Το πιο υπερτιμημενο μουσικο κομματι

Χαχα πάω να κάνω το ίδιο και στον Angmar για τους Guardian. Θα σας φάω όλους έναν έναν.

Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το φωτόσπαθο.

Αυτο το θρεντ πρεπει να μετονομαστει σε θρεντ της δολοφονιας.

Έχει δίκιο ο Δαρθ.

Το BTROD είναι ισάξιο του Victim

Εσύ μη μιλάς, είσαι άσχετος από Priest. Εδώ μας έχεις βγάλει το μισό Painkiller για τα μπάζα.

Αν και εδώ έχεις δίκιο.

E ναι ρε παιδιά, priest δεν είναι μόνο τα Victim of changes, the ripper, breaking the law και το painkiller lp.

Κομμάτια σαν τα the sinner, beyond the realms of death, dreamer deceiver,run of the mill και αρκετά άλλα θα έπρεπε να προσκυνούνται τουλάχιστον όπως το victim

8O8O8O
ΕΛΕΟΣ!!! Βγαλε οποιο θες για τα μπαζα εκτος απο το Painkiller!!!

Θεωρω το Beyond The Realms Of Death καλυτερο του Victim Of Changes, και τα Metal Meltdowm και
All Guns Blazing μεσα απο το Painkiller δισκο καπως ανουσια. :-s

όταν λέω ότι έχει δίκιο εννοώ για το Beyond The Realms Of Death, όχι για το Painkiller.

Επίσης τρελό έπος που έχω την αίσθηση ότι είναι πολύ υποτιμημένο είναι το Saints In Hell.

Edit:@Night*Sky
Ban και ξύλο. Το Painkiller είναι όλο τέλειο.

Ε ειναι φανερο ομως οτι αυτα υστερουν σε σχεση με τα υπολοιπα που ειναι θεικουρες.
Παρολαυτα δεν αναιρουν το γεγονος οτι το Painkiller ειναι ενας τελειος δισκος.

Δεν υστερούν απλά επειδή σε έχω καταλάβει ξέρω ότι σε ψιλοχαλάει ότι δεν είναι τόσο επικούρες όσο τα υπόλοιπα αλλά πιο πάρτα στη μάπα.

A, οχι, δεν το ειχα σκεφτει ετσι.
Τα ρεφραιν απο αυτα τα κομματια μου φαινονται ‘‘ανυπαρκτα’’, δηλαδη επαναλαμβανει τον τιτλο του κομματιου, χωρις καποια ιδιαιτερη μελωδια ή ‘‘χρωματισμο’’ στον τονο. Γιαυτο.
Κατα τ’αλλα η μουσικη τους ειναι καυτη.

Αυτό εννοώ, δεν έχουν αυτή την τόσο επική μελωδία του One Shot At Glory πχ στο ρεφραίν αλλά είναι πιο ξεραίλ, ντου και ξύλο φάση. Δεν είναι κατανάγκη κατώτερα απλά οφείλεται σε αυτή τη συνθετική πολυπλευρικότητα των priest. Αν θες να καταλάβεις τι εννοώ σκέψου πχ αυτά τα 2 κομμάτια που δε σου πολυαρέσουν σαν την πιο ξερή “Screaming For Vengeance” πλευρά τους και τα υπόλοιπα σαν την πιο μελωδική επική πλευρά του Defenders πχ για να στο πω μπακάλικα. Είναι εντελώς θέμα γούστου και όχι τόσο αντικειμενικής κατωτερότητας.

Το μονο κομματι που ακουω πλεον απ’ το Rocka Rolla…

Επισης το Dreamer Deceiver δεν υπαρχει. Και πρεπει παντα να πηγαινει πακετο με το Deceiver…

Το run of the mill είναι το πιο ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΟ τραγούδι των Judas Priest.
Kαι για να είμαι στο κλίμα το πιο υπερτιμημένο τραγούδι απο τους μεγάλους είναι το

You’ve got another thing coming

πάω να κρυφτώ στο λαγούμι μου

Welcome to the Jungle

:lol:

Ωραια το εθεσες. :smiley:

Μην κρύβεσαι, συμφωνώ κι εγώ!

Και εγω με χιλια… Εφαγα τρελη ξενερα οταν το ακουσα στην Μαλακασα το καλοκαιρι κ μαλιστα κ τελευταιο…

Το Painkiller είναι μισό ΓΑΜΑΤΟ και μισό για τον πούτσο.

Μαλακίες: Ομώνυμο, Hell Patrol, All Guns Blazing
ΓΑΜΑΤΑ: Leather Rebel, Between…, A Touch Of Evil, One Shot…

Κάπου στη μέση βρίσκεται το Metal Meltdown.

Οι Πριστ είναι στα 5 αγαπημένα μου συγκροτήματα, για να μη με βγάλετε hater.