Ποιό είναι το πιο παράξενο τραγούδι που έχετε ακούσει?

Fantomas ενα κομματι που ειναι 1/30 ωρα περιπου και αν θυμαμε καλα λεγεται Delirium(pali Mike Patton 8) )

Paraksena tragoudia yparhoun polla.San tous Residents omos den pezei kanena group ston planiti.Einai kai apo ta pio asynithista Live pou eho paei.Residents rules.

__1. Συμφωνώ με τα λεγόμενά σας περι Aphrodites Child! Ο δίσκος είναι πολύ καλός και λέγετε ότι την εποχή του ήταν πάρα πολύ πρωτοποριακός, τόσο στις συνθέσεις, τόσο στην παραγωγή όσο και στις ενορχηστρώσεις… Προσωπικά αγαπημένα τα The four horsemen και Babylon (το δεύτερο τραγούδι του πρώτου cd).

__2. Προς τον φίλο που άνοιξε το θέμα: Χαχα, εγώ (έχοντας ακούσει το Hocus Pocus -είμαι αποδός των focus!) μπορώ να σε καταλάβω! Πρέπει ν’ ακούσετε το εν’ λόγω τραγούδ! Είναι και κομματάρα! Πάντως ψάξε φίλε μου και την άλλη εκτέλεση (πιο σύντομη) του Hocus Pocus, είναι αυτή που κυκλοφόρησε ως single στις ΗΠΑ. Είναι λίγο διαφορετική και είναι εξίσου ωραία!!

__3. Εγώ απο Fantomas θα πω το Sharade (Σαρέιντ λέγετε, μπορεί να το γράφω λάθος). Είναι το τελευταία τραγούδι απο το πρώτο τους cd! Το τραγούδι είναι φοβερο! Καφρίλα, metal και jazz μαζί σε ένα αναπάντεχα πολύ καλό δέσιμο και τελικό αποτέλεσμα!!

Εκπληκτικό κομμάτι!!!Δε λέει όμως το πιο μικρό! Είναι να ακούς ολόκληρη τη μελωδία!!!όλες τις διακυμάνσεις!!!..και τι στίχοι ε? :wink: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

και τι στίχοι ε?

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

__Α, τώρα που το θυμήθηκα! Αυτού του τραγουδιού έχουν κάνει μία ΠΟΛΥ καλή διασκευή και οι Helloween… ευτυχώς δεν άλλαξαν τους στοίχους (αν και νομίζω ότι ακούγονται μερικά κακαρίσματα και σφυρίγματα παραπάνω! :stuck_out_tongue: )

Εγώ θα έλεγα όλος ο δίσκος 666 των Aphrodite’s child. Πολλά αγκομαχητά ακούγονται, τι της κάνουν της κοπέλας? :o :?

Electric Six - Gay Bar

ετσι για να ξανα ανεβαινουν παλια ξεχασμενα τοπικς …
το 2004 χαλαρα ηταν το Circus απο king crimson
τωρα πια ολα νορμαλ μου φαινονται.
και δεν εχω κατι να πω…τοτε γιατι το ξανα ανεβαζω ??
ετσι μου ρθε.εχετε προβλημα??? εγω εχω μεταβλημα

KILL THE WABBIT APO METALLICA ME ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΣΤΑ ΦΩΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΟΖΖΥ FUD( ΒΛΕΠΕ ELMER FUB). ΤΡΕΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ!

Black spell of destruction apo tous Nargaroth kai einai diaskeuh Burzum (auto elpizw na ta leei ola).Trelo gelio apo to prwto mexri to teleutaio lepto

there’s more to life than this-bjork
to kommati mou fanike arketa asteio kai periergo.einai mesa s ena bar,ypotheto os pelatis kai tragoudaei pano stin mousiki,apo piso(sta ixia tou bar) paizei to beat,akougontai oi fones,pigainei stin toualeta-apomononetai i mousiki…i like it…
ontotita mesa sto plithos!!!

οτιδιποτε απο CAN

Το παράξενο εγώ θα το δώσω με την άποψη όχι του αστείου,αλλά τουπαράξενου ηχοτοπικά :arrow: Ved Buens Ende-Από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα,δημιουργούν τα πιο παράξενα μινιμαλιστικά ηχοτόπια ever.

Δεν θυμαμαι τιτλους αλλα τα πιο παραξενα τραγουδια τα εχω ακουσει σε μια συλλογη με κελτικα τραγουδια, που εκτος απο τις καθαρες και μελωδικες φωνες συνδυαζαν και ηχους της φυσης (πχ. καταρρακτη, φωτιας, ποταμιου, θαλλασσας, βροχης ακομη και αλογων που τρεχουν!). Φοβερη συλλογη

To pio periergo e? xm… Ton Rouva na tragoudaei to ‘Karapiperim’ stin teleth lixhs ths Olumpiadas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i alithia einai pos to exo akousei kai ego to sigekrimeno kommati kai mou fanike psilokpos
allios ta prota kommatia pou paliotera theorousa os pros ton ixo tous perierga
itan orismena pshico-progressive

h moysikh twn OZRIC TENTACLES einai parakseni,alla einai gamath,ti paei na pei PARAKSENH?yparxei KALH K KAKH moysikh

Υπάρχει μια μπάντα που τους λένε (αλα συντακτικό) Mars Volta. Εϊναι τόσο περίεργοι που θα θέλετε αμέσως να ξανακούσετε αυτό που μόλις ακούσατε. Εγώ αυτό έπαθα.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :smiley: αυτά είναι…

poli paraksena, ama adilamvanomai sosta th shmasia ths lekshs, einai ta perissotera tragoudia tu Syd Barrett.