Ποιό είναι το πιο παράξενο τραγούδι που έχετε ακούσει?

Pink Floyd - A Saucerful Of Secrets

αριστουργηματικά περίεργο.Χάσιμο.

θα κρατηθω… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ρε σ dyingfreedom ειχες απαντησει η μυ φενετε? 8O

:stuck_out_tongue: Σου φαίνεται.
:arrow: Ash ra tempel τον πρώτο δίσκο.

καλα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

IQ 0 .

Sigur Ros…δεν θυμάμαι πώς λένε το album όμως!! :roll: :roll:
Ένα που έχει μωβ κουτί κια τη φάτσα ενός μωρού απ’έξω… 8O
Κουκουρουκου album!!

Aρκετά “εκκεντρικά” τα τραγούδια κ΄το στυλ των Β52’s…Looove shaaack!

Mr Bungle-Travolta (Mike Patton again)

o mike oldfield εχει μερικα πολυ περιεργα αλλα πολυ ενδιαφεροντα τραγουδια!

To “Joan Crawford” twn Blue Oyster Cult exei fovera arwstimeno xioumor-episis poli perierga einai ta
“O Superman” kai "From The Air"tis Laurie Anderson 8O

Sigur Ros-Hoppipolla…Mακράν το πιο παράξενο αλλά ταυτόχρονα και τόσο ωραίο.

Ο,τιδηποτε απο Magma.Ιδιως αυτο το De futura απ το δισκο τους Udu Wudu
Επισης πολλα κομματια των ιταλων Area πχ το Caos απ το Maledetti.Το several species of small fury animals gathered together in a cava and grooving with a pict απ το ummagumma των Pink floyd.Επισης οι τρομερα δυσπεπτοι πειραματισμοι των Amon duul,των Can η αντισυμβατικη ποπ του Captain Beefheart.Στα"παραξενα" θα κατετασσα επισης τους δισκους του zappa που ο μεγαλος frank συνεθεσε αποκλειστικα στο synclavier.τσιου τσιου εντελως.

+1 :wink:

το ειχα ακουσει παλιοτερα αλλα λογω μουντιαλ το βαζουν τωρα σε κατι διαφημισεις.Τα σπαει το τραγουδι.

http://www.youtube.com/watch?v=TnTGF5G5B6w

καληνυχτα σας παιδακια! :hippy:\:D/

νομίζω το smoke on the water.

http://www.youtube.com/watch?v=42BgB6Y-u_s

Προβληματικό τραγούδι, βασικά άλμπουμ. Ωστόσο το συμπαθώ.

panoskostooooooooooo <333333
έχεις γνωρίσει τον floydized?

Νέγκατιβ.

την περασμένη εβδομάδα είχα δει ένα συγκρότημα σε ένα μπαρ στο βόλο . το μπαρ λεγεται “μανιτού” . έπαιζαν παράξενη μουσική ! την πιο παράξενη λαιβ μουσική π έχω ακούσει , ένα βιολί και μια κιθάρα που ΠΑΡΑ-χρησιμοποιούσε το πεταλάκι που ηχογραφείς κάτι κ παίζει το ίδιο πράγμα μετά ( ναι , δν ξέρω πως λέγεται :stuck_out_tongue: ) .
παράξενη , ψυχεδελική και αυθόρμητη . δν έχω τόσες γνώσεις για να την κατηγοριοποιήσω . εξάλλου δν χρειάζεται . είναι μια εμπειρία ζωής . :smiley:

απότι έμαθα μετά το συγκρότημα λέγεται underwater chess . ψάξτε τη μουσική τους αλλά ΤΙΠΟΤΑ ηχογραφημένο στο στούντιο δν συγκρίνεται με το να βλέπετε αυτή τη φοβερή μπάντα λαιβ.