Αγαπημένα άλμπουμ της χρονιάς που γεννηθήκατε

Είσαι θεός!και λίγο μεγάλος βέβαια.:lol:Πάντως εγώ που γεννήθηκα λίγο αργότερα (1986:D) έχω τα ίδια ακούσματα πάνω κάτω και οι φίλοι μου με λένε δεινόσαυρο,γέρο,συνταξιούχο και άλλα τετοια όμορφα!







:slight_smile:

[SIZE=“3”]1988[/SIZE]

Manowar - Kings Of Metal
Crimson Glory - Transcendence
Helloween - Keeper of the seven keys Part II
Queensrÿche - Operation: Mindcrime
Running Wild - Port Royal
Cloven Hoof - Dominator
Scorpions - Savage Amusement
Judas Priest - Ram it down
Iron Maiden - Seventh Son Of A Seventh Son
Rage - Perfect Man
Manilla Road - Out Of The Abyss
Stormwitch - The Beauty And The Beast
Vicious Rumors - Digital Dictator
Virgin Steele - Age Of Consent

Τα πρώτα 10 που μού 'ρχονται στο μυαλό…

[SIZE=“5”]1986[/SIZE]

[SIZE=“3”]1. Mayhem - Pure Fucking Armageddon
2. Metallica - Master of Puppets
3. Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
4. Judas Priest - Turbo
5. Iron Maiden - Somewhere in Time
6. Yngwie Malmsteen - Trilogy
7. W.A.S.P. - Inside the Electric Circus
8. Savatage - Hall of the Mountain King
9. Cinderella - Night Songs
10. Slayer - Reign in Blood
[/SIZE]

:lol:
Mη μασάς!
Για μένα η δεκαετία του '70 ήταν η καλύτερη στη μουσική και πολλές φορές φαντάζομαι πως θα ήταν να είχα γεννηθεί 15-20 χρόνια νωρίτερα (και ίσως σε άλλη χώρα… :roll:) για να είχα προλάβει να δώ και τα live εκείνης της εποχής…
Για όλα τα άλμπουμ που έχω βάλει στα ποστς μου στοιχηματίζω πως θα τα βάζουν σε 10 χρόνια στα αγαπημένα τους και άνθρωποι που γεννήθηκαν 15 χρόνια μετά από εσένα, γύρω στο 2000.
Για κάποια συγκροτήματα/άλμπουμ που κάνουν “τρελή επιτυχία” και ξεπουλάνε συναυλίες αυτή τη στιγμή δεν βάζω ο χέρι μου στη φωτιά…:-k

1985

Οι 2 αγαπημένοι μου δίσκοι βγήκαν την χρονιά που γεννηθηκα!!!

Powerage
If You Want Blood

Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να αντιληφθώ το γιατί το κορυφαίο thrash album βρίσκεται στην δέκατη θέση και ένα απ’τα χειρότερα των Priest στην τέταρτη… τόσο πολύ σ’αρέσει πια; :lol:

Ρε γαμώτο κι εμένα μου αρέσει τo turbo…

[SPOILER]Ψάρωσε κανεις; :stuck_out_tongue:

1985

:metal:[/SPOILER]

Εν τω μεταξύ εξ ίσου ενδιαφέρον σε αυτό το thread εκτος απ το τι albums βάζει ο καθένας είναι το να βλέπεις ποσο χρονων είναι διάφοροι γνωστοί (και βετεράνοι) χρηστες. :smiley:

@Μπάρμπα- Mule :stuck_out_tongue: : μεγάλε μπορεί ιδεολογικά να είμαστε η μέρα με τη νύχτα αλλα με αυτά που ακούς με έχεις φτιάξει ρε μπαγάσα. :slight_smile:

μου την εφερες εδω συνομηλικε.

Και αν ειχε γεννηθει μια μερα νωριτερα θα χαμε 8 χρονια…

Πριν 26 χρόνια γεννήθηκα το 1982, όταν βγήκαν μερικά αγαπημένα άλμπουμ όπως…

Iron Maiden-The Number Of The Beast
Judas Priest-Screaming For Vengeance
Motorhead-Iron Fist
The Clash-Combat Rock

Επίσης εκείνη τη χρονιά βγήκε το The Wall , σκηνοθετημένο από τον Allan Parker 8)

:lol::stuck_out_tongue:

Ζητω η τάξη του '85!

