ΨΟΦΙΟΙ ΚΟΡΙΟΙ

Δεν ξερω ποσοι απο σας τους ξερετε
εκτος απο το φοβερο album ‘outro’ εχουν βγαλει το επισης πολυ καλο “ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΣΟΥ”
διαβασα καπου γιαυτο οτι ειναι concept album αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα τι παιζει ακριβως??
ποιο ειναι το βαθυτερο νοημα που κρυβει??
εχει κανεις καμια ιδεα?

Είναι δυνατόν να μην τους ξέρουμε;!!! Προσωπικά όμως δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ πολύ μαζί τους ωστε να σου απαντήσω σ’αυτά που ρωτάς.
Ψάξε σε κανένα www.rockap.gr
www.grrock.net

Φοβερός ο 1ος δίσκος, κρίμα που υπήρξε/υπάρχει κόσμος που τους έθαψε επειδή έκαναν ντεμπούτο σε πολυεθνική γειά σου ρε μίζερε Έλληνα! κατα τ’άλλα μου πήρε πολύ καιρό να καταλάβω τι γίνεται στον 2ο δίσκο…λίγα χρόνια βασικά. Το απλό αλλά ωραίο ροκ τους έγινε πιο…πολυσύνθετο να το πώ οι κιθάρες ειδικά είναι τρομερά δουλεμένες , ξερω γω σχεδον progressive σε σημεία,έχω πολύ καιρό να το ακούσω αλλά αξίζει με 1000.
Τώρα σχετικά με το αν υπάρχει concept… φιλοσοφία και ύπαρξιακά προβλήματα θυμάμαι, δυστυχώς δεν έχω εύκαιρο το cd να τσεκάρω στίχους.

Πολυ καλο σχημα…εχω μονο το outro και ειναι διαμαντι ελληνικου ροκ.αν εχει καποιος και μπορει να μ στειλει τον δευτερο δισκο θα το εκτιμουσα πολυ…

Clairvoyant αγόρι μου υπάρχουν και τα torrents στην ανάγκη :wink:

Ψάξε στο gamato.info

Από τα πολύ αξιόλογα ελληνικά γκρουπ. Τους έμαθα με το πρώτο τους άλμπουμ (φοβερή δουλειά για πρωτάρηδες και όχι μόνο). Πάω να ψάξω για το 2ο :wink:

Το ΄Επιστροφή στη φύση΄ με είχε βάλει ο παλιός καθηγητής κιθάρας που πήγαινα να το μάθω αλλά τελικά έμαθα ότι μόνο οι στίχοι είναι δικοί τους. Είναι παλιό αμερικάνικο τραγούδι, το θυμάμαι και από τον Ποπαί!!!:lol:

Τους είχα πρωτακούσει στον Ατλαντίς και είναι πολύ γαμάτοι!
Από το 2ο έχω ακούσει μόνο 2 τραγούδια , αλλά και τα 2 είναι ωραία!
το “Επιστρογή στη φύση” μουσικά είναι ίδιο με το “Friggin In The Riggin” που έπαιξαν και οι Sex Pistols και οι Anthrax!

άμα ξέρεις και τίτλο θα είσαι θεός:roll:.ήταν το πρώτο τραγούδι που άκουσα και η συνέχεια γνωστή…


Now playing: Theater Of Tragedy - Venus
via FoxyTunes

Παιδια μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα και κατεβασα και το 2ο αλμπουμ τους(το πρςτο το εχω) και μια live ηχογραφηση που ειναι ερασιτεχνικη ωστοσο…οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ για πληροφοριες…

αν είναι από rapidshare υπάρχει τόπικ για να το ποστάρεις ώστε να το πάρουν όποιοι θέλουν.:wink:


Now playing: Dark Tranquillity - Nothing To No One
via FoxyTunes

Ναι απο rapidshare το κατεβασα αλλα επειδη δν εχω πλεον το link μπορω σε οποιον θελει να του πω απο που το κατεβασα και πως.απλα δεν λεψ δημοσια γιατι νομιζω απαγορεθεται η διαφημηση σε αλλα site.

για όποιον θέλει,έκανα ποστ τα λινκ από rapidshare για 3 cd τους.:slight_smile:


Now playing: Anathema - 2000 And Gone
via FoxyTunes