Κομπολόι

Ασχολείται κανείς με αυτό το φοβερό πραματάκι? Το απόλυτο ελληνικό άθλημα μετά το τάβλι και τον αυνανισμό!




Προτεινω να μπει πολλ.

Να το δωσεις ή όχι το ρολόι. :expressionless:

Κομπολόι? Προτιμώ το Game boy.

Εμείς έχουμε μαζέψει καμιά 10αριά στο σπίτι, όλων των μεγεθών, αλλά δυστυχώς δεν έχω μάθει καλά…

Τον “κλαψιάρη” και το “συβαρίτη πολιτικό της μαλθακότητας και της τρυφηλότητας και τον σχεδιασμάτων” τι τους έβαλες?

Eιναι επικαιροι. Εψαξα και για μπατσο αλλα δε βρηκα…

Οι μπατσοι παιζουν με αλλα.

Πρεπει να ανοιχτει τοπικ για game boy…

Αλλα να τελειωσουν οι αναταραχες… δεν εχω ορεξη τωρα

Kι εγω το PSP.:smiley:

Αφιερωμενο στον Isis.










Ώστε ήταν όντως ψέμα. Οκ Λευτέρη.

Bακιλλε με συγκινεις… Σε αγαπω…Κ εγω κ ο Κωστακης … :hippy:

Ρωτήστε κάποιον γιατί κρατάει το κομπολόι στα χέρια του… και θα λάβετε την απάντηση:

“Γιατί μου αρέσει
“Για να περνάω την ώρα μου
“Γιατί έκοψα το τσιγάρο
“Γιατί έχω νεύρα
“Από συνήθεια, από ανία

Τωρα δειτε ξανα τις φωτογραφιες (:

Ο παππους μου επαιζε κομπολοι παντως για ολους τους παραπανω λογους.

"Σκηνές απείρου κάλλους εκτυλίχθηκαν σε γνωστό κατάστημα πώλησης [SIZE=“3”][SIZE=“4”]κομπολογιών[/SIZE][/SIZE] στη οδό Αμερικής στο κέντρο της Αθήνας.
‘‘Κουκουλοφόροι’’ εκμεταλευόμενοι την πλήρη αδράνεια της αστυνομίας αφού έσπασαν την βιτρίνα του καταστήματος εισέβαλλαν στο εσωτερικό του σπάζοντας προθήκες και [SIZE=“4”]αρπάζοντας κομπολόγια[/SIZE] και πολύτιμους λίθους.
Το πλιάτσικο συνεχίστηκε και στα γραφεία του καταστήματος, όπου…

…κατέστρεψαν ότι βρήκαν μπροστά τους,και πέντε έξι απ’αυτούς σήκωσαν το χρηματοκιβώτιο και το έβγαλαν έξω στο δρόμο.
Στη συνέχεια το χτύπαγαν με δύναμη στην άσφαλτο και κατόρθωσαν να το σπάσουν.
Η λεία των '‘αγωνιστών’'κουκουλοφόρων ανέρχεται σε 40.000 ευρώ μετρητά σημαντικά έγγραφα και επιταγές.
Ο αγώνας συνεχίζεται…"

Ο ΡΕΠΟΡΤΕΡ ΤΟΥ ΜΕΣΟΝΥΚΤΙΟΥ

:lol::lol:

ελληνική μαγκιά δείχνει το κομπολόι.
γιατί διαφέρουμε και δεν είμαστε σαν τα γίδια τους άλλους.
δεν είναι μάγκες αυτοί.

ο ανθρωπας αποβαλλει τα νευρακια, την τσαντιλα κ την κακη ενεργεια απο τα ακρα - χερια ποδια-
κ γι αυτο το παιξιμο του κομπολογιου ειναι τοσο καλο αντιστρεσινγκ. το καλυτερο υλικο ειναι το κεχριμπαρι.

συν το ότι δεν αντέχω να έχω τα χέρια μου ελεύθερα να κρέμονται. Καλές οι τσέπες, αλλά το κομπολόι μερικές φορές καλύτερο :stuck_out_tongue:

Αυτό με το κομπολόι κι το τσιγαρο είναι μεγάλος μυθος…Οσες φορές το προσπάθησα, την ώρα που βαρούσα στερητικά το κομπολόι χτυπούσε ταχύτητες φωτός και η κβαντική φυσική ωχριούσε μπροστα μου …μετά ξαναπιανα το τσιγαρο…

Εγω εχω τρελα με το κομπολοι απο τοτε που εβλεπα τον πατερα μου να περναει την ωρα του με αυτο. Η αληθεια ειναι οτι εχω μεγαλη συλλογη και εχω ψαχτει για μαγαζια που πουλανε διαφορων υλικων. Τωρα εχω βρει ενα στο κεντρο το οποιο το χω κανει χρυσο … αγαπημενο κομματι που αγορασα προσφατα αυτο https://cassano.gr/el/kompoloi/κομπολόι-οψιδιανός-γκρι-1-detail