Ποια Ελληνική ομάδα μισείτε περισσότερο και γιατί?

“Eυρωπαικη πορεια” δεν ειναι να περνατε εναν γυρο και να πηγαινετε στους 16. Φυσικα και δεν θεωρω και του Ολυμπιακου πορεια τις περσινες επιτυχιες στην Ευρωπη. Πορεια ειχατε κανει το 96, το 2002. Αμα περασετε την Βιγιαρεαλ θα εχετε κανει πορεια.

Ενταξει ο Παναθηναικος ειναι πιο πετυχημενος απο τον Ολυμπιακο στην Ευρωπη αναμφισβητητα. Αλλα το αστειο της υποθεσης ειναι οτι ενω ειχατε να κανετε κατι καλο στην Ευρωπη απο το 2003 (Προημιτελικα ΟΥΕΦΑ), μεχρι και φετος καθε χρονο ακουγαμε για τον “Ευρωπαιο Παναθηναικο κτλ” χωρις να υπαρχει λογος. Μεταξυ 2004-2008 και εσεις ειχατε τις πενταρες σας (Μαντσεστερ, Βερντερ, Μπαρτσελονα, PSG), αποκλεισμους απο ομαδες τυπου Σεντ Ετιεν (Λανς) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΠΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ εκτος του double 2004

Κοινως δεν ειστε “Ευρωπαιοι”, απλα ειστε πιο “Ευρωπαιοι απο τον Ολυμπιακο” και φανταζομαι σας καλυπτει και αυτο γιατι οτι και αν κατορθωνετε σε Ελλαδα και Ευρωπη σας ενδιαφερει πρωτιστως να θιγεται ο Ολυμπιακος και λιγοτερο να ευεργετειται η ομαδα σας

προφανως και αυτο δεν το πα για φετος , αλλα για οτι εχουμε κανει συνολικα ολα τα χρονια που αγωνιζομαστε στην ευρωπη…

οσο για το δευτερο αν ειναι δυνατον ! εννοειται πως πρωτα κοιταμε την ομαδαρα μας
και μετα ασχολουμαστε με τις ξεφτιλες σας…

δεν μισω αλλα μου τη σπανε.δεν συμπαθω ιδιαιτερα τον παο και τον παοκ για τους λογους της αντιπαλοτητας μας και τον οφη για το τσατσιλικι.ομως απο περσι αντιπαθω πολυ την αεκ γιατι γνωστη ιστορια.ειναι η ομαδα με την πιο πολυ μιζερια κλαμενοι και αδικιμενοι ολη την ωρα

ΑΕΚ κ ΠΑΟΚ
αλλα γενικα ολες μου τη σπανε,δεν ασχολουμαι.

:lol::lol: χαχαχα δεν ειχα δει καν αυτο το thread!! το οτι εβαλες κι αλλες ομαδες δεν αλλαζει κατι. προδιεγραμμενο ειναι το αποτελεσμα…
On topic, ναι μισω το βαζελο, ολυμπιακος ειμαι δεν γινεται διαφορετικα…

Mισω τον Ολυμπιακο για την ευνοια των διαιτητων που εχει ολα αυτα τα χρονια και τα ψευτικα πρωταθληματα που του εχουν δωσει τα κορακια. Οπως και ολη η Ελλαδα εκτος των γαυρων, που χαιρονται κιολας. Περυσι ολη η Ελλαδα εφτυνε τον Ολυμπιακο που κυνηγουσε την (τελευταια) Καλαμαρια στα δικαστηρια. Αυτη ειναι η περηφανεια του λιμανιου…

Μισώ τους αλαζόνες. Υπάρχει πιο αλαζονική ομάδα (και μισαλλόδοξη) από τον ΟΣΦΠ?

Υπάρχει. Οι γατούλες (πανιώνιος). Στους οπαδούς της μόνο όμως.

Όμως για να μισεί όλος ο λαός το γάβρο κάτι ξέρει.

Από την ομάδα που μισώ πάντως αγαπώ την ομάδα μου το διπλάσιο.

μισο τον ΠΑΟΚ γιατι…

[SIZE=“6”]ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ…[/SIZE]ενταξει δεν καταστραφηκα αλλα θα ηταν διαφορετικη η ζωη μου σιγουρα…

τον ολυμπιακο για τα ρεζιλια τους οπαδους του που δεν ντρεπονται να υποστηριζουν ακομα ολυμπιακο, πρωταθληματα με κορακια ανετα πιο μισητη ομαδα στην ελλαδα, εγω απορω πως ειναι ακομα ολυμπιακοι και δεν ντρεπονται? εγω θα αλλαζα ομαδα

Τα λέει όλα ο Samis… Ο Ολυμπιακός μισιέται από όσους δεν τον υποστηρίζουν και αυτό είναι γεγονός. Είναι μια πρωτιά που την έχει κερδίσει με το σπαθί του…

Έντιτ: Α! Επίσης όποιος γαύρος λέει πως δεν μισεί τον Παναθηναϊκό και πως δεν ζηλεύει τις ευρωπαϊκές του παρουσιές/πορείες/εμφανίσεις/όπως αλλιώς θέλετε πείτε το, είναι ψεύτης.

