Αγαπημένες μπάντες

ΧΑχαχαχαχαχα εισαι κορυφαιος καμακιαρης !!![/quote]

Xαλάρωσε ρε!
Είδες montecristo βρήκα ένα θέμα που μπορώ να γράψω… :slight_smile:

Οι Toto, για τους οποίους γίνεται και λόγος, είναι από τους καλύτερους αντιπροσώπους του είδους.[/quote]

Απλά είναι οι κορυφαίοι στο Aor…

Ας πω και εγώ…

Χωρίς συγκεκριμένη σειρά :

metallica, paradise lost, tool, in flames, dream theater, led zeppelin, doors, offspring, system of a down, dark tranquillity, sepultura, pantera, machine head, smashin pumpkins, nirvana, opeth, children of bodom, guns n roses, megadeth, cure, rolling stones, queens of the stone age, bb king, white stripes, anathema, chick corea, herbie hancock, stevie ray vaughn, radiohead, nick cave, katatonia, porcupine tree, my dying bride, sisters of mercy, Χατζιδάκις, kieth jarret, john coltrane k.a…

Δεν μπορεις να τους καταταξεις στο Αor , ισως καποτε ναι … αλλα οι Τοto φλερταρουν και με το mainstream Rock , και με το Pop / Rock , και με το Progressive Rock.

Και συνεχιζω…

Αrcade … μπορεις να εχεις μια αποψη και καλα κανεις και την εχεις … αλλα οταν μπαινεις στην διαδικασια να αμφισβητεις αγαπημενες μπαντες ατομων , εκτεθεισε και δεν μιλαω σαν ατομο η user αλλα το οτι οι προτιμησεις θα τυχουν αν οχι ιδιων αλλα και χειροτερων σχολιων απο τους αλλους . Απλα στην λιστα που παραθετεις σαν αγαπημενα groups δικα σου … δεν εχω να σχολιασω τιποτα γιατι πολυ απλα δεν μ’αρεσει κανενα , με εξαιρεση βεβαια τους Ac/dc που θα ηθελα να δω Live γιατι στα live απλα γαμανε .

Νεphelie σε πληροφορω οτι ειμαι πολυ χαλαρος απλα οταν βλεπω κατι π.χ ποστ σαν του montechristo δεν μπορω να μην το σχολιασω , και την στιγμη που σε αυτο το thread ηταν καπως αυξημενα να πω τα ποστ και οι αποψεις το τι συμβολιζουν οι toto στην συγκεκριμμενη περιπτωση αφου εκεινη την στιγμη 4-5 users postαρανε ο ενας μετα τον αλλο.

Τelisvas το ξερεις οτι ειμαστε φιλοι , αλλα οταν ποσταρεις και λες βλακειες ε καλα κανουν και στην λενε , και δεν λεω για το συγκεκριμμενο thread .

Montechristo εσενα δεν σου λεω τιποτα , βαριεμαι και παω να φτιαξω μια φραπεδια γιατι διψασα.

Υ.Γ. Αrcade θελω να πιστευω οτι την στιμγη που αναφερθηκες σε μενα να μην ειρωνευοσουν … για να τα παμε καλα εδω μεσα :wink:

Οι ΤΟΤΟ είναι κορυφή και το νεο τους CD τον Φεβρουάριο θα κλείσει κάποια μεγάλα στόματα.
Εμένα μ αρέσουν 3 groups.
FORTUNE, T.A.T.Y και NIGHTWISH
κρυφά ακούω και MANOWAR και φοράω γουνάκια για να νιώθω ζεστασιά.

Προς Arcade: Βασικά ο τρόπος που εκφράζεις μερικές φορές τις απόψεις σου, είναι παρεξηγήσιμος. Διόρθωσε τον αν γίνεται, για να μη γίνονται πολλά posts από τον Τέλη. Θέλουμε να τον φτάσουμε κάποτε ξέρεις…(Prince?δε ταιριάζει, βγάλτο)

Προς άγγελο ντυμένο στα μαύρα: Γιατί άγγελε ντυμένε στα μαύρα δε μπορώ ποτέ νε δω το avatar σου. Δε πιστεύω να έχεις βάλει για avatar ένα “Χ”…

Επειδη καποια μου ειπε οτι αυτα που λεω , ειναι ακαταλληλα για ανηλικους …

http://www.rocking.gr/forumt-1867-days0-order-24.php

Den sou aresei KANENA?
Pisteyw oti to [1] dinei thn apanthsh sto [2].

