Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

:heart:

:thumbup:

Θανάσης Παπακωνσταντίνου-Βραχνός Προφήτης (και η ερμηνεία του Αγγελάκα στα όταν χαράζει, Άτμαν κορυφαία)

Δισκαρος, εχει φαει απειρο λιωσιμο και τωρα που πλησιαζει καλοκαιρακι θα ειναι ιδανικο soundtrack!

…εντατικά πια Exodus+Obituary:):!:

Λιώνω Spiritual Beggars-Ad Astra.

Άκουσα και το Mantra.Θεωρώ βασικά πως όλα μέχρι και το On Fire είναι απίστευτες δισκάρες(και λίιιιιιγο πιο πίσω το Demons).
Αλλά αυτό το Ad Astra όταν το ακούς σου βγάζει μια αίσθηση υπεροχής.Νιώθεις πως η μπάντα έχει την αυτοπεποίθηση πως κυκλοφορεί ένα σπουδαίο άλμπουμ.Όταν ακούς το εκρηκτικό μπάσιμο του Left Brain Ambassadors,το απίστευτο τελείωμα του Sedated,τις επιθετικές riff-άρες του Blessed ή του Save Your Soul,τη σολάρα του Wonderful World,την hit-άρα Angel of Betrayal ή τα ψυχεδελικά χρώματα του Mantra πριν σκάσει το riff,ξέρεις πως η έμπνευσή τους ΕΔΩ έχει πιάσει κορυφές.
Heavy Rock,όχι αστεία.

[SPOILER]Τι δουλειά κάνει ο Wilberg σε αυτό το άλμπουμ…Ποιοι Opeth…[/SPOILER]

Δεν είχες ακούσει παλιά Beggars φίλτατε hopeto; Εύγε που τους εκτιμάς πάντως… αν και με την φυγή του Spice έβγαλαν μία δισκάρα (Οn Fire), ένα καλό (Demons) και μία μπαλότσα (το τελυταίο που ούτε θυμάμαι) :stuck_out_tongue:

Όχι ρε,έβαλα νωρίτερα σήμερα να (ξανα)ακούσω το Mantra III μετά από καιρό και γι’αυτό το σχόλιο.

καλύτερη αφίσα εβερ

την εχω διπλά μου

*μια ζωη άκυρος

Παίζει να ισχύει…:slight_smile:

Δισκογραφία [B]Immortal[/B], εφόσον υπήρχαν 2-3 άλμπουμ που δεν είχα ακούσει. Επίσης, το Phantom Antichrist των [B]Kreator[/B], και πιθανότατα θα ακολουθήσει το καινούριο των [B]Marduk[/B].

[B]Dirty Beaches[/B] - Badlands, 2011

Lo-Fi αισθητική, Cramps, Elvis Presley, Suicide, όλοι εδώ μαζεμένοι!

[B]Atlantean Kodex - The Golden Bough[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]Liege Lord - Freedom’s Rise[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]Whitesnake - Restless Heart[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]The Lord Weird Slough Feg - Twilight Of The Idols[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Και φυσικα, πρωτο ακουσμα στους [B]Ayreon[/B] με τα 2 parts του [B]The Universal Migrator[/B]

[B]I. The Dream Sequencer[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]II. Flight Of The Migrator[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Γενικα δεν την παλευω στο διαβασμα χωρις μουσικη, οποτε αυτον τον καιρο εχουμε [B]ΠΟΛΛΗ[/B] μουσικη στα ηχεια.

Αυτή εδώ η κορυφή παίζει να είναι το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής για το 2012.Τώρα πάω να αγοράσω μια φάρμα στον Αμερικανικό Νότο και να πάρω σύνταξη.:slight_smile:

Και αν δεν παίζει αυτό, παίζει συνήθως Royal Southern Brotherhood-s/t. Όμορφο άλμπουμ και δαύτο.

…πέρα από Exodus+Obituary, από σήμερα λιώσιμο και στους Blind Guardian…άντε νά’ρθουν οι μαγικές βραδιές:):!:

Ulver - Shadows Of The Sun

Isis- Oceanic

http://www.youtube.com/watch?list=FL97HVx8zXIPUHS62MxW8GCA&feature=player_detailpage&v=fWTIMnn30bw

Από Lost το Idol και πρόσφατα το Gangs Of New Holland από τους The Rumjacks. (Γράκχε αν το δεις ποτέ αυτό, να τους ακούσεις. 8)8))

Back to the roots!!

Scald-Will of the Gods Is Great Power

Το λιωνω επειδη δεν το χορταινω.Εχει ολα τα στοιχεια που μου προκαλουν το ενδιαφερον.Αργοσυρτες συνθεσεις γεματες ογκο και συναισθημα μεσα σε ενα επικο περιβαλλον που τονωνει την υπερηφανεια της ευχαριστησης ενος τετοιου ακουσματος.Τετοια ακουσματα συμβολαιογραφουν την μελλοντικη μου αγαπη στον συγκεκριμενο μουσικο ειδος(METAL 'ντε).Και μουσικη απο ΜΠΑΝΤΑ,οχι μαγαζι.Πεθανε ο τραγουδιστης τους και το διαλυσανε.

Long Live SCALD…In The Open Sea…

…δισκλαρα που γαμώτο δεν έχω…κάποια στιγμή θα την πάρω:):!: