Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

μαλάκα μου σε αγαπώ, οτιδήποτε προτείνεις μου βγαίνει λίρα εκατό

*μελωδιάρα στο τέλος του Omfalos.-

δε λεω, επος και το Omfalos και ολα , αλλα αυτα που συμβαινουν στο “A rider…” και ειδικα στο “Cosmic Significance” διαμορφωνουν μουσικες συνειδησεις. Ελπιζω να τσεκαρες και στιχους

Τον τελευταιο μηνα ακουω συνεχως και αδιαλειπτως τα απαντα της δισκογραφιας των θεων Judas Priest. Η μπαντα που το ονομα της ειναι συνωνυμο του metal και που εχει κυκλοφορησει εναν απο τους 3 αγαπημενους μου δισκους ολων των εποχων, το Painkiller, πολλους ακομα εξαιρετικους δισκους που συγκαταλεγονται στους καλυτερους ολων των εποχων και ακομα και οι αδυναμες στιγμες τους εχουν μια καποια γοητεια.

Παμε ρε μπανταρα, στειλε μας σημερα… Μονο metal :metal: :metal::metal:

Coheed And Campria - Good Apollo, I’m Burning Star IV, Volume Two: No World For Tomorrow

:):!:

Δισκογραφία Symphony X εν αναμονή του καινούργιου.

Messenger - Illusory Blues

Κάθε τραγούδι σου ξεσκίζει τη ψυχή. Πανέμορφος δίσκος.
https://www.youtube.com/watch?v=wwIW5uv_RQE

Ω ναι…αυτό και το “HΓ¶gtid” των Agusa είναι οι δύο αγαπημένοι μου δίσκοι για το '14. Η μεγάλη μαγκιά των Messenger είναι ότι παίζουν κλασικά πράγματα, ίσως και χιλιοακουσμένα με την κλασική βρετανοπρεπή φολκ μελαγχολία αλλά όπως είπε σε ένα άλλο θρεντ μια μασονική ψυχή, τέτοιοι δίσκοι είναι που μας θυμίζουν γιατί αγαπάμε τη μουσική. Διαμάντι.

ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ!!

Παραδόξως, ένας γαμάτος δίσκος από τους COF.

“χρόνια που πέσαν πάνω μας σαν προβολείς/μας ντουφεκίζουν έναν-έναν σαστισμένους λαγούς”

(ξανα και ξανα και ξανα)

ε λέω να μην πεθάνω ακόμα οπότε δραπέτευσα (προσωρινά) από το doom. Στο θέμα μας τώρα έπεσα πρόσφατα πάνω στα Ambient 1,2,3,4 του Brian Eno και για να μη λέμε και πολλά, αλλάζουν το πώς αντιλαμβάνεται κανείς την έννοια του ήχου. Σοκ από αυτά που δε νομίζεις ότι σου συμβαίνουν ακόμα ύστερα από τόσα χρόνια.

Κάθε τέσσερα χρόνια ραντεβού με την κορυφή.

…Queensrychepathia…DeGarmo περίοδος + O.M part II:):!:

Tι διαμαντάκι είναι αυτό??? έχω κολλήσει!!

Stop the presses

John Frusicante - The Empyrean

Πόσα βράδια έχει παίξει το από πάνω…

Τα τελευταία [B]Armored Saint[/B] και [B]Sorcerer[/B], δισκάρες αμφότερα \m/
(Η μαλακία είναι ότι και τα 2 έχουν βγει σε διπλά 45άρια, και πρέπει να σηκώνομαι κάθε 10’ να αλλάζω πλευρά :lol: )

δισκαρος