ναι, αλλά άλλο η ζήλεια κι άλλο το μίσος ρε συ. Και τις επιτυχίες της Λυόν και της Πόρτο ζηλεύω, αλλά δε τις μισώ τις ομάδες αυτές.

Εγώ μόνο τη Γιούβε μισώ για να είμαι ειλικρινής. Ούτε καν τον ΟΦΗ :frowning:

Δεν με κατάλαβες… Οι γαύροι μισούν τον Παναθηναϊκό και θα τον μισούσαν είτε είχε κάνει τις πορείες είτε όχι… Δεν τα συνδέω… Είναι διαφορετικά γεγονότα. Τώρα, το αν εσύ δεν τον μισείς τι να πω… Ίσως να είσαι η εξαίρεση…

Μεταξύ μας αυτό… Όσο ο Γκάλης έπαιζε στον ΠΑΟ, ήμουν ΠΑΟ. :oops: Δηλαδή στο Τελ α Βιβ, υποστήριζα ΠΑΟ :oops:

Toν Ολυμπιακό όταν κάνει εμφανίσεις σαν την χθεσινή…

Γιατι να τους μισουμε ρε Μανσον ? Το φαι μας φαγανε ?
Δηλαδη γαμω το κερατο ! Μπαλιτσα ειναι.Χουζουρι και δουλεμα ειναι η ολη φαση.
Η επομενη μερα στην δουλεια που διαβασα καπου !
Αυτο ειναι η ρημαδα.Μονο εδω ειναι η στιγμη της μιζεριας και της γκρινιας.
Ειμαστε η χωρα του κερδιζουμε 1-0 και ολα καλα ολα ανθηρα.
Η χωρα που η Χαλκηδονα επαιζε την πιο ωραια μπαλα και εκοβε 300-400 εισητηρια.

Edit : Στο πνευμα αυτου που ειπε ο Κρισπ απο πανω.
Μισω οποιαδηποτε ομαδα καθομαι να δω αγωνα της και οταν τελειωσει το ματς
αισθανομαι οτι εχασα 2 ωρες απο την ζωη μου.

Εγώ εκείνη την περίοδο ήμουν ΠΑΟΚ στο μπάσκετ λόγω Πρέλεβιτς και στο ποδόσφαιρο ήμουν λίγο ΑΕΚ εξαιτίας Μπάγεβιτς και λίγο Παναθηναϊκός εξαιτίας Σαραβάκου. Το επόμενο καλοκαίρι ο Μητσάρας ήρθε στην ΑΕΚ και καταστάλαξα για τα καλά. Μάλιστα πρώτη φορά στην ζωή μου πήγα στο γήπεδο ήταν το βράδυ που έβαλε δύο γκολ στην Ρέιντζερς…

Ψήφισα Παναθηναικό κατά λάθος, ίσως έχει πλάκα έτσι, ίσως έχω πιει παραπάνω…:stuck_out_tongue:

Nαι βρε Deathster… Εννοείται…Σε " " μπαίνει το μισούμε…

επίσης, ήμουν ΠΑΟ πολύ μικρός (μέχρι τα 3 μου), ώσπου ο ξάδερφος μου (1 χρόνο μεγαλύτερος) μου έδωσε το υπέρτατο επιχείρημα. Οι άντρες είναι Ολυμπιακοί και οι γυναίκες ΠΑΟ. Η μάνα μου και η αδερφή μου ήταν ΠΑΟ, ενώ ο πατέρας μου Ολυμπιακός. Άρα το επιχείρημα μου φάνηκε λογικότατο και έγινα Ολυμπιακός γιατί ήμουν μάτσο μαν.

Aναμνήσεις…

Δεν μισώ, αλλά αντιπάθεια τρέφω γενικά για όλες τις ομάδες σε αυτή τη χώρα που ουσιαστικά υπολειτουργούν, δε πληρώνουν τους παίκτες και τους προπονητές που έχουν (και πολλές φορές κάνουν και πολύ χειρότερα). Επίσης, όλες τις ομάδες και τους προέδρους που όχι μόνο ανέχονται αλλά εξυπηρετούν τους φανατίλες και ανεγκέφαλους που έρχονται στα γήπεδα για να πλακωθούν. Με λίγα λόγια, το μεγαλύτερο μέρος του αθλητισμού στην Ελλάδα είναι για να το αντιπαθείς.

Αν το πάμε καθαρά στα αγωνιστικά, μάλλον την ΑΕΚ γιατί μου έρχεται κατάθλιψη όταν βλέπω πως παίζουν σε σχέση με την ομάδα του 2002 (αλλά και αυτές του 2003-2004), ενώ μεγάλη αντιπάθεια και ο Μακεδονικός (τελικά τι απέγινε ο συγκεκριμένος σύλλογος αλήθεια?).