Ημισκούμπρια

Επιτέλους,ένα topic για τα αγαπημένα μας Ημισκούμπρια (φρίτσι φρίτσι φρίτς).Για πολλούς είναι γελοίοι και δεν αξίζουν μία,αλλά εμένα μου αρέσουν.Θεωρώ πως μέχρι το Ημισκούμπρια 2030 ήταν πολύ καλοί,μετά χάλασαν λίγο.Επίσης,τους θεωρώ ένα απ’ τα σοβαρότερα hip hop συγκροτήματα μια και αυτοί ήταν μέσα στα πρώτα μου ακούσματα,όπως και πολλών άλλων φαντάζομαι.

χαβαλετζήδες,groovάτοι,με φοβερό στίχο (τα ρίματα τους έσκιζαν…) αφησαν και αυτοί το στίγμα τους στο ελληνικό hip hop…Που να ακούσετε και τον Βρωμύλο απο Μεντζέλο…:lol:

Πέτα μακριά τα κλειδιά της καρδιάς σου,
Θέλω να το κάνω με τη μαμά σου.

:lol::lol::lol:

ΕΠΟΣ.

:lol::lol:
Toν έχω ακούσει! Μου το είχαν δώσει σε κασέτα κα΄που εκεί στα μέσα της δεκαετίας του '90!
Τότε ήταν τρου, μετά το γύρισαν για να τους παίζουν στην τηλεόραση! :p:lol:

“τι λες μωρη πανα ξεσκισμενη παλιοψ*λα,σαλουφα,υποκειμενο,παλιοστοκαρ**λα?σαγαπησα γμτ κιαυτο το παιρνω πισω μα ισως και να γουσταρα τον κ*λο να σου σκισω”!!πως να μην τους λατρεψεις μετα??

χωρις πλακα μου θυμισες τα παιδικα μου χρονια ρε!!ο μοναχος ηταν το αγαπημενο μου!

ειμαι βρωμυλος!!!

σαν βρωμικη σερβιετα!!!

τον Π@ΥΤΣ@ μου τον λενε Μητσο και ειναι μαυρος πειρατης!!!

:lol::lol::lol::lol:

γραψαν ιστορια με εκεινη την κασσετα

πρεπει να ειχε κυκλοφορησει παντου σχεδον
σε underground φαση!!!

“Μωράκι μου, μωράκι μου
Γλυκό μελιτζανάκι μου
Όταν θα σμίξουμε τα δυό μας
Δε θα φορώ το μποξεράκι μου”

:lol:

Φύυυυυυυγαμεεεεε!!!

απιστευτα στιχακια, παροτι δεν ακουω hip-hop τους θεωρω απολαυστικους

Νταξει δεν ειναι κατι το τρελο στο ειδος,αλλα στα πρωτα τους μετραγανε αρκετα.Παντως ο βρωμυλος ηταν respect.

στην αρχη ηταν αρκετα καλοι, αν τους εβλεπες με μια χιουμοριστικη πλευρα.πλεον ουτε αυτο δεν καταφερνουν

Ναι συμφωνώ,δεν είναι κάτι το τρελό απλά οι στίχοι τους ήταν τόσο καλοί παλιότερα και τόσο απλοί συγχρόνως που μπορούσε να τους ακούσει μέχρι και 5χρονο που λέει ο λόγος.Επίσης μη ξεχνάτε το Βουκολικό.

Ρι φάτε χώμα ριιιιι

Εεεεεεεεε? Εχεις ακουσει το τευλευταιο cd τους? :roll:

οχι, εχω σταματησει να ακουω απο αυτο που εβγαλαν μετα τις ‘‘γυναικολογιες’’

Ωραια, ακου το τελευταιο ειναι πολυ καλο α3ιζει :wink:

exei kaneis tragoudia apo thn metzelokaseta?opoios exei kai mporei na mou steilei…as steilei…:slight_smile:
email:blackeyealex@hotmail.com

Blackeyealex δε γράφουμε με greeklish στο φόρουμ. :slight_smile:

Χαχαχα, η μετζελοκασέτα είναι ο ορισμός της καφρίλας, θυμάμαι που την άκουγα χρόνια πριν…

δεν το ηξερα…:frowning:
εχει κανεις παντως κανα τραγουδακι απο μεντζελοκασετα?

μετζελοκασέτα!!!

“Άντε γ…σου χλέμπουρα ευγενικά του είπα
Αν έχεις κ…λες τράβα να γ…σεις την κατσίκα!”

:lol:

ακουγα πριν 4 χρονια αρκετα…τους πηγαινα πολυ για τις στιχαρες τους που ητα πολυ γουστοζικες και ειχαν αφασια.Το τελευταιο δισκο ουτε τον ακουσα αλλα νομιζω ειναι παπαρια γενικα…

Περίεργα τα λες λίγο… :-k