Μαγαζια οργανων με καλες τιμες?

καλοι μου ανθρωποι επειδη καιρος ειναι να παρω καινουρια κιθαρα και λογω φορτου εργασιας δεν προλαβαινω καν να παω την κλασσικη γυρα στα καταστηματα(ουτε να τα ξυσω δεν προλαβαινω…) εχετε κανενα κατα νου κανενα καταστημα που να εχει λογικες τιμες? γιατι οκ μεσω ιντερνετ βρηκα μερικα μαγαζια αλλα φαινονται φαρμακεια…Θελω να παρω μια esp ltd ec200.Στον thomann την εχω βρει σε αρκετα καλη τιμη αλλα δεν ξερω ,ποτε δεν εμπιστευομαι συναλλαγες μεσω ιντερνετ…Ασε που αμα παρουσιασει προβλημα η κιθαρα τι γινεται την στελνω πακετο εξωτερικο και περιμενω?

Προσωπικα θα σου προτεινα με μια χρεωστικη καρτα(αφου εχεις ενδοιασμους) να παρεις την κιθαρα που θες απο thoman.Πολυ καλυτερες τιμες σε σχεση με εδω.

Τωρα αν θες καταστημα, αν μενεις αθηνα, πηγαινε κεντρο στο do re mi.Ειναι απεναντι απο τον Νακα, νομιζω ειναι στην Σολωνος η καπου εκει κοντα, δε θυμαμαι τωρα.Πολυ καλες τιμες, εξυπηρέτηση κλπ

Να σαι καλα αδερφε περιμενω μεχρι τις 15 να πεσει ο μισθος και παμε για σκηνικα απο την παραγωγη στην καταναλωση…

ο Thomann εινια απο τα πιο αξιοπιστα καταστηματα!
τα τελευταια χρονια που ασχολουμε εχω ακουσει αλλα κ εχω δει μονο τα καλυτερα!
οποτε αμα βρηκες καλη τιμη απο Thomann ορμα!:wink:

Και το www.musicstore.de ειναι εξισου καλο.Ειναι ο αιωνιος αντιπαλος του thomann.Το thomanν ειναι καλυτερο απο το musicstore πιστευω…

έκανα μια αγωρά απο το musicstore μια gibson sg standard και έβαλα τρόπο πληρομής Cash on Delivery. είναι αντικαταβολή έτσι? έχει αγωράσει και άλλος με αυτή την επιλογή?

Ειχε παρει ενας γνωστος μ ετσι,αν δεν κανω λαθος,αλλα εχει καιρο(τον αυγουστο…)
Νομιζω οτι ηρθε ο courrier σπιτι του το εδωσετα πραγματα που παρηγκειλε και τον πληρωσε…

Φιλε μου παντως δεν χρειαζεται να φοβασαι να παρεις απο μερικα ιντερνετικα μαγαζια(οχι ολα)
3 που γνωριζω εγω και ειναι απολυτως αξιοπιστα ειναι τα thomann.de,musicstore.de(τα ανεφεραν και τα παιδια πιο πανω) καια το dv247.com.Τα 2 πρωτα ειναι στην γερμανια και ειναι απολυτως αξιοπιστα…το 3ο βρισκεται στην αγγλια και ειναι επισης αξιοπιστο.Εχω αγορασει καθως και πολλοι φιλοι,ο καθηγητης μου στην κιθαρα απο ολα αυτα τα μαγαζια…
Οι διαφορες που εχουν στην τιμη ειναι ελαχιστες,σε πολλα μοντελα εχουν ακριβως τις ιδιες τιμες κια σε αλλα οι διαφορες ειναι της ταξης του 50 Ε το πολυ.Πχ στο dv εχει σε πολυ καλη τιμη της prs,και της fender classic player,και στο musicstore ειδα σε καλη τιμη της epiphone.

Αυτα ολα τα εχω δει εγω ψαχνοντας…

ευχαριστώ φίλε μου…έμαθα και άλλες πληροφορίες απο το musicstore 14 ευρώ απλά περισσότερα πληρώνω για την αντικαταβολή. σε 5-7 μερούλες λογικά θα έχω στα χέρια μου το μωρό αυτό!! :stuck_out_tongue: