Βγάλτε τα απωθημένα σας για το αφεντικό σας

Μια φορά θα γράψω σε αυτό το τόπικ μόνο, και το μόνο που έχω να πω είναι το εξής:

There’s only one solution, revolution.

Σοβαρά μιλάω. 8)

ε πες μας όμως και πως! Γιατι αν κάνεις revolution στο γραφειο…θα ψάχνεις και για άλλη δουλεια…:?

To αφεντικο μου ειναι ενας ανυπαρκτος τυπακος που η μικροπρεπεια του απλα δεν υπαρχει.

και για οσους δεν καταλαβαν,δεν εχω αφεντικο…

καλυτερα να μιλησει ενα αλλο μελος (αξιοτιμο) για το αφεντικο μου…

Σοβαρά τώρα. Είναι όλα θέμα προτεραιοτήτων και αναγκών που έχει ο καθένας. Προτιμάει κανείς να δουλεύει κάπου και να του πρήζουν τ’ @ρχίδια, αλλά να έχει έναν πολύ καλό μισθό, ασφάλιση κλπ? Ή θα διάλεγε έναντι αυτού κάτι άλλο, με λιγότερα χρήματα ίσως αλλά μεγαλύτερη ελευθερία? (όχι οτι η μεγαλύτερη ελευθερία συνεπάγεται λιγότερα χρήματα, ε. Απλά το αναφέρω ως παράδειγμα).

ΥΓ - Γμτ, είπα πως δε θα γράψω ξανά εδώ και έγραψα.

Gottchaaaa!!

Εχεις ένα κάποιο δίκαιο…αλλά δυστυχώς αμά πρεπει να πληρώσεις ενοίκια, δάνεια, νερά, τηλέφωνα κτλ…πωσ θα μπορέσεις να τα βγάλεις πέρα μέχρι να βρεις την άλλη δουλειά αλλά και με λιγότερα χρήματα…ολα γυρο απο αυτο το πραγμα πια…:frowning:

Εγω δουλευω στα ΕΛΤΑ,μπορω και βλεπω τα δεμματα που στελνει ο Καργια στον Καναδα και η αφεντικινα μου ειναι γαματη!

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“2”]Έχεις δουλέψει ποτέ; [/SIZE][/FONT]

Ναι.

.

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“2”]10 μήνες ένσημα; [/SIZE][/FONT]

Γιατί πρέπει να έχεις 10 μήνες ένσημα για να συμφωνήσεις με Έλλανορ και να έχει κύρος η άποψη σου?

Το αφεντικο που ειχα ειναι γαματο.Μια φορα θυμαμαι του ειχα ζητησει ρεπο γιατι ειχε τσαμπιονς λιγκ και μου ειχε δωσει.

μείνε για πάντα εκεί!!! :lol:

Επισης μια αλλη φορα του ειχα ζητησει ρεπο γιατι ειχε το λαιβ των Paradise lost και τοτε μου ειχε δωσει.

Βεβαια του ειχα πει οτι ειχε γενεθλια ο πατερας μου

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“2”]Όχι αλλά πρέπει να έχεις δουλέψει μια μέρα πριν γίνεις 26 για να έχει κύρος η άποψη σου στο θέμα του… πως είναι να δουλεύει κανείς.

Α! Και επανάσταση ποτέ δεν ήταν το να κάθεσαι στον καναπέ να τρως πατατάκια και να πληρώνουν για όλα οι γονείς σου.[/SIZE][/FONT]

Λαρόκα, μου φαίνεσαι λίγο εκνευρισμένη και δεν ξέρω το λόγο, για αυτό και δεν απαντώ όπως σκόπευα. Θα ήθελα όμως να ακουσω ποια είναι η άποψη σου επί του θέματος και με τι διαφωνείς

Εγω ειχα μια αφεντικινα που ηθελα να της βγαλω τα φρυδια με το τσιμπιδακι! :oops:

Λέγε ο,τι θες, εγώ ό,τι ήταν να πω το είπα, και όποιος συμφωνεί. Αν κάποιοι νομίζετε πως το νόημα όσων έγραψα είναι “μη δουλεύετε”, ή “να εξαρτιέστε απο τους γονείς σας”, ειλικρινά, δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνει ο οποισδήποτε διάλογος, γιατί δεν μπορείτε ούτε το παραμικρό απ’ όσα λέει ο άλλος. Και δε θέλω να γράψω πάλι αναλυτικά κατεβατά, για να μου απαντήσουν με φρασούλες.

Το νόημα όσων είπα είναι το ΚΥΝΗΓΙ. Αν αυτό συνεπάγεται εναλλαγή εργασιών για κάποιον απο τα 20 του, για να πετύχει αυτό που θέλει (π,χ ανεξαρτησία, ή να βρει αυτό που του ταιριάζει), ή μακροχρόνιες σπουδές για άλλον με όποιον τρόπο διευκολύνει αυτό το όνειρο του, αυτό δεν έχει σημασία. Το παν είναι να θέτεις στόχους. Η ζωή δε τελειώνει στα 20 ή τα 25.

Μη με αναγκάσετε να γράψω κι άλλα, δε θέλω. Ειδικά αν ο άλλος έχει νεύρα για άγνωστους λόγους και δε λέει να καταλάβει τι λες.

Ματς μουτς, την κάνω.

Το δικο μου αφεντικο ακουει Muse και ειχαμε παει κι οι 2 στην συναυλια, αν και το καταλαβαμε μετα.

ο δικος μου αφεντικος μυριζει ωσαν ασβος…
Δεν πλησιαζεται το γραφειο του λεμε…
Μαλλονδεν του εχει μιλήσει κανεις για το Rexonna ή για το …νερο!!!