Η εξαφάνιση ενος θρύλου...#2

Ναι άλλο ένα τόπικ για έναν εξαφανισμένο θρύλο…νύχτες ατέλειωτες στριφογύριζα στο κρεβάτι μου σκεπτόμενος τι απέγινε αυτός ο άντρας.Ζεί ή πέθανε? Ίσως να τον έχω αντικρίσει πολλές φορές και να μην τον αναγνώρισα,ίσως να είναι ο ταχυδρόμος ή ο κηπουρός.Μιλάω φυσικά για τον Παύλο Ευαγγελόπουλο,τον τηλεοπτικό Ιάσονα,σύζυγο της Ελένη στο Ρετιρέ.Αναζήτησα λοιπόν πληροφορίες μέσω του μαγικού εργαλείου που ονομάζεται ιντερνέτι και βρήκα τα εξής:

Μετά το τέλος του Ρετιρέ έπαιξε τον ίδιο πάνω-κάτω ρόλο και στους Μικρομεσαίους. Μετά, απείχε σε μεγάλο βαθμό από την τέχνη.Το καλοκαίρι του 2007 όργωνε τα ανοιχτά θέατρα της χώρας με τα εξαιρετικά Σκουπίδια του Γ, Ξανθούλη με το ΔΗΠΕΘΕ Βέροιας.

Από κει και πέρα,έχετε ακούσει τίποτα εσείς? Έγκυρες πληροφορίες θέλουν τους ήρωες της σειράς να κάνουν ένα reunion για το Ρετιρε 2:Η επιστροφή(δε γνωρίζω αν θα είναι special επεισόδιο ή full σειρά).

προτεινω το τοπικ να μην αναφερετε μονο στον συγκεκριμενο αλλα γενικα σε εξαφανισεις θρυλων…

Πολύ καλή ιδέα.:smiley:

Πάρτε και μια photo του θρύλου.

Δεν ηταν κι ασκημο αυτο ε.

:χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο:

:expressionless:

Τι λες τώρα,που να τον έβλεπες και στο Εξάρχεια ώρα 12 που ήταν πιο άγριος(η ταινία δεν έχει σχέση με εξάρχεια).

Αληθεια θα γυριστει Ρετιρε 2 ??? 8O

Έτσι λένε πληροφορίες,όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας ποστάρει.

νεντ εισαι ωραιος…δεν περιμενα να βρω ατομα εδω περα που να ασχολουνται ακομα με τον ευαγγελοπουλο…

οσο για ρετιρε2 ισχυει

οποιος μου πει πως τελειωνε το ρετιρε θα κερδισει ενα ταξιδι 5 ημερων για 2 ατομα στο εξοχικο της κατερινης γιουλακη στην αιδηψο

εδιτ
αυτα που λετε για ρετιρε 2 ειναι μπαρουφες και το ξερετε… σταματηστε λοιπον γιατι κανω ριπορτ

Με τι ηθοποιούς?
απο όσο εχει πάρει το αυτι μου,τουλάχιστον ο Χρήστος(ο φαρμακοτρύφτης)έχει πεθάνει…Δεν ρωτάω για την Κα.Σοφία…
πολύ θα ήθελα να ξανα-βγει το Ρετιρέ μονο και μονο γιατι δεν πρόλαβα το πρωτο.

Αυτά που λες πρέπει να ισχύουν πάνω κάτω.Το project έχει παγώσει ακριβώς επειδή ψάχνουν ηθοποιούς για τους ρόλους.

Σαν τους παλιούς δεν θα είναι.Σχετικά με Σκηνοθεσία?τον Δελιανίδη?
α,ξέρουμε τι απέγινε η Ελένη,η τηλεοπτική σύζυγος του?δεν την εχω δει πουθενα αλλου

Ο φαρμακοποιός ζει τελικά είναι κάπου 80 χρονών σήμερα.
Η Ελένη η γυναίκα του Ιάσωνα είναι η μόνη για την οποία δεν υπάρχουν πληροφορίες,λες και ανοιξε η γη και την κατάπιε.

Παντως όλοι εχουν χαθει,εκτος απο την Τζοις Ευίδη,αλλα ηταν και η πιο νέα.
ελπιζω να πραγματοποιηθεί ολο το project.
Ρετιρε 2: The Reunion!

Εκτός από την Ευίδη, δεν έχει χαθεί καθόλου και ο Τάσος Κωστής, ο καφετζής που ήταν ερωτευμένος με την Χαρούλα, δηλ. την Έλντα Πανοπούλου.
Η κα Ζαχαροπούλου, η αφεντικίνα, δηλ. η Βίκυ Βανίτα, πέθανε, και η Πανοπούλου έχει ψιλοεξαφανιστεί και αυτή.

Ρε σεις αυτό ήταν απο τα πιο τρισαθλια σήριαλ που κυκλοφορόύσαν ατα πρώτα χρόνια της ιδιωτικής τηλεόρασης! Αυτό, οι μικρομεσσαίοι, και όλα όσα έγραφε και έπαιζε ο Κωνσταντίνου. Γενικότερα μου την έσπαγε το στυλάκι του μίζερου φτωχομπινε νεοέλληνα που γκρίνιαζε για τα πάντα, για το πώς θα μπορέσει να αγοράσει βίντεο, να πάρει ψευτικό χαλί απο το γύφτο αλλα να είναι καλό, να πλακωθεί με τον ενοχλητικό ασφαλιστή που θέλει να πουλήσει πρόγραμμα ασφάλειας ζωής και ένα σωρό τέτοιες σαχλίτσες. Το πέτυχα πρίν μερικές μέρες σε επανάληψη και πραγματικά ήταν πολύ χειρότερο από όσο θυμόμουν .

Οσο για τον Ευαγγελόπουλο νομίζω ότι τον έχω πετύχει σε ρολους σε κάποιο απο τα αστυνομικά σήριαλ με τις δολοφονίες του alpha, κοκκινους κύκλους και τέτοια, αλλα δεν είμαι και σίγουρος. Ο τύπος όμως αξίζει ενα μεγάλο ρισπεκτ για το ενδυματολογικό στυλάκι που είχε λανσάρει με τα μανίκια του σακακιού γυρισμένα απο κάτω από τα μανίκια του πουκαμισου. Όλα τα λεφτά λέμε…

Βασικά, συμφωνώ με τον about music, όντως το ρετιρέ ήταν από τις πιο αδιάφορες σειρές που παίζανε εκείνο τον καιρό.

Ότι λέει ο About music. To “Ρετιρε” όχι μόνο ηταν άθλιο αλλά συνεχίζουν να το βάζουν σε επανάληψη κάθε καλοκαίρι την στιγμή που έχουν να προβάλουν τόσα χρόνια πραγματικά θρυλικές σειρές όπως οι ανυπέρβλητοι “Απαράδεκτοι”. Επί του θέματος τώρα ο εν λόγω τύπος είναι Περιστεριώτης και είχε από πολύ παλιά, ακόμα και από τότε που έπαιζε στο Ρετιρέ και τους Μικρομεσαίους, μια πιτσαρία, το “Τεραζίνι”. Φαντάζομαι ότι τώρα που έχει εξαφανιστεί από την τηλεόραση μάλλον θα εχει αφοσιωθεί εκεί.

Παιδιά πριν από λίγο είδα διαφήμιση στο mega για σειρά που θα παίξει,με τίτλο “Η Πολυκατοικία”.Επειδή δεν είδα λεπτομέρειες,είναι το remake του Ρετιρέ,με άλλο όνομα?