Αλκίνοος Ιωαννίδης - Γυάλινο Μουσικό Θέατρο

Οι εμφανίσεις του Αλκίνοου Ιωαννίδη είναι πάντα λιγοστές και μετρημένες. Ειδικά τον xειμώνα, ο γνωστός τραγουδοποιός και τραγουδιστής εμφανίζεται σπάνια, απέχοντας σταθερά από τη λογική της ?σαιζόν? και των ?μαγαζιών?. Έχει μάλιστα πει πως η εμφάνιση προϋποθέτει εξαφάνιση.
Έξι ολόκληρα χρόνια μετά την τελευταία του προσωπική δισκογραφική δουλειά και δύο χρόνια μετά τις τελευταίες του εμφανίσεις σε μουσική σκηνή, ο Αλκίνοος Ιωαννίδης επιστρέφει μέσα απο μια σειρά παραστάσεων στις οποίες σημαντικό ρόλο θα έχει το νέο υλικό που άμεσα θα κυκλοφορήσει σε δίσκο.
Με συνοδοιπόρους τους πολύ σημαντικούς μουσικούς και καλούς του φίλους Σταύρο Λάντσια στο πιάνο και στα πλήκτρα, Γιώργο Καλούδη στο ηλεκτρικό και ακουστικό τσέλο και τη λύρα και Μιχάλη Καπηλίδη στα τύμπανα (ηλεκτρική και ακουστική κιθάρα θα παίξει ο ίδιος), παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με ιδιαίτερο ήχο και ανατρεπτικές ενορχηστρώσεις, παρουσιάζοντας τα καινούργια του τραγούδια, αλλά και επαναπροσεγγίζοντας την παλαιότερη δισκογραφία του.
Την ηχοληψία αναλαμβάνει ο Βαγγέλης Λάππας, τα φώτα ο Κωνσταντίνος Αλεξίου, ενώ το εικαστικό μέρος σχεδίασε ο Άντης Ιωαννίδης.
Ο Αλκίνοος επιστρέφει λοιπόν σε κάτι που ξέρει καλά και αγαπά από την αρχή της 15χρονης πορείας του, στις εμφανίσεις δηλαδή σε χώρους όπου η επαφή με το κοινό είναι άμεση και η λειτουργία του τραγουδιού μαγική.

Κάθε Παρασκευή και Σάββατο στις 22:30
Κυριακή στις 21:00
Είσοδος με ποτό στο μπαρ: 15?
Ελάχιστη κατανάλωση σε τραπέζι: 35?
Πληροφορίες - Κρατήσεις 210 93 15 600

Από http://www.gialino.gr/portal/index.php

Πήρα τηλέφωνο και οι παραστάσεις τελειώνουν στις 2 Μαΐου.Άντε να κάνουμε κανένα rocking group και να πάμε!!


Now playing: Eternal Tears Of Sorrow - Sinner’s Serenade
via FoxyTunes

Ωραία. Λοιπον ας δούμε μέρες που μπορεί ο καθένας! Να δουμε να λάβουμε υποψην και αυτο

Ποιοι δηλώνουν συμμετοχή;

[ol]
[li]Σύμφωνα με τα λεγόμενα της stef είναι καλύτερα Κυριακή, οπότε ας πούμε ποιοι μπορούν τις κυριακές.Και στο τέλος όποια κυριακή μαζευτούμε πιο πολλοί θα πάμε.
[/li][li]Προσωπικά όλες τις κυριακές free είμαι εκτός από αυτήν.Οπότε να δούμε τι θα πουν και οι άλλοι και βλέπουμε.
[/li][/ol]


Now playing: Eternal Tears Of Sorrow - March
via FoxyTunes

Κι εγω γενικα free είμαι ολες τις Κυριακες εκτος απο αυτην.

Κυριακή,αυτή ή την επόμενη θα είναι καλά, αν δεν τύχει τίποτα απρόσμενο.
Angel_Death…είμαι ο Στέφανος αγοράκι το άτιμο:!:

:oops:#-o#-o
νταξ χίλια σόρρυ!


Now playing: UNKLE - I Safe In Mind (Please Get This Gun From Out My Face)
via FoxyTunes

Πλάκα πλάκα τα 15 ευρά είναι από τα φθηνότερα που υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια στις μουσικές σκηνές:!:

Δεν βλέπω κίνηση οπότε οι 3 μας θα πάμε.:lol::lol:


Now playing: Breaking Benjamin - Blow Me Away
via FoxyTunes

Με όποιν και να πάμε, με όσους καινα πάμε, ακόμα και μόνος του ο καθένας να πάει( τό’χω κάνει δυο τρεις φορές), εκεί γινόμαστε όλοι μια παρέα:wink::!:
Τις περρισότερες φορές:!:

