ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΚΟΜΜΑΤΑΤΑΡΑ

artist: red dawn
song: liar

Έκανα 2 χρόνια για να βρω το song κ επειδή φοβάμαι ότι θα κάνω άλλα τόσα για τους στίχους, αναμένω τα φώτα σας. Thanks εκ των προτέρων…

Υποθέτω θα κανες 2 χρόνια να το βρεις γιατί δεν υπάρχει τέτοιο song στη δισκογραφία τους … μάλλον κάπως αλλιώς θα λέγεται …

http://www.metal-archives.com/band.php?id=62824

To Promises einai anoteri kommatara file Posera :stuck_out_tongue: To liar dialekses?

Nope, το παλικάρι έχει δίκιο

Φίλε epitaph προφανώς το link που μου έδωσες αναφέρεται σε άλλη μπάντα. Οι ‘‘δικοί’’ μου red dawn είναι ένα group που δημιουργήθηκε αν δεν κάνω λάθος το 93 από έναν πρώην πληκρά των rainbow (David Rosenthal) κ έβγαλε μόνο ένα δίσκο (never say surrender).
Dazmaniak, συμφωνώ ότι το promises είναι τεράστιο κομμάτι, αλλά προτιμώ το liar. Κομματάρα επίσης είναι και το dangerous child. Αν πάντως έχεις βρει τους στίχους του promises είναι καλοδεχούμενοι…:wink:

__Γιατί δεν δοκιμάζεις να τους ανεβάσεις στο youtube και να ζητήσεις (απ’ όσους δουν το video, p.x. μέσω του info, ή των comments) όποιος μπορεί να στα γράψει στα comments…? :wink:

__Είναι κι αυτό μια ιδέα…!

__Μπορείς ακόμα να το ανεβάσεις (σε καλή ποιότητα για ν’ ακούγεται καθαρά) και όποιος έχει όρεξη απο εδώ να μεταφράζει και να ποστάρει εδώ μεχρι να στο έχουμε μεταφράσει όλο. 8)

__Π.χ. βρήκα αυτό το site που δίνει δείγμα απο το πρώτο λεπτό και απ’ ότι μπόρεσα ν’ ακούσω, λέει τα εξής:

The time has come, to say goodbye
you close the door, no tears to cry
I’m telling you now, face to face
I’ve been descend, I can’t erase *
Day after day, and night after night
You told me anything to
[KOBETAI]

*[ακούγεται και σαν “The things you’ve said, I can’t erase”, αλλά πρέπει να είναι αυτό που έγραψα]

υ.γ. ωραίο τραγούδι φαίνεται! …πρέπει να ήταν καλός δίσκος, κρίμα που έσβησαν γρήγορα.
υ.γ.2 όποιος θέλει παραπάνω πληροφορίες για το συγκρότημα:
http://www.davidrosenthal.com/htdocs/cdpix19.htm
http://www.davidrosenthal.com/htdocs/rd_bio.htm

[CENTER]

[/CENTER]

υ.γ.3 για κάντε μια βόλτα και απο 'δω για δείτε με ποιούς έχει συνεργαστεί ο τύπος! Οκ, εγώ τον ήξερα απο τον Billy Joel και τους Rainbow μόνο, αλλά οι μεταλάδες -και όχι μόνο- θα εκπλαγούν!

Είναι πολύ όμορφο κομμάτι αν και το δικό μου αγαπημένο είναι το I’ll be there:)

The time has come,to say goodbye
You close the doors no tears to cry
I’m telling you now face to face
The things you said,I can’t erase
But day after day,night after night
You told me anything to make it right

You’re taking me for a fool
Changing all the rules
But I’m not gonna play
She’s a liar,liar
I know can’t do more than lie

Deep inside there’s a woman in you
Trying to reach out and face the truth
You’re holdin on to false desire
You feed the pain and you pull out the fire
You feel the air just to turn me down
This game of love is spinning me round

You’re taking me a fool
Changing all the rules
But I’m not gonna play

She’s a liar,liar
Oh baby Goodbye!

Thanks a lot negative creep! Πάω επι τόπου για μελέτη των στίχων και αποστήθιση…:slight_smile:

…[-X

:lol::stuck_out_tongue:

POSERA εύγε παιδί μου θα πας μπροστά!