Αντι εισαγωγης

Επανέρχεσαι όμως με το “άκυρο” επιχείρημα της ηλικίας σου…
Επειδή τα χρόνια σου είναι περισσότερα από κάποιου άλλου δεν σημαίνει πως έχεις περισσότερες εμπειρίες, γιατί αυτό εξαρτάται από το πως διαλέγει/αναγκάζεται ο καθένας να περάσει τα χρόνια του.
Ο Bluezlick έχει δεί Tull live
Eσύ -με βάση τα όσα γράφεις- αγνοείς και το αν έχουν παίξει στην Ελλάδα… 8O
Άρα μάλλον πιό έγκυρη είναι η άποψη για την μπάντα κάποιου/κάποιων που είδαμε τις συναυλίες τους παρά η δική σου.

Στην ουσία της όλης παρουσίας σου στο φόρουμ ως τώρα: Δεν είσαι ο πρώτος που προσπαθεί να τραβήξει την προσοχή με παραδοξολογία και αμφισβήτηση μεγάλων καλλιτεχνών. Δεν λέω πως είναι κακό να έχει κανείς απόψεις αντίθετες με της πλειονοτητας. Και εγώ έχω σε κάποια θέματα.
Αλλά εσένα τα ποστς σου ως τώρα μοιάζουν όλα να βρίσκονται σε αυτή την κατεύθυνση…:-k
Νομίζω πως τα “15 λεπτά της διασημότητας” σου στο φόρουμ κάπου εδώ τελειώνουν. :wink:
Αν δεν αρχίσεις να κάνεις και κανένα “θετικό” ποστ που θα βγάζει κάτι πέρα από αρνητισμό και “αφ’ υψηλού αμφισβήτηση” σύντομα όχι μόνο δεν θα σου απαντά κανείς αλλά δεν θα μπαίνει καν στον κόπο να διαβάσει τα όσα γράφεις…

αν ηθελα να γινω διασημος, δεν θα ημουνα εδω…

Αισθανομαι πολυ αβολα να κατηγορω ενα απ’τα καλυτερα συγκοτηματα μου…
Οι Τull ηταν μεγαλο συγκροτημα και θα μεινουν στη Ιστορια, αλλα γι’αυτα που εκανα πριν το 1975.

Τι ειναι Ροκ ???

Αυτο που εκανε ο Σαββοπουλος επι χουντας…Οταν ολες οι δισκογραφικες εταιρειες τον απερριπταν…

και τι ειναι καταντια ???

Αυτα που εκανε για να περασει καλα ο γιος του στον στρατο…

Τι ειναι απαραδεκτο ???

Να βγαζει το “Κωλοελληνες” και να μην το παιζει κανενας ραδοφωνικος σταθμος…

Το Bohemian για μενα ειναι καλο αλλα οχι σαν αυτα που προανεφερα…
Προσωπικα βρισκω πολυ πιο ωραιο το 39…Αμαν ρε παιδια …Αισθανοναι σαν τον Γαλιλαιο οταν ειπε πως η Γη ειναι στρογγυλη…Ωχ κακως ανεφερα τον Γαλιλαιο …Παιζει κι αυτος στο αλαλουμ του Bohemian:lol:

Ιnp/WC

Και για να αισθανθείς άνετα κατηγορείς ένα από τα άλλα συγκροτήματα, τα “χειρότερα”, να φανταστώ; :-s

Newsflash: και οι Queen είναι μεγάλο συγκρότημα - κατά γενική ομολογία - και έχουν ήδη μείνει στην ιστορία. Χωρίς να παίρνουν τη θέση των Jethro Tull. Υπάρχει χώρος για όλους!..

