Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Τα άπαντα των Sodom, διαπιστώνοντας αυτή τη φορά πόσο γαμάτος είναι ο ομώνυμος δίσκος τους. Το μόνο αρνητικό του είναι το ότι διαδέχεται το M-16 και ανακυκλώνει κάποιες ιδέες του (για παράδειγμα, το εισαγωγικό ριφ του No Captures θυμίζει έντονα αυτό του ομώνυμου κομματιού από το Μ-16). Βαρβάτο οκταράκι.

Dread Sovereign - All Hell’s Martyrs

…θα λιώσει τις επόμενες δέκα μέρες

:):!:

At The Gates discography:):!:

Απο τα τελη Νοεμβριου μεχρι τωρα λιωνω συνεχως τα εξης.

Με αφορμη το επετειακο live για τα 30 χρονια του Metal Hammer και με εντονες τις αναμνησεις απο τα 2 περσινα εκπληκτικα live των Rotting Christ ελιωσα και παλι την δισκογραφια της μπανταρας

Απο τις αγαπημενες μου μπαντες και πραγματικα νιωθω πολυ τυχερος που μπορω να τους βλεπω συχνα live. Δεν τους βαριεμαι ποτε και γουσταρω να τους ακουω κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες. Εξαιρετικοι, πρωτοποροι με απολυτα προσωπικο ηχο και ποικιλια στην δισκογραφια τους.

Επισης λογω των Rock 'N Roll Children ελιωσα ξανα ολους τους δισκους που εχει τραγουδησει ο [SIZE=4]ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ[/SIZE] Ronnie Jame DIO με Rainbow, Black Sabbath και με τους Dio. Τι κληρονομια ειναι αυτη που εχει αφησει πισω του? [SIZE=4]ΤΙΤΑΝΑΣ…[/SIZE]

Και τελος εννοειται οτι πεφτει πολυ λιωσιμο στην δισκογραφια των At The Gates που εχει ενταθει τις τελευταιες 2 εβδομαδες και ανυπομονω για το αυριανο live. Το EP και οι 2 πρωτοι δισκοι διαφερουν απο την συνεχεια που τους εκανε ευρυτερα γνωστους αλλα εχουν πολλες δυνατες στιγμες και κομματαρες αλλα φυσικα σαν συνολο δεν φτανουν το φοβερο Terminal Spirit Disease και το [SIZE=4]ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΟ[/SIZE] Slaughter Of The Soul, δισκος που το εκτοπισμα του και η επιδραστικοτητα του στην μουσικη ειναι αφταστο ονειρο για πολλους μουσικους και πολλες μπαντες. Επισης το φετινο At War With Reality ειναι σιγουρα στους δισκους της χρονιας και διαδεχεται επαξια το Slaughter αποδεικνυοντας πως συνθετικα και εκτελεστικα το 'χουν ακομα και δεν ηταν ενας δισκος που βγηκε για να βγει.

ΣΠΛΑΤΣ

Δεν του είχα δώσει αρκετές ακροάσεις όταν βγήκε και επανόρθωσα. Μάλλον το δεύτερο αγαπημένο μου Grand Magus μετά το Iron Will και κλάσεις ανώτερο από το περσινό πλέον (και απλά οκ) Triumph and Power.

Napalm Death discography:):!:

Δισκογραφία Blind Guardian.

Δισκογραφία Moonsorrow.

ΜΑ ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ

:bow2: :bow2: :bow2:

Haggard discography:):!:

psychotic waltz - bleeding και το strange mind του devon/buddy
και το περιεργο ειναι οτι γενικα δεν μου κανουν τρελο κλικ οι psychotic !
(ωχ θα φαω βρισιδι :slight_smile: :L :slight_smile: )
dead soul tribe δεν εχω ψαχτει
οποτε αμα ειναι ριχτε καμια ιδεα απο που να αρχισω by the way :slight_smile:

Απ το απίστευτο A Murder Of Crows ξεκινάς σαφώς, αλλά πρέπει να έχεις λιώσει αυτούς που “αντέγραψε” ο μπάντη σε αυτόν το δίσκο. (aka tool)

Dead Soul Tribe βασικα ειναι η συνεχεια του Bleeding. Τα δυο πρωτα ειναι αψογα (το πρωτο ειναι το αγαπημενο μου βασικα) και απο κει και περα η ποιοτητα αρχιζει να πεφτει. Το μισο January Tree γαμαει, το Dead Word ειναι κατω του μετριου για μενα και το τελευταιο οσο και αν εχω ακουσει πολυ καλες γνωμες δεν εχει καταφερει να με τρελανει. Οποτε μεχρι το τριτο βαρια.

thanks guys!
θα τα τσεκαρω.
εχω ακουσει τα απαντα απο psychotic και ενω μου αρεσουν
και εχουν κατι τραγουδαρες μεσα δεν εχω γινει φανμποις…ακομα!θα δειξει.
θα δω τι παιζει με dead soul tribe.
by the way Tool απεχθανομαι (σορρυ φανς) αλλα ψοφαω για φωνη Μπαντιλακι
οποτε παιζει να μου αρεσουν οι dead soul tribe.

Τα φετινά Decemberists και Rishloo παίζουν ολημερίς εδώ και καιρό. Ομορφιές.

ακου και Shadow Theory