Το φακέλωμα συνεχίζεται

Τελευταια ακουστηκε οτι θα έχουμε κατάργηση της ανωνυμίας στα καρτοτηλεφωνα.

Η Κυβερνητική Επιτροπή με αφορμή την πρόσφατη απόδραση Παλαιοκώστα ανακοινωσε οτι προκειται να εφαρμόσει στο άμεσο μέλλον την κατάργηση της ανωνυμίας για τους κατόχους καρτοκινητών τηλεφώνων.

Αποφάσιστηκαν συνολικα δέκα νέα μέτρα, μεταξύ των οποίων είναι η κατάργηση της ανωνυμίας για τους κατόχους καρτοκινητών τηλεφώνων, που έχει ευρύτερες συνέπειες, πέραν της σκοπούμενης ενίσχυσης της ασφάλειας στις φυλακές… Αντί να ενισχύσουν και να βελτιώσουν το ρόλο των φυλακών, προτιμούν να συνεχισουν το εμεσο φακελωμα των ανωνυμων πολιτων.

τι αλλο θα ζησουμεεεεεεεε…[-X:-k:!:

πόσο δύσκολο θα ήταν απλά να απαγορευτούν τα καρτοκινητά στους φυλακισμένους? :-k

Eνταξει το να γνωριζουν οι φορεις ποιος ειναι υπευθυνος για το ταδε νουμερο δεν το θεωρω κακο. Εξαλλου και τα σταθερα τηλεφωνα τοσα χρονια επωνυμα ηταν. Το εξοργιστικο της υποθεσης ειναι οτι αυτο το μετρο ειναι ενα μετρο απελπισιας, μια χαζομαρα που θα δικαιολογησει οτι και καλα παιρνονται μετρα προς αποφυγη νεας ξεφτιλας…

Πουλαω καρτοκινητο σφραγισμενο σε τιμη ευκαιριας…:stuck_out_tongue: στειλτε pm

Tι είπες τώρα?! εδώ είναι Ελλάδα! Δεν είμαστε ικανοποιημένοι με ημίμετρα! :lol: (ούτε να το γράψω χωρίς να γελάω δεν μπορώ… :lol3:)

Έτσι είναι… το παν είναι η σωστή χρήση των πληροφοριών που έχουν συλλεχθεί και θα συλλεχθούν (γιατί δεν είμαστε μαλάκες, ότι θα πέσει φακέλωμα θα πέσει σίγουρα) … Έχω όμως την εντύπωση ότι οι πληροφορίες αυτές δεν θα χρησιμοποιηθούν αρκετά “για καλό σκοπό” έτσι ώστε να δικαιολογηθεί και η συλλογή τους…

Γιατί να απαγορευτούν τα καρτοκινητά στους φυλακισμένους?

Ας απαγορευτούν τα ελικόπτερα.

:lol3: πού να το σκεφτούν αυτό?!

και τι θα γίνει με τα νούμερα που ήδη κυκλοφορούν ανώνυμα?
αχ,δεν πανε καθόλου καλα

Τι μαλακιες ειναυτες.

Υποθέτω, με τον ταπεινό μου νου, ότι ήδη απαγορεύονται.

Πώς θα γίνει αυτό ρε; Πρώτον, τράβα μάζεψε τόσα εκατομμύρια καρτοτηλέφωνα και φακέλωσέ τα, αδύνατο. Αν ξεκινήσουν απλά από δω και στο εξής να τα φακελώνουν είναι άχρηστο για τον σκοπό που το κάνουν, γιατί απλούστατα παίρνουν ένα παλιό. Αλλά και να γινόταν, έπαιρνε ο άλλος ένα καρτοτηλέφωνο απ’ την Αλβανία και άντε να τον πιάσεις.

Πιστευετε στα σοβαρα οτι το μετρο παρθηκε λογω του Παλαιοκωστα και τα λετε αυτα;

όχι.Από την στιγμή που το άκουσα και το σκέφτηκα λίγο μούρθε και το σενάριο να αφήσανε τον Παλαιοκώστα για να περάσουν αυτά τα μέτρα.Βέβαια είναι λίγο ακραίο και το απέριψα αλλά αυτή σίγουρα ήταν η αφορμή

Δεν ξέρω ρε εγώ δύο κουβέντες από δω κι από κει έχω ακούσει.

Να τον αφησαν οχι,αλλα οτι ηταν απλα η αφορμη και μαλιστα γελοια…

όσο απαγορεύονται και στο Στρατό ε? :wink:

Άιντε παιδιά, τώρα που απέδρασε ο Παλαιοκώστας, και για το δικό μας καλό πάντα :roll:, σε λίγο θα χρειαζόμαστε ταυτότητα, ΑΦΜ και εκκαθαριστικό εφορίας για να πάρουμε από καρτοτηλέφωνο.
καλά κρασά!

Σε δύο χρόνια θα είναι δυνατή η ταυτοποίηση των χρηστών καρτοκινητών τηλεφώνων. Μέχρι τότε, θα υπάρξει ένα μεταβατικό στάδιο, προκειμένου να προετοιμαστούν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και να προσκομίσουν οι κάτοχοι τα προσωπικά τους στοιχεία. Σκεπτικισμό εκφράζουν τα στελέχη των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας σχετικά με το μέτρο της άρσης του απορρήτου των συνδέσεων καρτοκινητής τηλεφωνίας. Όπως ενημέρωσαν χθες τον υπουργό Μεταφορών, αν το μέτρο εφαρμοστεί για τις εταιρείες, θα αποτελέσει ένα πολύ μεγάλο και χρονοβόρο έργο, το οποίο θα στοιχίσει ένα σημαντικό ποσό.
Προτείνω μαζί με τα λοιπά στοιχεία, να δηλώνεται και η οικογενειακή κατάσταση του κατόχου καθώς και οι προτιμήσεις του για το αντίθετο φύλο. Τα στοιχεία αυτά, στη συνέχεια, θα διασταυρώνονται και ο κάτοχος θα λαμβάνει SMS με τα στοιχεία κατόχου του αντίθετου φύλου, προς το σκοπό ανεύρεσης συντρόφου. Φυσικά, αυτή η υπηρεσία θα χρεώνεται με ένα εύλογο ποσό. Με τον τρόπο αυτό, οι εταιρίες θα περικόψουν το κόστος που προκύπτει από την καταχώρηση των στοιχείων των κατόχων καρτοκινητών, τα μπακούρια μπορεί να βγάλουν γκόμενα, κάποιοι θα παντρευτούν και θα κάνουν παιδιά, οπότε θα βοηθηθεί το δημογραφικό πρόβλημα.

:lol3:

Δεν με ενδιαφερει το θεμα,εχω συνδεση…:stuck_out_tongue:

Είσαι ήδη φακελωμένος δηλαδή :stuck_out_tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα,η πιο σωστή άποψη:p

ε και τι αγχώνωνται, αφού σε 2 χρόνια θα έχει ολοκληρωθεί το φακέλωμα?
Μέχρι τότε θα τον έχουν ξαναπιάσει και θα τους έχει ξαναφύγει με ελικόπτερο άλλες 4-5 φορές! :p:p:p:p