Τι περιμενετε πολυ και θα θελατε να δειτε το 2009?

Λεποοοον, εκανα αυτο το τοπικ για να’χω καπου να πω την καψα μου εγω αλλα και οι υπολοιποι συμφορουμιτες για τα live που περιμενουμε με ανυπομονησια μεσα στο 2009.
Μπορει να φαινεται καπως να ανοιχθει ενα τοπικ για αυτον και μονο τον λογο αλλα η επομενη χρονια προμηνυεται φοβερη, τουλαχιστον για τα γουστα μου.

Οποτε θα 'λεγα οτι ανυπομονω σφοδρα να δω το πακετο του “Priest Feast” καθοτι λατρευω και τα 3 συγκροτηματα.

Μετα θα ηθελα πολυ να δω σε εναν μικρο και κλειστο χωρο τους Iced Earth σαν headliners. Λαθος εποχη βεβαια καθοτι τα πραγματα θα ηταν 10 κλασεις ανωτερα 10 χρονια πριν αλλα…τι να κανουμε!

Guns ‘n’ Roses επισης καθοτι δεν τους εχω δει καθολου. Αμα κυκλοφορησει επιτελους το τιμημενο, τοτε να τους περιμενουμε.

Η περιοδεια των Metallica πιστευω οτι θα ειναι καταιγιστικη. Εχοντας τους δει για πρωτη φορα πριν απο εναν μηνα, δεν μπορω να περιμενω να τους ξαναδω. Ο συνδυασμος κλειστος χωρος+σκηνη στην μεση ειναι αλλο πραγμα.
Φυσικα για το τελος αφησα τον ποθο πολλων…τους AC/DC!!! :metal:

Πρώτα Metallica.
Όλα τ’άλλα με τυχαία σειρά , είναι το ίδιο καλοδεχούμενα.:slight_smile:

1.Μetallica (με τέτοια δισκάρα θα ΣΚΙΣΟΥΝ και περιμένω αλλαγές στο setlist από το 2007)

2.AC/DC (θέλω όπως όλοι , αλλά θα εξαρτηθεί και από τιμή και από χώρο)

3.Megadeth (1η φορά θα ναι, πρέπει να έρθουν!!!)

4.Iced Earth (κλειστό , συμφωνώ , τρίωρη διάρκεια ΜΟΝΟ για τους Έλληνες8) , δεν αρκούσε η 1 ώρα φέτος))

6.My Dying Bride (τα live τους είναι ΘΑΥ-ΜΑ-ΣΙΑ και περιμένω να το δείξουν σε κλειστό , άντε ρε κάντε την περιοδεία!!!/ Paradise Lost (μακάρι και μέχρι το τέλος του 2008 να έρθουν κιόλας!)

7.Opeth headliners (νταξ είμαι κολλημένος φαν με τους Opeth , θα ναι η 3η φορά , εγγύηση)

8.Amon Amarth (headliners) (με το καλό θα τους δούμε σε ένα μήνα περίπου , με την Ανίερη Συμμαχία 8), αλλά με τέτοια δισκάρα θέλουμε και μόνοι τους να ναι)

9.Slipknot ( ε ρε ξύλο που θα πέσει, :twisted:)

και…

10.έλα…πες το…Iron Maiden:lol::lol::lol:

Οτιδήποτε άλλο προκύψει είναι πάντα καλοδεχούμενο επίσης.8)

Aπλά πράματα…

AC/DC (Επιτέλους!)

EYEHATEGOD (ΟΥΓΚ!)

NEUROSIS (Δεν τους χόρτασα φέτος…:p)

BURST (ΖΩ για να ακούσω το Cripple God live)

TODAY IS THE DAY (Outlaw και Angmar μην πείτε κουβέντα! Αλήτες! :p)

RED HOT CHILI PEPPERS (\:D/)

Χμ, ειναι καμποσα.

Down / Dredg / Machine Head ξανα / Metallica ξανα / ACDC / Cult Of Luna ξανα / Electric Wizard / YOB / Megadeth ξανα / Nevermore ξανα / The Haunted ξανα / Sunn O))) / St. Vitus (πιθανο reunion στα σκαρια) / Titan Force / Crystal Viper / Cephalic Carnage / Neurosis / Νachtmystium / Integrity / Genghis Tron / Enslaved / Gojira / Code / Misery Index ξανα / Emperor / Immortal / Entombed ξανα / Triptykon / Fear Factory / Behemoth / Pestilence / Lamb of God / Anaal Nathrakh ξανα / Amon Amarth / Napalm Death / A Life Once Lost / Slayer ξανα / Motley Crue / Hatebreed / Mnemic / Evergrey ξανα / Eyehategod παιζει ενδεχομενο να κανουν λαιβ / Bolt Thrower / Burst ξανα.

