Κοιμαστε με πιασμενα η λυτα τα μαλλια?(Για οσους/ε

Οοοοταν ειχα, παντα λυτα. Και απορω πως δεν με ενοχλουσαν ποτε… Μαλλον εχει να κανει με το οτι κοιμαμαι σαν βοδι.

ασχετο αλλα μιας κ λεμε για τριχες σ αυτο το θρεντ θα ρωτησω κατι…
ξερετε αν λουζονται αυτοι που τα εχουν τζιβες ή ραστα???

Έχω τζίβα και φυσικά λούζομαι. Μόνο που δεν της βάζω κρέμα.

εχω ακουσει οτι ψεκαζονται με σπρευ γιατι δεν κανει να βρεχονται:wink:
αν δεν ψεκαστουν θα γεμισουν μαμουνια.:?

Εγω που την έχω 2 βδομάδες μου είναι μια χαρά. Δεν βλεπω να έχει χαλάσει καθόλου.

Πιασμένα έτσι απλά…εκτός απ’ το μπλέξιμο τα κρατάει χτενισμένα:wink:

Πιασμένα όταν κοιμάμαι (δεν βολεύει αλλιώς, είναι πολύ μακριά, φτάνουν μέχρι τη μέση) αλλά και την ημέρα πιασμένα δυστυχώς:( Μόνο το βράδυ όταν βγαίνω τ’ αφήνω.
Αλλά ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά από προϊόντα περιποίησης τα έχω δοκιμάσει! Της Παναγιάς τα μάτια βάζω πάνω. Πρώτα μαλακτικό, μετά ειδική κρέμα χωρίς ξέβγαλμα, και μετά ειδικός ορός για τις άκρες για να προστατεύει από την ψαλίδα. Αυτά :lol::stuck_out_tongue:

-Ζεστό γιατί είμαι κρυουλιάρα!
-Timotei με μπαμπού και εξωτικό καρπό (γαμάτο δεν ακούγεται; )
-Όχι γιατί βάζω κοντίσιονερ, αρκετό είναι.
-Βάζω ένα ειδικό serum στις άκρες των μαλλιών (Nivea, 4,50 ευρώ).

Ανεκαθεν με απασχολουσε το ζητημα και εχανα ολοκληρες ωρες υπνου προβληματιζομενος για το τι θα ηταν καλυτερο, οχι μονο για τα μαλλακια μου αλλα και για την ψυχικη μου ηρεμια. Τελικα βρηκα μια αρκετα πρακτικη λυση και κερδισα τον χαμενο υπνο.

Στην δουλεια συνηθιζω να τα πιανω αλλα δε δουλευω.

Τέλος. Κλειδώστε το τώρα!

Ο λαός σου απαιτεί φωτό με τα μαλλιά πιασμένα…

Βασικα οχι. Μη. Δε κανει. Απλα εχω κοψει μερικα μαλλακια και εχω και κοντα και μακρυα και κοντα και μακρυα και μεσαια.

:stuck_out_tongue:

hair peace.Afhste ta mallakia sas re paides amolhta:p

Όχι ωρέ. Έχω κι εγώ και απλά κάθε τρία λουσίματα την πλένω με σαπουνάδα και είναι και καθαρή και καλή. Απλά καλό είναι να τις στεγνώνεις με πιστολάκι για να μην μυρίσει από την υγρασία, αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα τραγικό αν δεν το κάνεις.

Λυτα ρε!Μου πιέζουν την κεφάλα αλλιώς

Εγω εχω αρκετα μακρυ μαλλι απο πολυ μικρη ηλικια.Οταν ημουν πεντε να φανταστειτε τα μαζευα οταν πηγαινα τουαλετα για να μην εχω…ατυχηματα!!Τωρα πια στα δεκαοχτω και κατι εξακολουθω να εχω πολυ μακρυ μαλλι(χωρις τουαλετικα ατυχηματα) και επειδη το βραδυ με ενοχλει στο μαξιλαρι πολυ συχνα τα μαζευω σε χαλαρο κοτσο.So…πιασμενα μαλλια σχεδον καθε βραδι για να μην τα τρωω ή πνιγομαι.Και τα δυο ειναι εξισου δυσαρεστα πιστεψτε με.

Γεια σου κ σενα κουκλα μου.
Εγω θα τα πιασω οταν θα τα κανω ραστα μεχρι τν κωλο.τελος

Eυχαριστω για την πληροφορια κ χρονια πολλα για τα χθεσινα σου γενεθλια:)
παω να τα κανω τζιβες τωρα:p

Το λαστιχάκι μ’ ενοχλεί.Οπότε τα αφήνω χυμαδιό , τα τρώω κανονικά και από τις πολλές φούρλες όταν κοιμάμαι γίνονται και σε καποια σημεία φυσικά ράστα ( πράγμα που με ενοχλεί αφάνταστα βέβαια γιατί μετά χαλάω μισό μπουκάλι μαλακτική για να τα ξεμπερδέψω).

λυτα…οταν ξυπναω ειμαι πιο μπρουταλ…

Πάντα λυτά, αν τα πιάσω και κοιμηθώ, το πρωί ξυπνάω σαν μοντέρνα Μαρία Αντουανέτα.