Νέες Κυκλοφορίες 2009

…και το αγόρασα εγώ! :x

3μιση χρονια εχουν περασει ε :!:

Κι εγω το αγορασα και μαλιστα σε βινυλιο!~

Θυμα γαρ. Εχω και την προμο εκδοση που εχει αλλη μιξη. Ή κατι τετοιο, δε τα πολυθυμαμαι.

Και την προτελευταία το Dreaming Neon Black. Ααααα και το έχετε παρεξηγήσει το Enemies.

Ε μα πας γυρεύοντας και συ. Αφού δε σου αρέσουν ούτως ή άλλως τι πα και παίρνεις το συγκεκριμμένο?

Ρε παιδιά το Enemies… είναι δισκάρα! Εντάξει κατώτερο από ότι είχε προηγηθεί αλλά δισκάρα! Είχε λίγο χάλια ήχο, δεκτόν! Μάλλον μας είχαν κακομάθει αλλά μετά μας αποζημείωσαν όλους με το This Godless…ε?? Άντε βγάλτε καινούριο δισκάκι ρε!!!

3 Απριλίου!!!

  1. If I Ever Die
  2. Hammer Of Doom
  3. The Bleeding Baroness
  4. Demon Of The Deep
  5. House Of 1000 Voices
  6. Dead Angel
  7. Clouds Of Dementia
  8. My Funeral Dreams

Commented bassist/main songwriter Leif Edling: “The songs [on the new album] are about immortality, depressions, demons, vampires, funerals and the almighty devil that we all know very well, hehe. I love the way we perform here. Rob’s [Lowe] singing and Lasse’s [Lars Johansson, guitar] soloing are nothing but amazing!! The production is also outstanding! The name ’Death Magic Doom’ captures it perfectly! Great name! Love it! It is very suitable for an album of this magnitude AND it also describes what CANDLEMASS is about; Heavy, hard, epic, colossal metal!!! I would say that ’Death Magic Doom’ is the best album we have done since ’Nightfall’ [1987]!! In all, [the LP contains] nearly 50 minutes of bone-crushing and mind-blowing doom metal!!”

Ότι πει ο αρχηγός.

Αν είναι σαν τον προκάτοχο θα προκαλέσει σοκ.
Αν είναι καλύτερο θα αφήσει εποχή.

δηλαδη 3 απριλη θα ξανακουσουμε τη φωναρα του robert???

yeaah!!!

E θα σκίζει όπως όλα

α) πήρε παράταση κυκλοφορίας για 2 Μαρτίου
β) στο εξώφυλλο αναγράφεται και o Krisstofer.

Έχει βγει pre-order για το dvd των pos?

ναι, μέχρι πριν μια εβδομάδα έδιναν ημερομηνία κυκλοφορίας 26/1, τώρα άλλαξε σε 2/3.

Μια χαρα δισkoς ειναι το Enemies… Παντως δικιο εχεις angmar για το προσωπικο του λουμιδη… Με προβληματισε κ μενα

καπου πηρε το ματι μου οτι διερευσε το Pure reason revolution

σχετικά μεγάλη στροφή στον ήχο.
αρκετά πιο ηλεκτρονικό.
περίεργο. ακόμα δεν έχω ξεκάθαρη άποψη, αλλά σίγουρα δεν δείχνει να πλησιάζει το The Dark Third.

για τρεχατε.

Για δώσε καμιά ίνφο νομιστερακη γι αυτό εδώ!

Άκου το Metridium Fields και θα δεις!
το καινούριο έχει και διάφορες συμμετοχές, μεταξύ των οποίων και της Anneke.

Επιτελους!

Τρεχω.

ε δε μπορεις να πεις και πολλα, post-rock χωρις υπνωτικο ρολο, γυναικεια φωνητικα, αντρικα(που θυμιζουν soac), βιολια, ντουμορυθμοι. ειναι αρκετα ιδιαιτεροι.

ακολουθας εδω και αμα βρεις και το ιπι(το οποιο, καποια περιοδο το εδινε και η βενερεητ με 5ε) ακομα καλυτερα.

Γαμανε που γαμανε,παλι γαμαουα αλμπουμ βγαλανε!!