Ποτε ακουτε μια μπαντα ? Οταν αυτη παιζει το αγαπημενο σας ειδος σε

Μιλαγα με ενα φιλαρακι προχτες και σημερα μου ηρθε η ιδεα.
Καθε μερα ακουμε για νεες μπαντες,νεα αστερια κτλ.
Διαλεχτε ποια απο τα στυλ σας ταιριαζει.
Ποτε μια μπαντα σας κεντριζει το ενδιαφερον ρε αδερφε!

Εξαρτάται από το τι φάση είμαι. Right now, experimental.

Αλλά γενικώς, πάλι καλά που υπάρχει το myspace και ό,τι θέλουμε το ακούμε με τη μία χωρίς να χρειάζεται να στηριχτούμε σε ταμπέλες

Πάντως σε διάφορες φάσεις θα μπορούσε να μου αντιστοιχεί οποιαδήποτε επιλογή του πολλ

Eξαρταται… Συνηθως ομως εχω αδυναμια σε Old school…!

χμ, μπορώ ν’ακουσω ένα τραγούδι σε όποιο στυλ κι αν ανήκει, αρκεί να μου κάνει “κλικ”…Θα προτιμήσω όμως old school:D Δλδ, αν μου προτείνουν ν’ακουσω 2 μπάντες και η μια είναι π.χ experimental και η άλλη old school πιο πολύ θα ενδιαφερθώ να ψάξω για τη δεύτερη:)

οτι ειναι πιο κοντα σε metallica, maiden…

Όλα εκτός από την επιλογή “τελευταίο trend” όπου πρέπει να ναι όντως πολύ καλή η μπάντα. Δηλαδή δεν θα ναι ο λόγος που θα την ακούσω…

Κατα κορον γκοθικ και ατμοσφαιρικα συγκροτιματα.

Old School Fuckin’ Rulezzzz…

Ό,τι είναι ηχογραφημένο σε γκαράζ/σαλόνι/αποθήκη, με το χειρότερης ποιότητας τετρακάναλο.

edit: θα έπρεπε να το είχες βάλει στις επιλογές.
Αν όχι, επιλέγω old school.

[-X Στο αγαπημενο σου ειδος ρε παιδι μου λεμε!Οχι τι ειδος ακους.

Εγω ας πουμε οταν προκειται για death metal,απαξ και ακουσω για old school τρεχω!

Εννοείται old school. Σε ορισμένους μ’ αρέσει και το melodic (πχ, προτιμώ melodic black και old school heavy).

αναλογα τη φαση αλλα γενικα μαλλον Old school

χμμ

πλεον εχω μια ισορροπια αναμεσα στα περισσοτερα ειδη

οπωτε ξαχνω σχεδον μπαντες απο ολο το φασμα του ηχου

δεν μπορω να διαλεξω!! :stuck_out_tongue:

Μάλλον old school…

To αγαπημένο μας είδος έχει παιχτεί ήδη καλύτερα από τους παλαιότερους. Τόπο στον πειραματισμό. Ψηφίζω “μπλέντεντ”

Old School να γουσταρουμε ρε !!! 8)

Όποτε μου αρέσουν τα κομμάτια της.

Edit: Πάντως, για να λέμε κ την αλήθεια, αν διαβάσω για μπάντα που πειραματίζεται μρ κάποιον τρόπο, με ιντριγκάρει να την τσεκάρω.

Επομένως πάμε στο #5.

Παντα εχω ενα παραπανω λογο να ακουσω μια μπαντα οταν τη θαβει ο (περιοδικος) μουσικος τυπος!!!

Αν και το blended ειν ωραιο, προτιμω τριπλ-malt (sic) :smiley:

Συνηθως old school,άλλα πάντα μου άρεσε/ει να το πηγαίνω και στο ποιο τεχνικο/progressive.Αυτην την περιοδο βεβαια ειμαι σε μια φάση οπου ακούω δισκογραφίες παλιότερων αγαπημένων συγκροτηματων :metal:

Well, αναλογα με την φαση που βρισκομαι και αυτη την περιοδο new wave - blended … 8)