ΦΩΣΚΟΛΙΑΔΑ....

Μην ξεχνάμε και την Υπολοχαγό Νατάσα και την Ορατοτης Μηδέν…(και την Θυρα 7…:lol:)Respect…

Μια ειναι η σκηνη

Matia να σου πω την αποψη μου…Απο κατι αγγελοπουλους και σια που πουλανε κουλτουρα απο το τιποτα και αναγουν σε τεχνη την βαρεμαρα με τις ευλογιες των υπουργων(για οσους δεν το ξερουν,για την τελευταια ταινια του αγγελοπουλου, δαπανηθηκαν τρια εκατομμυρια ευρω απο το ελληνικο δημοσιο) ο φωσκολος ειναι χιλιες φορες καλυτερος, και δεν σηκωνω κουβεντα…Και αντε ο αγγελοπουλος πες αρεσει σε καποιους…κατι αλλοι απιστευτοι που κανουν ταινια οτι παπαρια τους κατεβει στο κεφαλι και αποθεωνονται απο τους κριτικους-καραγκιοζηδες?? χιλιες φορες φωσκολος…Μην ξεχναμε πως ο αρχοντας, αντιθετα με ολους τους σκηνοθετες και σεναριογραφους της κακιας ωρας, εχει προταθει για οσκαρ σεναριου για την ταινια ‘‘το χωμα βαφτηκε με αιμα’’…εχετε ακουσει ποτε κανεναν απο τους αλλους να προτεινετε για οσκαρ???

Και στην τελικη θα συμφωνησω με τον φιλο παραπανω που εγραψε για κωμωδιες…γιατι η λαμψη και η καλημερα ζωη πανω απο ολα κωμωδιες ηταν, θεικες ομως κωμωδιες, κωμωδιες ετη φωτος καλυτερες απο τις σεξιστικες σαχλαμαρες στις οποιες ειδικευετε η ελληνικη τηλεοραση…

Α, και μηνξεχασω, απο τις σειρες του φωσκολου εχουν βγει πολυ καλο ηθοποιοι κατα καιρους, ειδικα τα πρωτα χρονια εργοστασιο παραγωγης ηθοποιων ειχαν γινει!!και πως να μην γινουν…αν καποιος μπορει και παιζει ρολο του φωσκολου, μπορει να παιξει τα παντα!!!

χαχαχα:lol: πολυ καλο thread!!
λοιπον εγω νοσταλγω τον ενα κ μοναδικο σταθη θεοχαρη κ τον ευλογητο παρολο που ηταν guest star κ δεν ειχε μονιμο ρολο(θυμαμαι οταν θα εμφανιζε τη μουτσουνα του ειχε εκκλησια εκεινη τη μερα κ ολες οι γριες της γειτονιας μου δεν πηγαν για τον δουνε#-o:lol:)
ααα κ φυσικα μην ξεχναμε τον εκπληκτικο σταθη ψαλτη στην καλημερα ζωη με τον απιστευτο ρολο του σταυροφορου:p (ή μασκοφορου της νυχτας,δεν θυμαμαι ακριβως την ιδιοτητα του)

Αλλη απομυθοποιηση κι αυτη:(

Πως γινεται αυτος ο ανθρωπος που χαρισε στην ανθρωποτητα μεγαλεια σαν τα παρακατω να χαραμιζεται ετσι?

Μαλ@@@@ες λες. Όποιοσδήποτε είχε την τιμή να εμφανιστεί έστω και σαν φωτογραφία σε κάδρο σε παραγωγή του Φώσκολου θα πρέπει να αισθάνεται τυχερός, άσε που εκεί βγάζει ακόμα περισσότερο γέλιο.

αν και θα ειμουν 5 χρονων,θυμαμαι εκεινη την τεραστια ερμηνεια του κορυφαιου Σπυρου Μπιμπιλα