Γιάννης Κότσιρας

δεν βρηκα καποιο τοπικ για τον κοτσιρα συγνωμη αν υπαρχει ηδη… ειναι απο τους πολυ αγαπημενους μου ελληνες καλλιτεχνες. αξιοπρεπεις με καλο στιχο και στις συναυλιες του πραγματικα του δινει και καταλαωαινει! πορσωπικα τον υπεραγαπω :stuck_out_tongue:

ew …

σχολια περιττα
Ενας καλλιτεχνης που μπορει να ευαισθητοποιει το γυναικιο φυλο, αλλα δε μου κανει καμια αισθηση. Ενας αλλος Χατζηγιαννης ειναι για μενα

Ξεκίνησε πολύ καλά αλλά μετά τα σκάτωσε άσχημα και έγινε λίιιιιιιγο καλύτερος από τον Χατζηγιάννη.

:sleep:

Συμμερίζομαι τα ροχαλητά του Βαγγέλη!

Παγωμένε Άγγελε ειδικά αυτό το “καλοί στίχοι” που γράφεις μου χτυπάει πολύ περίεργα γιατί του συγκεκριμένου είναι (δεν ξέρω αν γράφει ο ίδιος τους στίχους του) μερικοί από τους πιό γελοίους και κλαψο… στίχους που έχω ακούσει εδώ και χρόνια. ¨Εχει ένα τραγούδι που λέει και καλά σε κάποια που έχουν χωρίσει “έχω ακόμα το σεντόνι σου” ή κάτι τέτοιο…
Μπράβο μπούλη, μείνε με το σεντόνι!
Κάποιος άλλος έχει την ίδα τη πρώην σου! :lol:

Toν ακουμε με μεγαλη χαρα οταν στεκομαστε αναμεσα σε αυτον και τον Χ’γιαννη

το περιμενα οτι θα τους συγκρινετε! οκ το σεντονι δεν μου αρεσε κι εμενα αλλα το ζωντανο αλμπουμ του ειναι απο τα λιγα ελληνικα αλμπουμς που ακουω. εμενα με αγγιζουν οι στιχοι του (οχι ολοι αλλα καποιοι ναι) δεν τον βρισκω τοσο ευπεπτο οσο τον χατζηγιαννη. και κριμα που κουρευτηκε (ε αμα δεν το σχολιαζα θα εσκαγα :lol:)


Μα καλά μόνο σε μενα θυμίζει Ινδιάνο του Περού που θρηνεί για τη φυλή του???
Καταλαβαινω γτ μπορει να αρεσει …Οι Ελληνες ως λαοςαγαπάμε τα μινορε(βλ.Madrugada)…αλλα ενταξει το παρακάνει…

lol,τον ειχα δει μια φορα ζωντανα στη κρητη,στο γυμνασιο νομιζω…ηταν κ η πρωτη φορα που κοιμηθηκα σε συναυλια κανονικα,στα καρεκλακια του χωρου…νταξ εχει 1-2 καλα κομματακια,που τα ακουω ευχαριστα…αλλα μεχρι εκει…απλα,για μενα,ενας καλυτερος χατζηγιαννης…

Μάλλον αξιοπρεπής σαν παρουσία πάντως. Σαφέστατα ποιοτικότερος του Χατζηγιάννη, με ορισμένα αξιόλογα τραγουδάκια (κάποια παλιά του, τα καινούργια δε τα ξέρω). Οκ, μιλάμε για έντεχνο εδώ, απο κείνα που απευθύνονται σε συγκεκριμένο μάλιστα ηλικιακό κοινό. Το Τσιγάρο για παράδειγμα θυμάμαι που το άκουγαν 18χρονες κοπέλες όταν πήγαινα Λύκειο και έλιωναν…

Κατα τ’ άλλα, δεν ακούω ούτε άκουγα ποτέ Κότσιρα, απέχει πολύ απο τα γούστα μου, όπως και όλο αυτό το στυλ. Αν ο Κότσιρας βρίσκεται πάντως μερικά σκαλιά πάνω απο τον Χατζηγιάννη, ακόμα πιο πάνω απο τον Κότσιρα βρίσκεται (σε αυτό το στυλ) ο Αλκίννος Ιωαννίδης.

^δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης με τον αλκινοο βρε παιδια. εντελως διαφορετικοι. δεν ξερω ουτε με τον χατζηγιαννη μου μοιαζει μουσικα :roll: (αφου κολλησαμε και στον χατζηγιαννη την ταμπελα “εντεχνος” οκ whatever :p)

Μονο αυτο…

:slight_smile:

Υπνε που παίρνεις τα παιδιά…

ε που και που θ’ακουσω οταν νοσταλγω πατριδα :stuck_out_tongue:

@Chili, και αυτο http://www.imeem.com/people/a3ewj5w/music/-Ld2fF-A/giannis_kotsiras_kotsiraspos_mporo/

Aυτο. Πλεον εχει γινει ενας του σωρου…

Το καλυτερο του με διαφορα.

Μου αρεσει πολυ!:)Ειδικα το Φυλακας Αγγελος ειναι χαλαρα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια

Σιχαμενος.-

thread για τον Κότσιρα…μαμά μου ε…

Σοβαρευτειται λιγο ρε!!!

Κοτσιρας σε ροκ σαιτ…

Eχεις δικιο ρε μαγκιτη,αλλα ποιος να σ’ακουσει?να πω και τη γνωμη μου ο τυπας ειναι ΑΠΑΙΣΙΟΣ.