Διάφανα Κρίνα - Περιοδεία 2009

Η ώρα έφτασε! Τα Κρίνα παίρνουν τους δρόμους και με δύο εμφανίσεις στην αθήνα, ανοίγουν την περιοδεία τους με σταθμούς σε όλη τη χώρα.
Οι λίστα προορισμών ακολουθεί και θα ενημερώνεται για όποια προσθήκη και αλλαγή:

* 20/3/09 ? FAVELA , ΑΘΗΝΑ
* 27/3/09 ? FAVELA , ΑΘΗΝΑ
* 28/3/09 ? ΜΥΛΟΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
* 29/3/2009 ? DOMUS, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
* 31/3/2009 ? ΕΚΚΟΚΙΣΤΙΡΙΟ, ΣΕΡΡΕΣ
* 2/4/2009 ? ΝΟ ΝΑΜΕ , ΠΡΕΒΕΖΑ
* 3/4/2009 ? ΑΕΡΙΚΟ, ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
* 4/4/2009 ? STAGE, ΛΑΡΙΣΑ
* 5/4/2009 ? MUSIC HOUSE, ΙΩΑΝΝΙΝΑ
* 6/4/2009 ? STONE BAR, ΠΑΤΡΑ < άλλαξε
* 8/4/2009? ΝΟΤΟΣ , ΧΑΝΙΑ
* 9/4/2009 ? ΤΕΧΝΟΠΟΛΗΣ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ
* 11/4/2009 ? TEPPE, ΛΕΜΕΣΟΣ - ΚΥΠΡΟΣ
* 12/4/2009 ? ΝΟΤΟΣ, ΠΑΦΟΣ- ΚΥΠΡΟΣ
* 13/4/2009 ? ΑΥΛΑΙΑ, ΛΕΥΚΩΣΙΑ - ΚΥΠΡΟΣ

Άντε καιρός ήταν. Περιμένω πως και πως την συναυλία στην Πάτρα…:metal::metal:

Δευτερα στην Πατρα αλλα να μας!!

καθιστε να δουμε ποσα θα δαγκωσει ο μαγουλινος.

Πάτρα, χθες…Stone Bar
Ωραία ήταν… σχεδόν 2 ώρες…Στήριξαν τον καινούργιο δίσκο και είπαν αρκετά απο τα παλιά. Δεν τους είχα δει στο πρόσφατο παρελθον και δε μπορώ να συγκρίνω, αλλά μου φάνηκαν αρκετά ορεξάτοι, με τον Ανεστόπουλο να σπρώχνει και τους άλλους.

Το μαγαζι αυτό δεν πρέπει να φιλοξενεί live…Μία στο εκατομμύριο να γίνει κάτι και θα έχουμε θύματα.
Μία πορτούλα για να βγουν 200 άτομα έξω…
Εξαερισμός της πλάκας και η “σκηνή” σε άβολη θέση. Ο ντράμερ παραλίγο να έπαιζε απο τα “παρασκήνια” έτσι όπως τον είχαν βάλει. Για την “βελτιωμένη” τιμή δε θα σχολιάσω…Μπορεί να φταίει το γεγονός οτι άλλαξε ο χώρος λιγες μέρες πριν.

Ας αφήσω τη γκρίνια, όλοι καλά πέρασαμε.

Φήμες,μουρμούρες, οτι τα Κρίνα δεν διανύουν και την καλύτερη περίοδό τους (σε επίπεδο των μεταξύ τους σχέσεων) ελπίζω να μην ευσταθούν.

Ήταν όντως πολύ ωραία.

Ο Θάνος σε κάποια φάση μου έπιοασε την κουβέντα:p

Ευσταθούν και το επίκεντρο είναι ο Θάνος και η συμπεριφορά του προς τα υπόλοιπα μέλη της μπάντας. Υπήρξαν και σκέψεις για κάποιο live καθαρά instrumental χωρίς φωνητικά, αλλά πρυτάνευσε η λογική. Δύσκολα τα πράγματα…

08/05/2009 + 09/05/2009 Διαφανα Κρινα @ Αn Club

http://www.anclub.gr/files/anclub.htm

Ωπα ωπα, χοντρο ρε γμτ, απο που το ακουσες εσυ αυτο?

