Κατι που με πονεσε πολυ

χτες εμαθα για ενα περιστατικο που εγινε σε ενα νοσοκομειο πριν 2 μηνες…
αφησανε λεει 2 απειρες νοσηλευτριες μονες τους για βραδυνη βαρδυα σε εναν ολοκληρο οροφο νοσοκομειου με ασθενεις…
η μια απο τις 2 νοσηλευτριες επαθε κριση επιλυψιας και πεθανε ενω η αλλη δεν ηξερε τι να κανει,πως να τη βπηθησει και οποιους και αν πηρε τηλ της απαντουσαν γιατι μας ξυπνας…
η αστυνομια κατεγραψε το συμβαν σαν ιατρικο ατυχημα…
κανεις δεν εφταιγε…

αυτο ειπαν και στα παιδια της 52χρονης…

ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο ???
τοσο λιγο αξιζει η ζωη του διπλανου μας τελικα???

αμαν…[-X:!:

καλα ακομα δεν εγραψε κανεις σαυτο το τοπικ?ε βεβαια αφου αναλωνεστε στο "βαριεμαι και στο “μου αρεσει” λογικο ειναι…φτου σας γομαρια!
φιλε τζαμροκ δεν ειναι τα μονα ατυχηματα…καθολου οργανωση σαυτη τη χωρα ρε φιλε…

Xμ ναι οκ είναι απαράδεκτα όλα αυτά περί μη βοήθειας κλπ.

Αλλά δεν έπρεπε να ήξεραν όλες οι συνάδελφοι ότι η συγκεκριμένη έπασχε απο επιληψία και δεν έπρεπε να ξέρουν τι να κάνουν σε περίπτωση κάποιας τέτοιας κρίσης;

πρωτα πρωτα, δεν ειχε κανεις το μυαλουδακι να φανταστει πως δυο απειρες νοσηλευτριες δεν εχουν τιποτα να ψαξουν μονες τους σε ενα οροφο, το βραδυ? δεν σκεφτονται λιγο γαμωτο, τοσο καλοι στο σχολειο, ωστε να γινουν γιατροι, αλλα στην πραγματικοτητα δε σκαμπαζουν ουτε μια.

Ασχημο πραγματικα.Καλα δεν τους εκοψε οτι 2 απειρες νοσοκομες(η μια με σοβαρα προβληματα υγειας)δε θα μπορουσαν να τα βγαλουν περα μονες τους σε’εναν οροφο?Ακου δω ρε,ο υπνος τον πειραξε τον αλλο το βλακα οχι οτι πεθαινε ανθρωπος.

Αν όντως ισχύει το περιστατικό,είναι μεγάλη ταρζανιά.Καταρχάς οι ανώτεροι γνώριζαν ότι η νοσοκόμα έπασχε από επιληψία? Αν ναι τότε γιατί την έβαλαν βάρδια με μια άπειρη που δεν γνώριζε τι να κάνει? Οι άπειρες δε μπαίνουν έτσι απ’ την αρχή στα βαθιά,νυχτερινές βάρδιες κλπ Αυτοί που πήρε τηλέφωνο η άλλη νοσοκόμα υποτίθεται πως ήταν γιατροί,τι ήταν? Όπως καταλαβαίνω ο όρκος του Ιπποκράτη δεν έχει καμιά σημασία για αρκετούς.

υπάρχει λινκ για το θέμα ?

ναι βαζετε και κανα λινκ, μην συζηταμε παλι οπως με τον σκυλο στην εκθεση

Έκανα πάντως μια πρόχειρη αναζήτηση και δε βρήκα νέο.Αν κάποιος έχει link,ας το ποστάρει γιατί άμα είναι να μιλάμε για ράδιο-αρβύλα…

Γιατι μου μυριζει chain mail που ουδεμια σχεση θα εχει με την πραγματικοτητα?:-k

Αν οντως ισχυει,το συζηταμε…

exactly my point…

τι link λετε ρε παιδια???..
το θεμα θαφτηκε και καταγραφηκε ως ατυχημα…
εμενα μου τοπε η φιλη μου που τυνχανει να ειναι η απειρη νοσηλευτρια που λετε…

τεσπα…εγω θαλεγα 1)ειμαστε ανοργανωτοι παντελως
2)μας νοιαζει το τομαρακι μας τοοοοσο πολυ που στα τετοια μας για το αν ο αλλος στο διπλανο δωματιο πεθαινει…αρκει να μην βρωμισει και μας χαλασει την αισθητικη

στλτε το σε 143 ατομα μεσα σε 16 δευτερολεπτα γτ αλλιως θα πεθανει ο σκυλος σας,θα μεινετε εγγυος και το παιδι σας θα γινει γκευ!!:p:p:lol: