψιες περι ντοπας.Ελπιζω να καταλαβαινει κανεις τι θελω να πω

Τι ακριβώς σε ενοχλεί στο ότι ελέγχονται όλο και περισσότερο οι Έλληνες αθλητές;

Αν σκεφτούμε ότι λίγο πολύ ντοπάρονται όλοι, έρχονται και ισοφαρίζουν τα πράγματα και πάλι νικάει ο καλύτερος :Ρ
Το σίγουρο είναι πως ο πρωταθλητισμός χαλάει τον αθλητισμό και αυτά τα πράγματα που βλέπουμε στους Olympic Games δεν είναι “αθλητισμός και υγεία”. Σήμερα είδα λίγο άρση βαρών γυναικών… Όλη τους η ζωή είναι ο πρωταθλητισμός, οκ, αλλά όμορφα νιώθεις όταν νικάς. Στην καθημερινότητα δεν νομίζω να νιώθουν όμορφα. Ειδικά όταν τελειώσουν με αυτά και χαλάνε τα σώματα τους, έχουν καταστραφεί τελείως.

Νομιζεις οτι στοχευουν ολο και περισσοτερο τους Ελληνες αθλητες. Αμαν πια αυτη η καραμελα και ο “λιακοπουλισμος” τοσο των ιδιων των εμπλεκομενων όσο και των ΜΜΕ. Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου οι κακοι Δυτικοι συνομωτουν εναντιον των καλων Ελληνων. Για δες τι τραβανε οι Βουλγαροι και οι Ρωσοι με το αντιντοπινγκ. Κ η βουλγαρικη ομαδα αρσης βαρων αποκλειστηκε φετος απο τους αγωνες, καθως βρεθηκε ντοπαρισμενη με ακριβως την ιδια ουσια για την οποια ενοχοποιουνται και οι ελληνες συναδελφοι τους. Το γεγονος ότι προπονητης της βουλγαρικης ομαδας αρσης βαρων είναι ο δασκαλος του Ιακωβου μονο τυχαιο δεν ειναι.

Το πιο σωστο το ειπε η wretch ο πρωταθλητισμος χαλαει τον αθλητισμο.Ολα αυτα τα συμβολαια
και οι χορηγιες κτλ εχουν καταστρεψει το “ολυμπιακο ιδεωδες” :lol:
Θυμαμαι ειχα διαβασει καπου οτι μετρησανε την τεστοστερονη του Καρλ Λιουις και την βρηκανε
τοσο μικρη που τα γεννητικα του οργανα πρεπει να ειναι μεγεθους φακης!
Και μην ξεχναμε την Ανατολικογερμανιδα που εκανε εγχειρηση αλλαγης φυλου εξαιτιας των ουσιων
που της εδιναν.Παντως ο Τζαμαικανος χτες τους αφησε 10 μετρα πισω.Πρεπει να ειχε παρει
κηροζινη.

Ποιος “λιακοπουλισμος”? Καταλαβαίνεις τι διαβάζεις?
Εφόσον κάνει μπαμ ότι οι 9,5 στους 10 εκεί μέσα είναι ντοπέ μέχρι το κόκκαλο ή πες “επιτρέπω την ντόπα για χάρη του θεάματος” όπως κάνουν στο Αμέρικα ή αφού δεν δέχεσαι τέτοια “φαινόμενα” (μάλλον κοινή πρακτική) σταμάτα τα όλα και κλείστους όλους μέσα.
Επίσης δεν είπα ότι κυνηγάνε μόνο τους αθώους Έλληνες. Απλά μετά το πέρας του 2004 θυμήθηκαν ότι υπάρχουμε και εμείς στον χάρτη και μας ελέγχουν όλο και περισσότερο. Γιατί δεν νομίζω να πιστεύει κανείς ότι η άρση βαρών της Ελλάδος ας πούμε, τόσες Ολυμπιάδες που γαμούσε και έδερνε το έκανε καθαρή και τους ντόπαρε φέτος μόνο ο Ιακώβου.