Ψηφίστε για τα καλύτερα του 2008!

ώχου ρε παιδιά… τι γκρίνια είναι αυτή!

Ο καθένας μας έχει την προσωπική του λίστα με τα καλύτερα του 08, άμα αρχίζουμε τα “γιατί αυτό έτσι, γιατί το άλλο έξω” δε θα τελειώσουμε ποτέ. Το καλύτερο θα ήταν το ρόκιν να βγάζει ένα τοπ 40.000 για να’μαστε ικανοποιημένοι όλοι…:roll:

Πάλι δεν θα είχε μέσα το Sabaton και πάλι θα γκρίνιαζε ο Night Sky.

To εχεις ακουσει ή ετσι απλα το λες ?

Αφού γράφτηκαν πολλά για priest και nostradamus, έχω να προσθέσω τα εξής: οι Priest δεν είναι το Painkiller και μερικά ακόμα hitάκια. Μαγκιά τους που έβγαλαν το Nostradamus, που χώσανε πλήκτρα κλπ και δεν προσπάθησαν να γράψουν το painkiller νο2. Το πρόβλημα πολλών είναι ότι γουστάρουν μια μπάντα να επαναλαμβάνει συνέχεια τις πετυχημένες δουλειές της.

Το Metallica μια χαρά άλμπουμ είναι αλλά τελικά ο κόσμος δεν μισεί αυτούς αλλά ένα μέρος των οπαδών τους που μόλις διαβάσουν μια αρνητική άποψη κάνουν σαν να τους έβρισε ο άλλος τη μάνα.

Δεν το έχω ακούσει, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν κρίνω το δίσκο.
Εσένα θέλω να πειράξω.

Εξαρτάται ποια είναι η αρνητική άποψη.

Αν είναι ότι η παραγωγή του St Anger η του DM δεν είναι καλή ή οτιδήποτε άλλο με επιχειρήματα (πράγμα πολύ σπάνιο) έχει καλώς.

Αν είναι του στυλ οι Metallica είναι ΓΤΠ και είναι ικανοί μόνο να γλείφουν τα παπάρια των Megadeth κι εσείς που τους ακούτε είστε κορόιδα (που είναι και η συνηθέστερη αρνητική άποψη για τους Metallica) τότε και η απάντηση θα είναι ανάλογη.

¶κουσέ το ρε Chris, είναι δισκάρα!

Οι Priest δεν είναι μόνο το Painkiller αλλά σίγουρα ΔΕΝ είναι το Nostradamus! Μαγκιά τους που το έκαναν αλλά εμένα δεν μου αρέσει και το θεωρώ αποτυχία. Γενικά ότι έχουν κάνει μετά το Painkiller είναι στην καλύτερη των περιπτώσεων μέτριο, κατά τη δική μου άποψη πάντα.

Ακόμα τσακώνεστε; Για να λυθεί το θέμα, οι Πριστ ποτέ δεν ακούγονταν, οπότε προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός; Αγκαλιαστείτε :slight_smile:

Σκάσε ιερόσυλο δέχτσα.

@@ριες λές και συγγνώμη…έπιασες τα δύο άκρα και μας δουλεύεις…πόσες κριτικές με επιχειρήματα έχουν γίνει οι οποίες αναφέρονται στο άλμπουμ και όχι σε εσένα που το ακούς…αν εσύ νομίζεις οτι επειδή θεωρώ το άλμπουμ αρπαχτή η ανάξιο της ιστορίας του αυτομάτως σε βρίζω ε τότε τι να πώ…Δεν πάει να σε πείσει κανείς να μήν ακούς το άλμπουμ, αυτό έλειπε, άκου και καρβέλα άμα γουστάρεις, δικά σου είναι τα αυτιά εξάλλου…

Τώρα ειλικρινά θα τσακωθείτε για τους Πριστ; Πωπω, χαμένος χρόνος.
Να ήταν τουλάχιστον καμια αξιόλογη μπάντα…
:):):):):slight_smile:

Γιατί είναι οι…

:slight_smile:

Ban και ξύλο.

Πέρα από την ιεροσυλία να σε ενημερώσω ότι χωρίς αυτούς ο Dane μάλλον ακόμα με τα μακαρόνια θα ασχολιόταν.

Πανω δεξια στην οθονη υπαρχει ενα κοκκινο τετραγωνακι με ενα x στη μεση.
ΠΑΤΑ ΤΟ :!:

:slight_smile:

Θα σε παρακαλέσω να μην προβείς σε τέτοια χυδαία χειραγώγηση ξανά, γιατί εγώ έκανα αυτό που μου είπες και το παράθυρο έκλεισε :frowning:

Συμπεραίνω ότι οι οπαδοί των Πριστ πέρα από έλλειψη μουσικού γούστου, έχουν και αδυναμία στο να αντιληφθούν πότε κάτι λέγεται για πλάκα. Σο μπορινγκ

Από την άλλη οι πολέμιοι των Priest, πέρα από έλλειψη μουσικού γούστου :roll:, αδυνατούν να κατανοήσουν που σταματάει ο ευπρόσδεκτος χαβαλές και που αρχίζει απλά το ζάλισμα των π@π@ριων. Και μάλιστα όταν παίρνουν τις ανάλογες απαντήσεις βγαίνουν και παρεξηγημένοι! :lol:

A γεια σου,κατι τετοιο ηθελα να γραψω και δεν ηξερα πως.

Δεν την παλεύετε.

Και ιδού η απόδειξη! :lol2: :lol3: :lol:

Η οποία ρε γράκχε είναι ποια;

Τόσοι χρήστες εδώ γουστάρουν πριστ (πχ Σκούρτζος, Νταρθ και Κρισπ) και απάντησαν με μη γκαβλωμένο-εξυπνακίστικο-τρουμεταλιστικό τρόπο. Έκαναν πλάκα, όπως έκανα κι εγώ. Ε τεσπα δε σας είπα και τίποτα, απλά χαλαρώστε, πλάκα για μια μπάντα έκανα, όχι για την κοπέλα σας. Ήμαρτον.