Ψηφίστε για τα καλύτερα του 2008!

το black ice ξαναόρισε τον ήχο των ac.dc ?

πως?

βρε αγοριμ τι εννοεις να ξαναορισουν τον ηχο τους??γιατι οταν ξαναορισαν τον ηχο τους εφαγαν το απιστευτο κραξιμο

Το επιχείρημα με το Black Ice δεν στέκει…αλήθεια και χωρίς παρεξήγηση ε?
Αντίθετα νομίζω ότι με το Death Magnetic ξαναορίζουν τον ήχο τους!

Εννοώ ότι κατάφεραν να γράψουν ένα “Back in Black” ,28 χρόνια μετά, αλλά να ακούγεται το ίδιο φρέσκο αλλά και το ίδιο γνώριμο. Ξαναόρισαν τον ήχο τους δεν σημαίνει απαραίτητα ότι του άλλαξαν τα φώτα όπως οι μετάλλικα…

Βασικά έχω την εντύπωση ότι όποιος λέει κάτι κακό για το DM κολλάει το στίγμα, προκατάλειψη στο μεγαλείο της…έλεος πια…

ούτε ο agus δεν θα λεγε ότι το black ice είναι το back in black του 08…

ούτε ο απεσταλμένος του στη γη, ο crabsody…

γνώμες… άκρη δεν βρίσκουμε…

απλά ρε matia έχουμε βαρεθεί να μιλάμε με άτομα που κατέχουν την απόλυτη αλήθεια. κουβεντούλα κάνουμε εδώ, thats it. δεν προωθούμε ούτε μπάντες ούτε ντικρεκτίβες…

ενταξει αποψεις ειναι αυτες…για μενα ειναι ακομα ενας acdc δισκος, ουτε ξαναοριζουν τον ηχο τους, ουτε τιποτα, για μενα επαναπροσδιορισμος του ηχου ηταν το load πχ

οσο για το στιγμα, η εμπαθεια δεν κρυβεται :wink:

δε λεω το ντεθ μαγκετικ δεν με τρελαινει, αλλα δε λεω πως ειναι κοροιδια

παραδεξου παντως πως ο,τι και να εβγαζαν μα ο,τι και να εβγαζαν τα ιδια θα ελεγες, εδω λες οτι το νοστραδαμους ειναι κορυφαια καλλιτεχνικη εμπνευση…τελοσπαντων ας μη μαλωσουμε δε θα εχει και νοημα

Μα γνώμες είναι…ποιά απόλυτη αλήθεια? Εγώ είμαι απόλυτος? Όταν διαβάζω απόλυτες γνώμες απλά αντιδράω…δεν είδα να λές τα ίδια σε γνώμες του στύλ “τα Iced Earth και priest απαράδεκτα” π.χ. Εγώ απλά όταν τα διαβάζω αντιδρώ…δεν μπορώ να βλέπω προσωπικές γνώμες εμποτισμένες με “την απόλυτη αλήθεια” όπως λές…και τουλάχιστον τις δικές μου προσπαθώ και να τις δικαιολογήσω…δε πετάω ένα ξερό…“το DM είναι μουφά”…και τέλος…

Και δεν είμαι εμπαθείς με τους metallica…και εγώ από αυτούς άρχισα πριν από 20 χρόνια στα 13 μου και για αυτό το λόγο τους κρίνω πιο αυστηρά…τέσπα καλά να ναι τα αυτιά μας να ακούμε και τις μούφες και τα καλά…

Σαφως και δεν τον κανει αντικειμενικα κακο δισκο.

Mαζι σου Matia. :thumbup::thumbup::thumbup:

Κι έλεγα τι λείπει, τι λείπει…

Όπου κράξιμο για Metallica, τσουπ και ο Night*Sky.

Kαι μετα παντα η απαντηση του Crisp.

Βρηκα σωστες τις αποψεις του matia και συμφωνησα.
Σε ενοχλει ε?

Βασικα δεν με ενδιαφερει να κραξω τους μεταλλικα εδω, η λιστα ειπα οτι ειναι απαραδεκτη.

μαθανε οτι πηδιομαστε, πλακωσανε κι οι γυφτοι :p:p

Πάμε και σε κανένα άλλο thread να κράξουμε το Death Magnetic και να αποθεώσουμε χαμένα διαμάντια όπως τα τελευταία Iced Earth και Priest??? #-o

Τα διαμαντια που δεν υπαρχουν στην λιστα ειναι οι δισκοι των BattleroaR, Airged L’amh, Stormwarrior, Sabaton, Lonewolf, Helstar, Crom.

Η λιστα αποτελειται κυριως απο τα ‘‘trendy’’ ονοματα της εποχης + καποια κλασσικα μεγαθηρια.
Ειναι προφανες οτι οι περισσοτεροι ψηφισαν βασει ονοματος και οχι αξιας του δισκου.

Δυστυχώς αυτή η μουσική δεν αφορά πολύ κόσμο. Το Battleroar πάντως ήταν πάρα πολύ καλό!

Ναι, το METAL δεν αφορα πολυ κοσμο.

+1000!

Αν και φαν των Iced Earth, ο τελευταίος δίσκος δε μου άρεσε καθόλου!
Ειδικά Sabaton και Crom τα έχω λιώσει! Grand Magus επίσης!

Καλά το Crom κλείνει σπίτια. Επίσης Forest of Shadows το ίδιο.

Λίγοι και καλοί, δε πειράζει.

Κοίτα METAL δεν είναι μόνο αυτά…καλό είναι να έχουμε ανοιχτά τα αυτιά μας!

Χριστέ μου, μου σηκώθηκε η τρίχα από την πολλή τρουίλα.

Να απαριθμήσω κι εγώ ένα κατεβατό black διαμαντιών που απουσιάζουν από τη λίστα?