Σοκολάτες!

:’) :’)

Milka με oreo πρέπει να είναι από άλλο πλανήτη =P~ από το poll η ψήφος πήγε σε mars κλπ. Αλλά υπεραγαπημένη είναι η Nesquik. Μαζί με γάλα είναι ο υπέρτατος συνδυασμός. Από υγείας μόνο με πορτοκάλι και γενικά μακριά από αυτές με τα αμύγδαλα και τα ξηροκάρπια (με εξαίρεση φυσικά τη snickers)

Mεγάλες αγάπες

Επίσης απο limited edition Milka

Πισσα και πουπουλα στην μαυρη σοκολατα.-

Έτσι λένε όλοι μέχρι να δοκιμάσουν αυτή με το πορτοκάλι.

Την αποτελειώνω αυτή τη στιγμή, πεθαίνω. Σε ευχαριστώ deathster που μοιράστηκες τη γνώση. Αλλά τοσοδούλα ρε γμτ. :frowning:

Η μαύρη σοκολάτα είναι άθλια.

Στρόνγκλι ντιζαγκρί :thumbdown:

Γυναικες… [-X

Η μαυρη σοκολατα ειναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ :!:

Αν μου πρόσφεραν απ’ τη μια 10 μπάρες γάλακτος κι απ’ την άλλη 100 υγείας για να δούμε, ποια θα διάλεγα… ποια θα διάλεγα…

Σκρατς δατ, 1 προς 100.

όποιος δεν έχει πάει ολλανδία/βέλγιο δε μπορεί να μιλάει για σοκολάτες [-X

Θα προσθεσω και την Ελβετια που ειναι πραγματικα ο παραδεισος της σοκολατας.Πιστεψε με σε μια βδομαδουλα ειχα παρει 4 κιλα δεν σταματαγα με τιποτα :lol:

Έχουμε… {φίλους/γονείς που πήγαν και μας έφεραν}, Έλρικ!:stuck_out_tongue:
Όχι η αλήθεια είναι κι εγώ έκανα απλά ένα πέρασμα απ’ τις Βρυξέλλες και το μερεντοειδές original Belgium chocolate πράμα που πήρα blew my mind!!_ Έχει τελειώσει τώρα:(

Ανέβαλα το εδώ ποστ μου γιατί δεν ήταν μια απόφαση που μπορεί να παρθεί άντε-άντε, αλλά πλέον οφείλω να ψηφίσω Άλλη και συγκεκριμένα MILKA!! Και να αναφέρω ότι είναι ιεροσυλία που δεν υπάρχει επιλογή Milka. Από τις υπάρχουσες θα ‘λεγα ΙΟΝ γιατί μ’ αρέσει πιο πολύ η γεύση της απ’ της Λακτα και οι άλλες επιλογές δε με συγκινούν ιδιαίτερα*, αλλά hell, όλες σοκολάτες είναι, ο καλός ο μύλος κλπ.
*->Εκτός φυσικά από το [B]Kinder Bueno[/B] (από τότε που ανακάλυψα ότι αυτό το θείο πράμα που έχει μέσα το έχουν στις κρεπερί θέλω ν’ αρπάξω ένα τέτοιο κουβαδάκι και να φύγω τρέχοντας!) και αυτά

με τα οποία μεγαλώσαμε, δηλαδή πριν καμιά δεκαριά χρόνια θα ψήφιζα Kinder με κλειστά μάτια.

Επίσης Break αρκετά αξιόλογη η λευκή με τα πραγματάκια και κυρίως η ΚΑΡΥΔΑΣ (δε μοιάζει με Bounty, μη φοβού)
Υγείας μια ζωή πρήξιμο απ’ τον πατέρα ότι είναι οι καλύτερες αλλά MEEEEEEX. Η μόνη που θέλω να δοκιμάσω και ίσως μ’ αρέσει είναι αυτή με το πορτοκάλι, αλλά και πάλι, πού να συγκριθεί με τα παραπάνω θεία κατασκευάσματα:!::!:

Btw,

[SPOILER]
[/SPOILER]

…μου είχαν φέρει αρκετές και από Ελβετία, και από Ολανδία…άπαικτες:):!:

domino, αυτό που έχει μέσα το Bueno, πως το ζητάμε στις κρεπερί;

Δηλώνω ότι εχθές βρήκα την milka με oreo… Δοκίμασα… Κάτι άλλαξε μέσα μου… Η καλύτερη σοκολάτα που έχω φάει εντός συνόρων…

Ξεχωριστή θέση στην κορυφή έχει μια που δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται… Την είχα βρει στην Βασιλεία (Ελβετία για τους αγεωγράφητους) με γεύση κανέλα… Καλύτερη και από σεξ…

…στην Basel…αχ, πόσες φορές έχω ταξιδέψει εκεί…με το google!! :stuck_out_tongue:

Αυτή η γεμιστή υγείας είναι τόσο τέλεια. Μιαμμμμμ!

…τι Θεική η Lacta με το κέηκ…τα σπάει:):!:

[B]Θεουλ’μου τι θρεντ είναι αυτό;;;[/B]

Πιάσατε κουβεντούλα-σχολιασμό για τον “[COLOR=“Sienna”]καφέ-διάβολο [/COLOR]” ή [COLOR=“Sienna”]Devil wears Brown [/COLOR]ή ο [COLOR=“Sienna”]Γλυκύς Μεφιστοτελης"[/COLOR] όπως αποκαλεί τις σοκολάτες γενικώς η μακρινή ξάδελφή μου; :slight_smile:

ΕΜ ΠΑΛΙ καλά που’στε άγριοι μεταλλάδες που αρέσκεστε στα ανελέητα [B]headbanging, stagediving, wild dancing moshing ect ect[/B] διοτι αν δεν υπήρχαν αυτά στα λαιβ, δεν θα τολμούσα να σκεφθώ πόσα κιλά θα’χετε πάρει ως τώρα… :slight_smile:

[COLOR=“DimGray”](ναι ναι πάλι κακός σαν μαλακοδιάολος έγινα…)[/COLOR]

Αποπάνε, όλο μαλακίες λες ε.