Παρτιτουρες για Μπασσο

Οι περισσοτεροι διαβαζουν (μαζι κι εγω) σε tabλατουρα.

Αλλα τωρα ενδιαφερομαι για Παρτιτουρα (νοτες…) γιατι μπορεις να διαβασεις το ριθμο να δεις την κλιμακα το μετρο κ.τ.λ.

Οποιος ξερει καποιο site ή καποιο τροπο να βρω παρτιτουρες μπασσου ας απαντησει…

Ευχαριστω ιν αντβανς γκάιζ

απο το 911tabs.com θα κατεβασεις οποιο τραγουδι θες που ανοιγει με το προγραμμα guitar pro,θα απομονωσεις το μπασο και θα το κανεις export σε μορφη pdf.Υπαρχει και επιλογη να μη φαινεται η ταμπλατουρα

Σε ευχαριστώ κι εγώ tolkki :).

Σωστος ο τολκι. Εγω με επιλογη εκτυπωσης στο Guitar pro,τυπωνω απευθειας (μερικες παντως τις διορθωσεις τους τις σηκωνουν)

Παντως με λιγο ψαξιμο στα τορρενταδικα βρισκεις και βιβλια - αν και το μπασο ειναι πιο δυσευρετο, ομολογουμενως.

ευχαριστω τολκι δεν το ειχα σκεφτει… βοηθεισες…
Θενξ

Παιδες παρτιτουρες με νοτες εχει και στο www.partitoura.gr, εχει πενταγραμμο φωνης, αλλα 2 πενταγραμμα για πιανο, συγχορδίες κλπ. Νομιζω ειναι και νόμιμες !

υπαρχει και το ultimate guitar . . εχει τα παντα ολα. :slight_smile:

μην με καταδωσεις πλιζ

Eyehategodsmack κόφτη μαλακία και το σπάμ σ’ αυτά εδώ τα μουσικά θρεντ. :slight_smile: Τον κουβά σου και στο οφτόπικ.:!:

Λοιπόν, καλό είναι να ψάχνετε και στα τόρρεντ για αρχεία pdf που έχουν ολόκληρο δίσκο. Έχω βρει κλασσικά μέταλ άλμπουμ έτσι συν ότι σε σώζουν από χρόνο και κόπο.

pdf εχω βρει μονο βιβλια πχ slap \funk\rock κτλ δηλ εκμαθησης

το guitar προ στις περισοτερες φορες γραφει μαλακιες

το bass player βαζει παρτιπτουρες σωστες

εμεις μιλαμε να βρουμε ακρη για κανονικες παρτιτουρες
η για βιβλια pdf με παρτιτουρες οπως λες
πχ εγω θελω παρτιτουρα απο marvin gaye ψαχνω ψαχνω
και τελικα παω και παιρνω κουβερτουρα σοκολατα απο το περιπτερο
δηλ τι εχεις κατεβασει πχ?
δωσε κανα link πχ να μας φτιαξεις8)

εγω χρησιμοποιω το quitar pro και βγαζουν κατα καιρους και καινουργιες παρτιτουρες εκτος των παλαιοτερων…απο Pdf , βιβλια κτλπ σιγουρα υπαρχουν σε μαγαζια αλλα οχι στο internet…:?