Επίσης, δε γίνεται να κάνουμε όλους τους δυνατούς συνδυασμούς συγκρίσεων… Όπως δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα φασματογράφο μάζας με ένα κατσαβίδι, έτσι δε μπορείς να συγκρίνεις και κάποια συγκροτήματα, τουλάχιστον όπως το κάνεις εσύ…

Και στην τελική, ένα forum υπάρχει για να συζητάς τις απόψεις σου. Όταν είσαι τόσο αφοριστικός σχετικά με τις προτιμήσεις των άλλων, πώς ακριβώς περιμένεις να συνεχιστεί ο διάλογος; :-k

Κι εγώ έχω τα διπλάσια χρόνια από πολλούς εδώ μέσα, αλλά σε σύγκριση με τους περισσότερους έχω πολλές ελλείψεις στις μουσικές μου γνώσεις. Γι’ αυτό διαβάζω και είμαι ανοιχτή σε προτάσεις…

ΟΚ, είσαι μεγαλύτερος και πρέπει να σεβόμαστε τις απόψεις σου, οι Queen είναι συγκρότημα των 2 δίσκων (το πολύ…) και οι Jethro Tull είναι απίστευτοι και αξεπέραστοι, μολονότι δεν γνώριζες καν ότι έχουν εμφανιστεί στην Ελλάδα… Ξέχασα κάτι άλλο; Γιατί πάνω - κάτω στα ποστ σου αυτά μας λες… Και ναι, αν δε χρησιμοποιήσεις θετική γλώσσα, συμφωνώ με τον Mule, μάλλον θα προσπερνάμε τα ποστ σου…

αν διαβασεις προσεκτικα τα πρηγουμενα, θα δεις οτι απλως απανταω σε ερωτησεις που μου εκαναν διαφοροι συνδαιτυμονες…

Γιατι , εκεινο , γιατι το αλλο, ποιος , που ??? κλπ…

δεν κατηγορησα κανενα …
Δεν ηξερα για τις συναυλιες των Τull στην Ελλαδα (παρ οτι ημουν στο Ηρωδειο-αλλα απ’ εξω), γιατι οπως ανεφερα πριν και ευθαρσως το επαναλαμβανω, δεν με ενδιεφεραν μετα το 79…Αγορασα και ακουσα το Stormwatch, αγορασα και ακουσα το “Α” και ειπα ,τελος, παμε γι’αλλα…

Οταν διαφωνεις γινεται διαλογος, οταν συμφωνεις κανεις μπιζνες…

Σου αρεσει το “I want to break free” η’ το “Another one bites the dust”,η’το “Mustafa”,η’ το"Invisible man"…Δικαιωμα σου…

Σου αρεσε η δηλωση του μακαριτη του Φρεντυ, μετα το “A night at the opera” οτι “Οχι απλως ειμαστε το πρωτο Ροκ συγκροτημα, αλλα δεν βλεπω και ποιος μπορει να ειναι μετα απο μας” ???

Θεωρεις πως ενα συγκροτημα που κανει παγκοσμια επιτυχια μ’ ενα αλμπουμ που λεγεται " A night at the opera" και αμεσως μετα κυκλοφορει, ενα που λεγεται “Α day at the race” εχει σαν αρχη του την προοδο και πιστευει στην εξελιξη της καλης μουσικης ???

Εγω διαφωνω και πιστευω σ΄αυτο που απαντησε ο Zappa στους Beatles :

" We are only in it for the money"

δε βαρυεσαι ετσι κι αλλιως δεν περιμενα και τιποτα καλυτερο…

I cant look at the rocket launch
The trophy wives of the astronauts
And I wont listen to their words
cause I like
Birds

I dont care for walkin downtown
Crazy auto-car gonna mow me down
Look at all the people like cows in a herd
Well, I like
Birds

If youre small and on a search
Ive got a feeder for you to perch on

I cant stand in line at the store
The mean little people are such a bore
But its alright if you act like a turd
cause I like
Birds

If youre small and on a search
Ive got a feeder for you to perch on
Ive got a feeder for you to perch on
If youre small and on a search
Ive got a feeder for you to perch on
Ive got a feeder for you to perch on

Ιnp/WC

Εγω πάλι γουστάρω τρελά όλο τον πρώτο δίσκο από Queen , απο τους πιο πειραματικους τους ,
αν οπως λες σου αρεσει κυριως το ΙΙ και το heath attack , τοτε και το Ι .

φιλικα

σωστος, σωστοτατος …απλως δεν το ανεφερα μια και το Ι δεν ειχε κυκλοφορησει εδω, και δεν ξερω κι αν κυκλοφορησε ποτε απο Ελληνικη εταιρεια, γιατι εγω το εχω εισαγωγης…

Ιnp/WC

Καλά, με αυτα που διαβασα μεχρι τωρα οκ! Σταματω εδω, παραιτούμαι απο το thread…