Kalytera na vgalw ola ta ypoloipa. O Prince htan mia apo tis liges PRAGMATIKES mousikes idiofyies, kai an katsei kapoios kai asxolh8ei me th douleia tou den 8a tou parei poly wra na to diapistwsei.
Alla 8a ton vgalw, giati eipame na anaferoume bandes k oxi kallitexnes.

Gia na teleiwnoume paidia, epeidh den mou aresei na th spaw oute na stenaxwrw, ton opoiondhpote, peite mou an pragmatika 8ewreite pws kai ta 130 posts mou einai malakies (giati kati tetoio eipe o telisvas) na apoxwrhsw.
Alla den mporw na mhn antidrasw (toulaxiston) me eirwniko yfos se kapoion pou 8ewrei a3eperastous tous toto h’ tous europe, h’ akoma se kapoion pou exei sthn idia lista, gia tous kalyterous frontmen, ton Cavalera kai meta anaferei Ton Giganta MILES.

To ΠΟΠ & ΡΟΚ το αγόρασες αυτό το μήνα; Πέρα από την πλάκα μερικά είναι όντως καλά…

Όσον αφορά το πρώτο μπορείς να μας πεις που το υποννόησα; Υπάρχουν πάρα πολλοί εδώ μέσα που έχουμε εντελώς αντίθετα ακούσματα Unholy, azza (παλαιότερα), slekkas, montecristo και όμως δεν έχει βρεθεί κανείς να έρθει με υφάκι χιλίων ειδικών να ειρωνευτεί με το στυλάκι το δικό σου αυτά που αρέσουν σε 'μένα και σε αρκετούς άλλους εδώ μέσα…

Όσον αφορά το δεύτερο μιλάμε είσαι απίστευτος… Σου βγάζω το καπέλο… Συγχαρητήρια για την ποιότητα των ακουσμάτων σου… Ειλικρινά μπορώ να πω ότι σιγά σιγά μου αλλάζεις τα μυαλά… Θα προσπαθήσω σε σύντομο χρονικό διάστημα να βάλω λίγο ποιότητα στα ακούσματα μου… Επιτέλους κατάλαβα ότι οι Toto και οι Europe είναι υποπροϊόντα και κατασκευάσματα των πολυεθνικών και θα ξεκινήσω ν’ ακούω τους θεούς Radiohead… Ενίοτε θα το ρίξω και στους The Sοund… Μουσική μέσα από την ψυχή… Γνήσιο rock n’ roll… Ούτε μελωδίες, ούτε τεχνικές, ούτε αυτοσχεδιασμούς και παρλαπίπες… Arcade σ’ ευχαριστώ που υπάρχεις… Μου άλλαξες τη ζωή… Ειλικρινά…

[1]:

[2] Kala re milas ESY gia yfaki? Pou opote pas na mou milhseis pairneis vlema “Agoraki, ase mas, giati egw akouw rok 20 xronia k kaneis den mou perase stereotypa k den 8a mou peis esy ti na akousw”.

Xaxaxaxaaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxax
We Want More! We want More!

Den sou aresei KANENA?
Pisteyw oti to [1] dinei thn apanthsh sto [2].

Σορρυ δλδ πως να το κανουμε ρε φιλε , το οτι σου αρεσουν εσενα παει να πει οτι πρεπει να μου αρεσουν και μενα … πως να το κανουμε , εχεις ακουσει την λεξη διαφορετικα μουσικα ακουσματα η τη λεξη διαφορετικα μουσικα βιωματα …, π,χ εσυ μπορει να καραγοσυταρεις και Αντζελα Δημητριου , και να γκαβλωνεις μολις την ακους , εγω μολις εμπφανιστει μου γυρνανε τα αντερα , πως να το κανουμε δλδ.
Εκει που εισαι λαθος ειναι που αναφερεσαι για τους Τοto και πιο συγκεκριμμενα ο τροπος που αναφερεσαι , μπορει εσενα να μην σου λενε κατι , σε αλλους και βαζω και τον εαυτο μου μεσα , να τους γουσταρουνε . Μπορει ο Prince να ειναι μουσικαρα , δεν το αμφισβητησε κανεις , αλλα σε μερικους μπορει να μην τους κανει αυτο το κατι που κανει σε σενα , τι παει να πει δλδ …

Δεν μπορεις να αναγκασεις κανεναν , να σε ακουσει , γιατι πολυ απλα δεν ακους και εσυ , αυτο εχεις δωσει να καταλαβω.