I’ m so fuc…ing old after all!!!

Τα περισσότερα απο αυτά που λέτε έτρεχα να τα αγοράσω όταν κυκλοφορούσαν. Αντίθετα εγώ δεν τρελαίνομαι για τα άλμπουμ που βγήκαν τη χρονιά που γεννήθηκα, αναγνωρίζω βέβαια την αξία τους διαχρονικά. Πάντως εντόπισα και αρκετά διαμαντια, χωρίς σειρά όμως

  1. Queen - Sheer heart attack
  2. Bob Marley & The Wailers - Natty dread - No woman no cry και έτσι
  3. Supertramp - Crime of the Century - School και έτσι
  4. Blue Oyster Cult Secret Treaties - Astronomy ρεεεεεεε
  5. Bad Company - Bad Company - Debut απο τα λίγα…
  6. Roxy Music - Country Life - Δεν το θεωρώ από τα καλυτερα τους, μπαίνει μόνο και μόνο για το εξώφυλλο
  7. Pink Floyd - Dark Side Of The Moon - Ε Floyd είναι αυτοί, εγώ δεν τρελλαίνομαι…
  8. Deep Purple - Burn - Επίσης δεν τρελλαίνομαι αλλα περιεχεί το καλύτερο τους κομμάτι, το ομώνυμο…

Αμα θυμηθώ και αλλα…

Γάματη χρονιά γεννήθηκες!Και βγήκε και Irish tour τότε,e?

Mπάρμπα; 8O

Αυτό μου έλειπε τώρα, να αρχίσω και εγώ να αντιμετωπίζομαι σαν τον Daz που τον λένε διάφοροι κατά καιρούς “κύριο” :stuck_out_tongue: :lol:

Πλάκα-πλάκα, και εγώ ήθελα να σου γράψω πως διαβάζοντας τα ποστς σου στο “Καλλιτέχνης που αντιπαθείτε” σε γενικές γραμμές συμφωνώ με αυτά που γράφεις, ειδικά περί Beatles και Doors.
Aλλά και εκεί βρε μπαγάσα, στους Doors βρήκες ευκαιρία να αναφερθείς στον Kurt Weil… :lol:#-o

Τεσπα, για να μην ξεφύγουμε εντελώς off topic εδώ, θα σου γράψω περισσότερα για το περί “ιδεολογικής μέρας-νύχτας” που γράφεις στο γνωστό topic… :wink:
Η τελευταία σου απάντηση εκεί προσφέρεται…
Σου είχα έτσι και αλλιώς γράψει απάντηση το Σάββατο και ενώ την είχα σχεδόν έτοιμη κράσαρε το pc μου και τα έχασα όλα…8O:(
Ελπίζω να βρώ χρόνο αργότερα σήμερα.

Aντε ρε ΠΑΠΠΟΥ! :stuck_out_tongue: Τι λέει το μαλλί, το βάφεις η φοράς περούκα; :p:lol:

Πάντως για να σοβαρευτώ λίγο :roll:, κάτι γεροροκαδες/γερομεταλλους σαν κι εσάς τους χαίρομαι απίστευτα. :lol::stuck_out_tongue:

8O

Το πιστεύεις ότι ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό αυτό που εννοείς; Όταν είχα ακούσει το πρώτο Doors πριν από χρονια και ξεχώρισα με τη μια το “Alabama Song” δεν είχα ιδέα από τέτοια- αλήθεια!

Take your time man. 8)

Αν περιμένεις μέχρι την Τετάρτη θα μπορέσουμε να πανηγυρίσουμε παρέα τη νίκη του Obama! :lol::roll:

Τι το κάνατε ρε το τόπικ, καφενείο?

(:p)

Επιστροφή στο θέμα μας και γρήγορα!

ξανά :stuck_out_tongue:

Στο καααφενείειον “Το Ροκιιιιιιιιν”
Ο ellanoooo-o-o-or
Γκρινιάααζει πουουουου σπαμαρουμεεεεεε…

υπόκρουση Μαρκόπουλος/Ξυλούρης