ΛΕΥΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ(ελληνικο ροκ)

Οποιος τους γνωριζει ας πει εδω την γνωμη και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ειναι δεκτη.Εχουν κυκλοφορησει ενα single το “Σαν ηχω” και ενα αλμπουν διασκευων.Επισης ο αδικοχαμενος ταλαντουχος τραγουδιστης τους ο Δημητρης Αυλωνιτης εχει κυκλοφορησει και ενα προσωπικο αλμπουμ το “Γαλαζιο”.Οποιος γνωριζει κατι για το αλμπουμ διασκευων και το “Γαλαζιο” ας πει…

R.I.P. Δημητρης Αυλωνιτης Κρίμα τέτοια φωνή να πάει χαμένη…
Έχω στην κατοχή μου το δισκάκι “Σαν Ηχώ” με 4 Διαμάντια στο χώρο ελληνόφωνου ροκ, όλα τα τραγούδια είναι προσεγμένα με ωραίες ρυθμικές-καλά μη τρελαίνεστε- κιθάρες και ψαρωτικά πλήκτρα εδώ και εκεί όμως ξανά κρίμα για αυτή την φωνάρα.
Θυμάμαι όταν κυκλοφόρησε το δισκάκι το έπαιζα καθημερινά στο μπαράκι που δούλευα και αρκετός κόσμος ψάρωνε με την ποιότητα των τραγουδιών,και γρήγορα τραγούδια και μπαλάντες και φωνάρα.Λίγο μετά έγινε γνωστό το ομώνυμο τραγούδι.Αχ εποχές,είχα πάρα πολύ καιρό να το ακούσω ευχαριστώ που μου τους θύμησες φίλε.
Κατα τ’αλλα 1η φορά ακούω για το άλμπουμ διασκευών, φίλε Clairvoyant θα καιγόμουνα να το ακούσω αλλά αυτό το είχες καταλάβει νωρίτερα έτσι; :wink:

Ναι το καταλαβα!
Διαβασα καπου οτι εχουν και ενα αλμπουν διασκευων.Νομιζω αληθευει καθως στο youtube υπαρχει η διασκευη τους στο βασισου πανω σου απο Πρασειν Αλογα.
και εχω μονο το single αυτο…το κατεβασα δλδ.
Το “Δεν ειναι τωρα πια εδω” του Πλουταρχου ειναι του Αυλωνιτη στιχοι και μουσικη.Πρωτη εκτελεση δικια του φυσικα στο “Γαλαζιο” το οποιο και δεν το εχω…το 2005 κυκλοφορησε…ποτε σκοτωθηκε ο δημητρης?

Ε μα τώρα φόρος τιμής στα Πράσσεν Άλογα; Μη τρελαθούμε. Μόλις την άκουσα στο youtube. Εντάξει ακούγεται ευχάριστα.
Δε ξέρω ημερομηνία θανάτου του τραγουδιστή μόνο το στόρι για το δυστύχημα στη λεωφόρου Συγγρού το οποίο το έμαθα ετεροχρονισμένα,φαντάζομαι. Επίσης το Τα όνειρα θα καούν (με τίτλο Πες μου λοιπόν Εσύ) στο youtube που μόλις άκουσα ή demo είναι ή live ή και τα δύο,έχει πολύ χύμα ήχο.Και αυτό ενδιαφέρον τουλάχιστον.

Εχω βρει κατι παλικαρια μεσω ιντερνετ που εχουν περισσοετρα κομματια τους και μαλλον και το Γαλαζιο του δημητρη…αν αποκτησω τπτ θα σ πω man…

Παιδιά καλησπέρα και από μένα.

Είμαι κολλητός φίλος του Δημήτρη που δυστυχώς χάσαμε έτσι άδικα

Ο Δημήτρης δυστυχώς από τις 22-ιανουαρίου 2005 δεν είναι πια εδώ

για οτιδήποτε θέλετε σχετικά με τι δουλειά του Δημήτρη η εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για αυτόν επικοινωνήστε μαζί μου μέσο του forum και θα χαρώ να σας απαντήσω

Γιάννης

Θα ήθελα με τη σειρά μου να συμφωνήσω ότι ο Δημήτρης ήταν ένα εξαιρετικά ταλαντούχο πλάσμα, ως τραγουδιστής και ως συνθέτης. Το μεγαλύτερο ταλέντο του όμως ήταν η δυνατότητά του να γίνεται αγαπητός από όλους τους ανθρώπους ανεξαιρέτως, γεγονός που ποτέ στη ζωή μου δεν έχω ξανασυναντήσει. Τον αγαπήσαμε πολύ όλοι, λάθος: τον αγαπάμε πολύ όλοι. Θα μπορούσα να γράφω ώρες γι΄αυτόν. Φοβάμαι ότι δεν θα φανταζόταν ποτέ πόσα μπορούσε να αλλάξει στη ζωή πολλών ανθρώπων με την παρουσία του, και πόσα περισσότερα άλλαξε με την ΑΠΟΥΣΙΑ του.
Σας χαιρετώ,
xrysmos