Αυτες μου ερχονται. Οτι κατσει καλοδεχουμενο. Στις προτιμησεις προηγουνται οσες δεν εχουμε δει, εκτος μαλλον απο Metallica και Machine Head.

Εγω παλι αυτες τις μερες μαθαινω οτι θα δω το 2009:

Deicide,Vader,Samael, Devian
Misery Index, Hate Eternal, Aeon
Metallica, Machine Head (αν κατσουν €πουλα)

Τα 2 πρωτα σετακια τα ηθελα καιρο.

Οσον αφορα τωρα αυτα που θα ηθελα και δε με καλυπτει το υπολοιπο του 2008 αυτα ειναι:

Neurosis, Ιsis, Porcupine Tree (εκτος αν τους δω αυριο!) και Lamb of God.

Μη κάτσεις μπροστά… Ο Μπέντον ιδρώνει σαν άλογο και φτύνει σα νταλικέρης…:wink:

+1 λογος για να ειμαι καγκελο! P

MAZOXA!

Φλωρε!

Εχουμε και λεμε…

ΑCDC
Alter Bridge
Foals
Flogging Molly
Gogol Bordello ( μανα στειλε λεφτα)
Αtreyu
Airbourne

Λοιπόν

AC DC
Kip Winger - Winger
Motley Crue
Red Hot Chilli Peppers
Led Zepelin
Bon Jovi
Kiss (ξανά)
Def Leppard (ματα ξανά και πάλι)

~ Metallica / Lamb Of God / Mastodon
~ Dredg
~ Queensryche
~ Burst
~ Porcupine Tree [με Anesthetize και Normal]
~ AC/DC
~ Gojira
~ Orphaned Land
~ Down

κ.α.

acdc
aerosmith
motley crue
cinderella
motorhead
metallica
heaven and hell/black sabbath/ozzy (οτι κατσει…)
def leppard
bon jovi
down

Lamb Of God
Machine Head
Iced Earth
Nevermore
Biomechanical
Bolt Thrower
Gojira
Coroner(το κάναν για τους At The Gates γιατί όχι και εδώ?)
Kreator
Slayer
Heaven Shall Burn
Dodheimsgard
Revenge
Mastodon
Burst
Cynic(άμα ήταν και κάνα πακέτο με Atheist super)
Watchtower
Origin
Hatebreed
Throwdown/Walls Of Jericho(thanks outlaw)
Neurosis
Isis
Meshuggah
Strapping Young Lad(ξαναφτιάχτους ρεεεε)
Porcupine Tree
Thorns(:lol3::lol3:)

Και τέλος το σημαντικότερο 1 λαχείο ή ένα Joker για να βρω τα λεφτά να τους δω όλους αυτούς σε περίπτωση που ο Coehlo είχε δίκιο και γίνουν όλα αυτά.

U2, AC/DC, Guns N’ Roses (Με Slash ομως:p), Depeche Mode (Οι μονοι σιγουροι του 2009). Επισης ΑΝΕΤΑ θα ξαναεβλεπα Metallica και Queen + Paul Rodgers

Metallica/Mastodon/Machine Head (έτσι το θέλω)
Soulfly
Slayer
Hatebreed
Amon Amarth
AC/DC

Metallica/Mastodon
Flogging Molly
HammerFall
Iced Earth
Amon Amarth
Elvenking
In Flames
Gamma Ray

και πολλά άλλα,αλλά αυτά με καίουν και δεν θα χάσω ούτε ένα αν έρθουν…

Now playing: Anathema - Looking Outside Inside
via FoxyTunes

Flogging Molly(ναι ξανά), Amon Amarth, Machinehead, Slipknot
Θα έβαζα και τους In Flames, AC/DC, Rage Against The Machine, αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δε θα τους δούμε ποτέ μάλλον.

ac dc
queen
judas priest
nevermore
kreator
sodom
megadeth
scars on broadway
marilyn manson
virgin steele
motorhead
iced earth