Τωρα αυτο που λες το [1] και το [2] και κλπ κλπ , το καταντησες τηλεπαιχνιδι του Αντ1 με τις κουρτινα [1] το κουτι και την κουρτινα [2] .

[1]:

[2] Kala re milas ESY gia yfaki? Pou opote pas na mou milhseis pairneis vlema “Agoraki, ase mas, giati egw akouw rok 20 xronia k kaneis den mou perase stereotypa k den 8a mou peis esy ti na akousw”.

Xaxaxaxaaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxax
We Want More! We want More![/quote]

Καλά που το είδες το βλέμμα μου… Έχει ανακαλυφτεί webcam που αποκαλύπτει το ύφος και το βλέμμα όταν γράφεις κάποιο post…; Τη θέλω αυτή για ν’ ανακαλύψω το βλέμμα του Angel και του Unholy όταν μπαίνει μέσα στο forum κάποια νέα user…

Αν δεν το κατάλαβες (που δεν το νομίζω), απλά το χρησιμοποιείς για να ενισχύσεις την επιχειρηματολογία σου, ΕΚΑΝΑ ΠΛΑΚΑ…

Sex Pistols, Dead Kennedys, NOFX, Nirvana κλπ κλπ κλπ… Την πριονοκορδέλα γρήγορα…

A, epishs na pros8esw stis agaphmenes mou bandes tous Wire.

Κι εγώ τους Roxette

Mou fainetai den katalaves apo pou arxise h kouventa.
Eipa egw na mhn goustaretai tous toto ( :oops: )? Egw me ekeinh th mikrh le3oula “A3eperastoi” phra aformh.

Mou fainetai den katalaves apo pou arxise h kouventa.
Eipa egw na mhn goustaretai tous toto ( :oops: )? Egw me ekeinh th mikrh le3oula “A3eperastoi” phra aformh.[/quote]

Μη γίνεσαι fake…

Ε Ι Ν Α Ι Α Ξ Ε Π Ε Ρ Α Σ Τ Ο Ι Ο Ι Τ Ο Τ Ο

Dhladh, eilikrina twra, poioi sas ta lene ayta?
Pou akrivws htan a3eperastoi oi toto? Sth malakia?[/quote]

Εγω σε καταλαβα πολυ καλα , μαλλον εσυ ξεχασες τι εγραψες πιο πανω … :wink:

2 μικρές παρατηρήσεις.
α) οι NPG είναι το group του Prince
β) Δεν μπορείτε να αναφέρετε απλά ποιά είναι τα αγαπημένα σας group χωρίς να σχολιάζετε τα άλλα ? Πολλοί γουστάρουν και αναφέρουν είτε μη rock groups. Σεβαστό αν και ακυρώνει λίγο την επιλογή δικτυακού τόπου.

[size=7][/size]nirvana

φιλε Arcade , καταρχην κι εγω ειμαι της αποψης ,οτι δικαιωμα σου να σου αρεσει
η οχι καποιο group ,η καποιο ειδος μουσικης ,

το οτι σταθηκε αφορμη η λεξη που εγραψα για τους Τοτο , αξεπεραστοι , και
διερωτηθηκες , δινοντας μαλιστα και μια δικη σου αρμηνεια ,στο
’ σε τι ειναι αξεπεραστοι ’ ,

παντα για μενα , αν το αντικειμενο μας ειναι η μουσικη ,οι Τοτο ηταν η και ισως ειναι αξεπεραστοι για

τον καλυτερο ηλ. κιθαριστα
τις καλυτερες φωνητικες αρμονιες , (στους ΤΟΤΟ μονο οι roadies δεν τραγουδανε )
το καλυτερo και πιο δουλεμενο rythm section
την εναλλαγη των ρυθμων ,και στυλ της μουσικης τους
τον ηχο τους
την ενορχηστρωση τους
την τεχνικη τους
το 'χαμηλο ’ προφιλ τους

αλλα το σπουδαιοτερο ,

τα απιστευτα κομματια τους ,

ολα αυτα βεβαιως ειναι προσωπικη αποψη , και βεβαια εχεις το δικαιωμα να το
αμφισβητεις ,

οσο για το ‘ποιο σας τα λενε αυτα’ , εμενα τουλαχιστον μου ‘τα λενε’ τα αρκετα
χρονια που ακουω μουσικη , αλλα καθε αντιθετη γνωμη σεβαστη

καλα Χριστουγεννα σε ολους
aor