Το πιο υπερτιμημενο μουσικο κομματι

ατακα κι επιτοπου

:ban:

ΜΠΑΝ ΚΑΙ ΞΥΛΟ!

:blink:

Φωναξτε εναν γιατρ… -----

Υπαρχει κατι καλυτερο απο το ‘BAN και ΞΥΛΟ’.

Δεμενη στο καγκελο-πρωτη σειρα στο Magic Circle Festival. 8)
Aν δεν αλλαξει γνωμη τοτε, ας ακουσουμε τις προτασεις του Gracchus…:smiley:

Λίγα λέτε παίδες.

Ωχ,αυτο το ειχα ξεχασει.

ΜΠΛΙΑΧ:?

Οπ δεν πρόσεξα ότι ήταν κοπελιά.

Υιοθετώ την πρόταση του fellow metal brother Night*Sky και αν δεν αλλάξει γνώμη, ας αρκεστούμε στο μπαν για λόγους αβρότητας… 8)

Το πρώτο γίνεται πάντως:p

Δημοψήφισμα:!:

Metallica - Blackened
Iron Maiden - Rime Of The Ancient Mariner
Slayer - Dead Skin Mask
Savatage - When The Crowds Are Gone
Rainbow - Stargazer

Είπα να γράψω και γω την παπαριά μου να προστεθεί στις υπόλοιπες εδώ μέσα. :vibrate:

Είπα κι εγώ! :smiley:

ΡΕ!
Μην αποκαλύπτεις το spoiler!! :lightsabre:

Doors-Break on through (to the other side)

I spoiled the spoiler! :lol: :stuck_out_tongue:

[offtopic]Αρχικά: δεν είμαι κοπέλα(απλά βαριέμαι να το βάλω στα στοιχεία μου το φύλο)!!! :stuck_out_tongue:
Το mariuska με ακολουθεί εδώ και πολύ καιρό σαν nick(και btw ούτε στα ρώσικα η κατάληξη -ούσκα σημαίνει απαραίτητα γυναίκα, τούλαχιστον κρίνοντας από τα βιβλία του Dostoevsky που έχω διαβάσει και την αναφέρει μέσα για άντρες!)

Οπότε επιστρέφουμε στο ban και ξύλο:p:p:p[/offtopic]

Τώρα, επιστροφή στους φίλτατους(όχι για μένα, αλλα δέχομαι για κάποιους άλλους) Manowar:
Παραδέχομαι ότι έχουν βγάλει κάποιους καλούς δίσκους για τους fan του epic/heavy ήχου, αλλά το να ακούω συνέχεια 5-7 λέξεις(sword, die, fight κλπ) περισσότερες από 20 φορές σε κάθε κομμάτι τους δεν το αντέχω, ειδικά από την στιγμή που δεν με ξετρελαίνει και η μουσική τους(αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό βέβαια, αλλά αυτή είναι η δική μου περίπτωση)…
Αν θέλω να ακούσω επική θεματολογία προτιμάω Guardian(άλλο είδος μουσικής, αλλά με “φτιάχνει περισσότερο”), ή DIO!

  • 1! Επιτέλους κάποιος έσπασε την σιωπή του! Λευτεριά σε όσους θεωρούνε τους Manowar υπερτιμημένους και δεν τους αρέσουν!

Λοιπόν φίλε μαριούσκα (πωω τι μπέρδεμα ήταν αυτό :? ):

Γι’ αυτό ακριβώς οι Manowar είναι τελικά, ταυτόσημοι με το επικό μέτσαλ, σε αντίθεση με τους Guardian και τον κοντό: επειδή η ιδιαιτερότητα και τα κολλήματά τους τους καθιστούν “love or hate” περίπτωση: Η τους λατρεύεις ή τους απεχθάνεσαι, δεν έχει μέση λύση. Εχω περάσει και από τα δύο στάδια και πλέον μπορώ με περηφάνεια και ανακούφιση (αλλά και με κάποιες τύψεις που για χρόνια τους χλεύαζα) να πω ότι βρίσκομαι στη σωστή πλευρά. 8)

Οπως καταλαβαίνεις όμως αυτό συνεπάγεται ότι όσο λογικό είναι να σκάνε απόψεις σαν τις δικιά σου, άλλο τόσο λογικό είναι να έρχονται απαντήσεις σαν αυτές που λούστηκες αντί για “νηφάλιες” και “κατευναστικές” προσεγγίσεις. Οι Manowar, ο κόσμος να χαλάσει, θα αποτελούν αντικείμενο καφρίλας και οπαδικής κόντρας στους αιώνες των αιώνων! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξει αυτό!

Και για να τελειώνω, εξυπακούεται απ’ τα παραπάνω ότι τελικά δεν το γλιτώνεις το μπαν και ξύλο… :twisted:

Δεν είπα πουθενά ότι με ενόχλησαν οι απαντήσεις, αυτό έλειπε… Αν κάποιος θίξει τους Metallica ή τους Savatage και εγώ αντίστοιχη αντίδραση θα έχω να είσαι βέβαιος!
Τώρα περί σωστής και λάθος πλευράς δεν σχολιάζω… Αρχικά γατί υπάρχει η περίπτωση να αλλάξουν τα γούστα μου(δύσκολο, αφού έχοντας ακούσει όλους τους δίσκους τους με εξαίρεση τον τελευταιο ακόμα δεν με έχουν συγκινήσει) αλλά κυρίως γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει σωστό και λάθος, όλα θέματα προτίμησης είναι…
Τέλος, αν είναι για ban δεν μπορώ να κάνω κάτι, αλλά αν είναι για ξύλο, πείτε μου να συνεννοηθώ με τον Wretch και να βάλουμε μια αγγελία για αντι-Manowar boys(:p) ώστε να έχω back-up:lol:

count me in for back-up…και γω,δεν καταφερα να τους ακουσω ποτε,αν και παραδεχομε την τεραστια συμβολη τους στο ειδος…ενα ειδος βεβαια,που προσωπικα δεν με συγκινισε ποτε…

Ε καλά εμείς οι δυό δε λέει να παίξουμε ξύλο. :expressionless:

Εσύ τους παραδέχεσαι, δε μετράς. Μη κλέβουμε κιόλας. Άμα είναι να φάμε ξύλο να το φάμε δίκαια όχι με παράγκα.

Βρες άλλον αν είναι, εγώ φύλο δεν αλλάζω :Ρ
Πάντως είναι καλό που μαζευόμαστε πολλοί καταπιεσμένοι αντι-manowar/αντι-epic κτλ. Καιρός ήταν :stuck_out_tongue: