Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες

Τεράστιο ματς της Zheng στα ημιτελικά τέννις. Μιλάμε για καθολική επικράτηση εναντίον της Swiatek όντας καθαρό outsider. Ματσαρα και πολύ καλό τέννις. Το drop shot στον προτελευταίο πόντο ήταν για χειροκρότημα, τι αυτοσυγκέντρωση και πόση ψυχραιμία να θέλει για να πας τόσο κόντρα στον Ρυθμό του αγώνα ως εκείνο το σημείο! Η Πολωνή απογοήτευσε πάντως, όσο καλά και αν έπαιξε η Κινέζα, τέτοια νευρικότητα και τόσα λάθη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα σπανίζουν από αθλητές τέτοιου επιπέδου.

3 Likes

Ωραιους χαρακηρισμους ανεξαρτητα απο το συμβαν…μεσα στο ολυμπιακο ιδεωδες και εσυ…δεν θα προσθεσω τιποτα αλλο…

6 Likes

Σώπα ρε συ που θα μου κάνεις και μαθήματα. Μια χαρά χαρακτηρισμούς χρησιμοποίησα για έναν απατεώνα και κλέβει τον ιδρώτα του άλλου. Κάπου ώπα. Όλα έχουν ένα όριο

Μεγάλο σοκ για τον συγκεκριμένο χρήστη, δεν είχε δώσει ποτέ δικαιώματα.

Επίσης μεγάλο σοκ για μέρος της νεολαίας εκεί έξω, απορούμε όλοι τι ακούν στο σπίτι τους κάθε μέρα από τους γονείς τους και μεγαλώνουν με τέτοιες απόψεις (λοατκι=σκουπίδια, γελάμε με τις χοντρές που τρώνε χάμπουργκερ κλπ)

8 Likes

Αυτο είναι το θεμα , οτι τα θεωρεις και μια χαρα αυτα που εγραψες…με βαση ενα αθλητικο αγωνα

Εγώ και άλλοι 99% του συνολικού πληθυσμού.

Απαραδεκτες αποψεις.

Για το αν πρεπει να συμμετεχουν οι αντρες που εχουν κανει αλλαγη φυλου σε γυναικειους αγωνες αυτο ειναι αλλη συζητηση, αλλα ξερω γω με ανθρωπους που εχουν τη δυνατοτητα σκεψης.

6 Likes

Η αλλαγή φύλου είναι δικαίωμα του καθένα.

Στον αθλητισμό όμως υπάρχει αυτό που λέμε “ευγενής άμιλλα”. Γκουγκλαρε το σε περίπτωση που δεν το έχεις ξανακούσει.

Αλλιώς να πάω και εγώ σε παιδικούς αγώνες μπάσκετ, να δηλώσω ανήλικος και να πάρω το χρυσό . Ή να δηλώσω γυναίκα να πάω να παίξω καράτε με ένα κοριστάκι 18 ετών.

Για να σοβαρευτούμε λίγο.

Αφήνω εδώ ένα τυχαίο βίντεο για την “ευγενή άμιλλα” :joy: :joy: :joy:.

Το ίδιο λένε κ οι υπόλοιποι.

Δεν μου κάνει εντύπωση που έχεις μπερδέψει τον επαγγελματικό αθλητισμό των εκατομμυρίων και των στημένων αγώνων σε όλο το κόσμο, με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό των ατομικών (κυρίως) αθλημάτων.

Δεν έχουμε όλοι την ίδια δυνατότητα σκέψης. Σόρρυ αλλά αστόχησες.

Ούτε εμένα μου κάνουν εντύπωση όλα αυτά που διαβάζω. Ευστόχησες, δεν ήταν και δύσκολο.

1 Like

Πρώτον, δεν είναι αποδεδειγμένο ότι είναι τρανς γυναίκα, απλά έχει πολύ υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης κ γι’ αυτό αποκλείστηκε παλαιότερα.
Δεύτερον, όλοι αντέδρασαν για τους χαρακτηρισμούς. Δλδ, σοβαρά τώρα, τρανς σκουπίδι κ πισωγλέντης? Τι περίμενες?
Για το ότι το 99% του πληθυσμού σκέφτεται έτσι διατηρώ τις επιφιλάξεις μου αλλά ναι, έχουμε πολλούς μαλάκες στην χώρα.

Ειδα 13 μηνυματα λεω κι εγω τι εγινε παιζει η Ελλαδα μπασκεταρα και ξεφτιλιζει τους Αυστραλους? Αλλα τελικα ειναι απλα μια ακομα Πεμπτη κι οχι Παρασκευη… Αυριο ειναι η μερα που καθαροαιμοι Ελληνες απογοητευουν τον μαυρο Αντετονκουνμπο που κανει οτι μπορει, οχι σημερα.

1 Like

Ξύπνησε ο αστρολόγος παιδιά.

Καλημέρα. Είσαι εκτός κλίματος και θέματος

Βασικά όταν κοροιδεύεις και κλέβεις … ναι… είσαι σκουπίδι.

Θα μπορούσα και εγώ να δηλώσω γυναίκα και να πάρω το χρυσό σε κάποιο άθλημα εναντίον μίας κοπέλας 20 χρονών και να με καλέσουν στο Προεδρικό Μέγαρο να φάω αστακό με την Σακελαροπούλου και τον Κούλη. Καλά δεν σου λέω ότι θα γινόμουν Υποπλοίαρχος του Πολεμικού Ναυτικού με μισθό κάθε μήνα και εφάπαξ στα 50.

Ευχομαι το παιδι σου να αποφασισει οτι θελει να κανει αλλαγη φυλου στην εφηβεια του.

Συνεχίζεις να γράφεις πράγματα δίχως νόημα κ συνοχή. Δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία με τα φύλα αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο απλό όπως μια απλή δήλωση. Υπάρχουν επιτροπές που εξετάζουν κ καθορίζουν αυτά τα πράγματα. Κ ο τρόπος που εκφράζεσαι κατά κάποιων ομάδων ανθρώπων, δείχνει κάποια πράγματα για εσένα. Σκέψου το λίγο κ κάνουμε συζήτηση ξανά.

Εύχομαι και εγώ το ίδιο για το δικό σου το παιδί. Εμένα είναι ήδη στην εφηβεία (15) και δεν τον βλέπεις ούτε με κυάλια.

:sweat_smile:

Ουτε ο ιδιος δεν ξερεις τι σημαινει αυτο.
Δεν ειναι αργα για να σωθει μια ψυχη παντως, ελπιζω να εχει καλυτερες επιρροες στην ενηλικη του ζωη.

1 Like