Εχει βουιξει ο τοπος παντως πως δεν πανε τοσο καλα και πως αυτη πιθανον να ειναι η τελευταια περιοδεια τους:(

Οπως και να εχει τα λαηβ στο ΑΝ δεν χανονται:(

Καλησπέρα από μένα

παρότι εδώ και λίγο καιρό στέλνω στο rocking reviews για συναυλίες και δίσκους της Ελληνικής Ροκ σκηνής, δεν είχα γράψει καθόλου στο φόρουμ

Καταρχήν να πω ότι χαίρομαι πολύ για την καλή συναυλία στην Πάτρα διότι όπως θα είδατε και στο reviewη δεύτερη συναυλία στην Φαβέλα ήταν τραγική και το ήξεραν και οι ίδιοι…

Όσα λέγονται για τα Κρίνα [το αναφέρω και στο review] δυστυχώς είναι αλήθεια, έχω διασταυρώσει τις πηγές μου από ανθρώπους πολύ φίλους τους. Επίκειται σόλο άλμπουμ από τον Ανεστόπουλο ο οποίος δυστυχώς την έχει δει κάπως αλλιώς από την υπόλοιπη μπάντα. Ενδεικτικά να αναφέρω τις στυλιστικές του προτιμήσεις που ρέπουν προς το πανκ ή δεν ξέρω γω τι άλλο…

Από κει και πέρα, η ανακοίνωση των συναυλιών στο ΑΝ αναμενόταν από την συναυλία στην Φαβέλα… Η μπάντα είναι σε περιοδεία. Υπάρχουν δύο ενδεχόμενα: είτε θα τα βρουν και θα γυρίσουν νικητές είτε θα το διαλύσουν και τότε στο ΑΝ θα πέσει η αυλαία. O Παντελής Ροδοστόγλου πάντως δηλώνει πολύ αισιόδοξος για την μπάντα… Σε κάθε περίπτωση θα το ξέρουμε πριν από τις συναυλίες

Γιώργος

Emo πες καλύτερα…

Και γω ημουν στη δευτερη συναυλια στη Φαβελα(παρεπιπτοντως πολυ καλος χωρος) και…απογοητευτηκα…Και οχι μονο απο τα κλασικα(πανηλιθιο σπασαρχιδικο κοινο,Θανος λιωμα κλπ) αλλα κατι ελειπε γαμωτο.Μην πω για το τι εκαναν καποια παλια κομματια:(…Παντως θα ναι παρα πολυ κριμα να διαλυθουν και αυτοι…Ειδικα μετα απο εναν τοσο καλο δισκο.

Μπαρντόν;

Μάλλον εννοεί το μαλλί του. Το έχει κουρέψει και έχει κάνει την χαρακτηριστική ίμο-φράντζα
Η αλήθεια είναι ότι και εμένα που τους είδα στην Θεσσαλονίκη με παραξένεψαν με την εμφάνισή τους. Το ότι ο Θάνος είναι λιώμα δε μου λέει κάτι, αντιθέτως συνήθως συμβάλλει σε καλύτερη συναυλία, απλά το όλο στήσιμο της μπάντας ήταν πολύ “ευρωπαϊκό” σε σχέση με τα Κρίνα που συνήθισα να βλέπω στον Αέρα. Δεν ξέρω, ίδωμεν…

(εγω πάντως ετοιμάζω κατ’ οίκον αφιέρωμα την Κυριακή των Βαϊων)

+1… Κανονικά πρεπει να ανησυχούμε αν σταματήσει ο Θάνος να γίνεται λιώμα!!!:stuck_out_tongue:

κλασσικά!! και μετά ραντεβού στο ΑΝ…

Λίγο δύσκολο, μας χωρίζουν 700 χιλιόμετρα από το ΑΝ…

Εχω φημη απο μεσα(πολυ μεσα) οτι τα Κρινα οντως διαλυονται και το προβλημα ειναι η συμπεριφορα του Θανου προς το υπολοιπο συγκροτημα…Οι αλλοι μαλλον θα συνεχισουν…Αλλα πως γινεται αυτο…Κριμα και παλι κριμα…η μαλλον κρινα.

Γι’αυτο και τώρα τρέχουμε να τους δούμε όπου προλαβαίνουμε…

Nai η βλακει ειναι οτι τους εχω δει 2 φορες ηδη φετος…Αλλα αν προκειτια για τελευταιες συναυλιες εννοειται.

χεχ! Εγώ πάω για 4η:p