Πήγα χθες με την γυναίκα μου, παιδομάζωμα, αλλά δεν άντεξα:roll::!:
Χαμός στο ίσιωμα, στο πάνω μπαρ λιγότερος χώρος, περρισότερα τραπέζια, και έτσι πήγα στο κάτω μπαρ.
Καλή ορατότητα, πολύ καλός ήχος, και μια ‘‘ευχάριστη’’ μυρωδιά κατρουλίλας από τις κάτω τουαλέτες.
Ο Αλκίνοος κλασικά όπως κάνει τα τελευταία πέντε χρόνια, το πρώτο μέρος είναι αρκετά δύσκολο για τους μη die hαrd οπαδούς του, το δεύτερο μέρος πιο δυνατό, και στο encore όλοι μια παρέα τραγουδώντας.
Καλούδης, Λάντσιας, Καπηλίδης, καταπληκτικοί:!:
Σετ λιστ όπως το θυμάμαι,
Παράκληση (χωρί μικρόφωνο), Προσκυνητής, Έντγκαρ Άλαν Πόε, Απόγευμα στο δέντρο, Τ’Αη Γιωρκού, Αποχωρισμός (του Λάντσια), Ο δρόμος σου είσαι εσύ, Πατρίδα, Δεν μπορώ, Μια νύχτα (υπέροχο), Σταγόνες στο γιαλό, Βυθός, Καθρέπτης, Υπόγειο(Πάνος+χάρης, μετά από πολύ καιρό)
Με τόσα ψέματα, Θά’μαι κοντά σου όταν με θες, Μη με κλειδώνεις - Απόψε, Επιτυχία - Έλα κοντά, Γιατί δεν έρχεσαι ποτέ όταν σε θέλω, Στη αγορά του Αλ Χαλίλι, Σπασμένο, Κόσμος πάει και έρχεται, Όνειρο ήτανε, ντραμς σόλο Έχω μια λέξη, Διαφήμήσεις, Αδιέξοδο.
encore
ΚόκκινΆχείλι, Κεμάλ, Ήταν ανάγκη (χαμός), Ζήνωνος, Αυτός ο κόσμος που αλλάζει,
Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι:-k:!:
Το Όσα η αγάπη ονειρεύεται και Υπεραστικό δεν τα είπαι και μου έλειψαν.
Με τα παιδιά από το φόρουμ ευχαρίστως να ξανα πάω, προτείνω Κυριακλη των Βαίων, αν δεν βολεύει προτείνεται κάτι και εσείς:!:

ΩΩ δηλαδή έπαιξε αρκετά!Αυτό σαφώς είναι πολύ καλό!!εεε ναι ουσιαστικά εγώ και ο dark _of_the_sun είμαστε, οπότε κανονίζουμε πιο εύκολα…:stuck_out_tongue:


Now playing: Streetlight Manifesto - One Foot On The Gas, One Foot In The Grave
via FoxyTunes

+στο encore το Ζηλεύει η νύχτα που έγινε μεγάλος χαμός:!:
Σούπερ κέφι:!::!::!::!: έκανε η κοπέλα στο αριστερό, όπως μπαίνουμε κάτω, μπαρ. Πολύ πώρωση:!:

  • στο δεύτερο μ’ερος ένα χαρούμενο τραγούδι για το τέλος του κάσμου, Ρεκβιεμ:!:
    Γενικά ο Ανεμοδείκτης και η Νεροποντή (λλογικό και για τα δύο) είχαν την τιμητική τους:!:

Δεν πάω καλά#-o…το Σάββατο έπαιξε το Πέρασμα και ήταν υπέροχο και όχι το Μια Νύκτα που πολύ θα ήθελα νατο παίξει και ο πεινασμένος καρβέλλα ονειρύεται:D:!:

3 ώρες και 10 λεπτά!
Ήταν απίστευτος!Τρελό κέφι!Είπε όσο περιμέναμε!Πραγματικά δεν θέλαμε να τελειώσει ποτέ, σίγουρα θα ξαναπάω.

Μόνο παράπανο για την οργάνωση του χώρου λίγο.Λεφτά για τραπέζι δεν υπήρχαν, οπότε είμασταν στο όρθιο.Μάλλον μας είχαν του πεταματού, καθώς δεν υπήρχε αρκετός χώρος για όλους τους όρθιους.Ο μόνος ελεύθερος χώρος ήταν στους τοίχους.Αφου περάσαμε καλά δεν πειράζει και πάρα πολύ.

πς.duck_of_the_sun καλό είναι να μπαίνεις και λίγο msn,:stuck_out_tongue:


Now playing: Anathema - Forgotten Hopes
via FoxyTunes

Τί να κάνω… τρέχω…!:frowning:

Εγώ θα πάω σήμερα και θα σας πω εντυπώσεις. Ελπίζω να είναι καλά γιατί και εμείς όρθιοι θα πάμε:D

ρε λογικά την βδομάδα του πάσχα τηα πάω πάλι, ελπίζω να σε βρω μσν να τα πούμε…

Αν σας αρέσει ο Ιωαννίδης να πάτε οπωσδήποτε. Περάσαμε πάρα πολύ ωραία. Και πολύ ώρα έπαιξε και με το κοινό είχε οικειότητα. Είχε καιρό να εμφανιστεί και μου είχε λείψει. Χτες κατάλαβα για μια ακόμα φορά γιατί τον εκτιμώ τόσο πολύ. 15? η είσοδος με ποτό ενώ το τραπέζι νομίζω ότι έρχεται γύρω στα 35? το άτομο. Οι θέσεις για αυτούς που κάθονται είναι καλές. Για τους όρθιους όμως υπάρχει ένα προβληματάκι αλλά αν πάει κάποιος νωρίς κατοχυρώνει πολύ καλή θέση και βλέπει τέλεια.

Την Παρασκευή, από ότι μου είπανε, ήταν στο κοινό ο Φοίβος Δεληβοριάς, ο οποίος έκανε το περασμά του από την σκηνή:!:
Ωραία πράγαμτα, που και αν τα χάσαμε, ελπίζουμε σε κάτι στο YouTube:roll::!: