Χειρότερες / πιο απογοητευτικές διασκευές

Μάγκες δεν ξέρω αν έχει μπει ποτε τέτοιο thread, αν ναι και βαριέστε να τα ξαναλέτε, δεν υπάρχει λόγος να γίνει.

Εν πάση περιπτώσει εδώ πέρα μπορείτε να ποστάρετε διασκευές που δε σας άρεσαν ανεξαρτήτως της γνώμης που έχετε για τα συγκροτήματα που τις έκαναν η των προσδοκιών που είχατε γι αυτές.

Κάνοντας την αρχή, ψηφίζω ως χειρότερη, πιο ελεεινή και τρισάθλια διασκευή που έχω ακούσει ποτε μου εκείνη των Dandy Warhols στο “Hell’s Bells” των AC/DC. Κάτω τα ξερα σας ρε λάκηδες!:x

Προσθέτω ως πιο απογοητευτική διασκευή από συγκρότημα της αρεσκείας μου και με υψηλότατες προσδοκίες, αυτή των System of a Down στο “Snowblind” των Black Sabbath. Αποτυχία, το “χασαν” τελείως. Πήραν αυτό τον “παγωμένο” doom σπαραγμό ενός ηρωινομανούς και τον κάνανε χοροπηδηχτό/χαρωπό παραλήρημα ενός χρηστη ecstasy. Η μονη συνέπεια που επέδειξαν ήταν ότι διασκεύασαν κομμάτι για τη μαστούρα όντας προφανώς μαστουρωμένοι (γιατί δεν εξηγείται αλλιώς το να μην είχαν ιδέα τι κάνανε).

Σημείωση: feel free να κωλοθάψετε συγκροτήματα, καλλιτέχνες και τραγούδια κατά βούληση.

Εδω καλυτερα

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=170&page=91&highlight=���������

Το δα ρε συ αλλα αυτό για τις ΚΑΛYΤΕΡΕΣ διασκευές δεν είναι; Εγώ λέω το αντίθετο.

grave digger - emerald

το πρωτο που μου ρχεται στο μυαλο ειναι το knocking on heavens door απο το αβριλακι!

Βάλε και το Fuel επίσης από το Αβριλάκι κι είσαι μέσα! :smiley: :stuck_out_tongue:

Μαλλον η διασκευη τους στο (γ)Ελλας του Φαπακωνσταντινου ειναι πολυ χειροτερη(τα εχω ξαναπει αλλωστε).

Ti tha gkinei file moy me maaaaaaaaaas…

:lol2:

Ο τραγουδιστης των Digger μαλιστα ειχε πει πως ηθελε να το παιξει και live με τον Φαπακωνσταντινου αλλα αυτος αρνηθηκε.Κατι παραπανω θα ηξερε.

O daz είχε ανοίξει σε κάποια φάση το εξής thread:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6981

Αν και μάλλον προτιμότερο αυτό εδώ λόγω κατατοπιστικότερου τίτλου.

E τότε πες κι εσύ τη γνώμη σου!

Το poison του Alice Cooper από την Tarja…εμένα βέβαια δε με χαλάει τόσο αλλά όσοι το έχουν ακούσει κράζουν!:lol:

Καπου το εχω ακουσει μια φορα.Μιλαμε για αισχος.

Ωχ αμάν, γιατί το έκανε αυτό το πράμα? Δε το έχω ακούσει αλλά φαντάζομαι… :?

Και ναι, μου ήρθε και μένα μια διασκευή που απλά ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ. Το Chop Suey των SOAD απο Avril Lavigne…

Ναι οντως.Απο Richard Cheese εχει πλακα ομως.

Coheed and cambria-The trooper

Γενικά ο Cheese έχει πλάκα.Κατ’αρχάς έχει δίσκο που λέγεται Aperitif for destruction.Άκου το Rape me:lol:.

Τα εχω ακουσει ολα απ’αυτον ειναι κορυφαιος.Ειδικα η διασκευη του στο Freak on a Leash των Korn δε παιζεται.

Hallowed Be Thy Name από Cradle of Filth.Είμαι φαν των τελευταιων,αλλα όχι ρε παιδια να ακούω τον υμνο με τσιριχτα φωνητικά…Απλά δεν μου κολλαει…

η διασκευη του missing των everything but the girl απο τους paradise lost στο τελευταιο τους αλμπουμ.οι λοστ εχουν κανει γαματες διασκευες σε αναλογα ποπ κομματια κ αυτο γιατι τους εδωσαν μια πιο ροκ κ μεταλ νοτα.σε αυτο απλα κανουν μια ποπ εκτελεση.