Καλύτερο αγγλικό ροκ συγκρότημα

Χαίρω πολύ!

aglliko eipa re paidia[/quote]

Γιατι ρε οι Sabbath τι ειναι ??? Κινεζοι???[/quote]

rock eipa oxi metal

Υποπίπτεις στο ίδιο σφάλμα με τον manzarek, Τέλη.
Οι Whitesnake είναι ένα ιστορικό rock συγκρότημα αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με Floyd.
ΔΕΝ παίζουν την ίδια μουσική…πώς να το κάνουμε! :x
Τώρα άμα θεωρείς την προσφορά των Whitesnake μεγαλύτερη από αυτή των Floyd…είσαι άξιος της τύχης σου!! :lol:
[/quote]

Ποιός μίλησε για προσφορά; Άκουσε υπάρχουν πολλοί που δε γουστάρουν pink floyd και προτιμούν άλλα πράγματα. Μη νομίζεις πως επειδή η πλειοψηφία τους θεωρεί θεούς πρέπει κι όλοι οι υπόλοιποι να συμφωνούν. Στην αρχή νόμιζα πως εγώ ήμουν παράξενος που έχεζα τους floyd αλλά στην πορεία ανακάλυψα πως υπάρχουν αρκετοί σαν εμένα. Και στην τελική τι να κάνω; Pink Floyd βάζω μόνο όταν θέλω να με πάρει ο ύπνος.

Πείτε με ιερόσυλο μ’αρέσει! Αλλά άποψη δεν θέλω και δε μπορώ να αλλάξω.

Δεν μ’απασχολεί και δεν θέλω να σου αλλάξω γνώμη, ούτε θέλω να σε κάνω να γουστάρεις Floyd με το ζόρι.
Αυτό που παλεύω να σου δώσω να καταλάβεις είναι ότι η μουσική των Whitsnake και των Floyd είναι ανόμοια πράγματα. Δεν θ’ασχοληθώ με το ποιός παίζει την καλύτερη μουσική, γιατί είναι κάτι που επαφίεται στο γούστο του καθενός και συνεπώς είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό. :x
Αυτό που με απασχολεί είναι καταλάβεις για τι πράγμα μιλάω και να μην γίνεσαι εριστικός, γιατί κι εγώ δεν γουστάρω μία Whitsnake, αλλά δεν το κάνω θέμα! :twisted:
Να στο δώσω και σχηματικά :
Whitesnake <> Pink Floyd :roll:

…κατάλαβες ή μήπως θέλεις να κάνω και κακά !!! :roll: :?

Sorry αν έγινα εριστικός δεν το ήθελα απλά με πιάνουν τα διαόλια μου που οι Pink Floyd ειναι στο απυρόβλητο ενώ εμείς τα φτωχά φίδια αμφισβητούμαστε μια ζωή!

Συμφωνούμε στις απόψεις μας φίλε slekkas απλά τα γούστα μας διαφέρουν!..

και όχι μην κάνεις κακά, προσπαθούμε να κάνουμε ένα shit-free forum και νομίζω πως τα καταφέρνουμε καλά!

Ρε παιδιά ας μη συγχέουμε ανόμοια πράγματα.Κι εγώ αυτή την εποχή ακούω thrash καi death metal! Αυτό τι σημαίνει; Πως θα ξεχάσω τις μουσικές μου ρίζες: Οχι βέβαια! Αλλωστε όλοι από Stones, Doors και Floyd ξεκινήσαμε και ύστερα επεκταθήκαμε ππαραπέρα. Οσο για τους Pink Floyd και το τι έχουν προσφέρει στη μουσική… ε με ένα Dark side of the moon και ένα Wish you were here στις πλάτες τους θα πρέπει αν μη τι άλλο να μετράμε τα λόγια μας!!!

Οι Pink Floyd είναι το μεγαλύτερο συγκρότημα όλων των εποχών.
Ας τους βγάζουμε από κάθε σύγκριση. Δίκαια έχουν το απυρόβλητο.
όπως θα το έχουν και οι tool μετά από 20 χρόνια. :lol:

εντωμεταξύ κάνετε poll για το καλύτερο αγγλικό συγκρότημα και λείπουν οι Deep Purple και οι Led Zeppelin. Τι να πώ ποια; Έλεος.

rock eipa gamo tin tixi mu oxi gamiolometal

… :roll: … :roll: … :roll: … :roll: … :roll: … :roll: e? apo pou ki ws pou oi Deep Purple kai oi Led Zeppelin einai metal? re , ligo ele0s deikse re file… mercy!!! 8O

Tool ???sure sure :evil:

Pink FloyD ,ala min mas vazete tetia diskola Polls :? OOoo

Tool ???sure sure :evil:

Pink FloyD ,ala min mas vazete tetia diskola Polls :? OOoo[/quote]

ναι γιατί;
:roll:

camel re!!!

Είστε ιερόσυλοι ρεεεεεε

Έχετε βγάλει πρώτη την αντικειμενικά χειρότερη μπάντα μαζί με τους The Clash από το Poll (αν και οι The Clash είναι καλύτεροι)

Επίσης που είναι οι Deep Purple (με Coverdale)
Οι Rainbow
οι Ζeppelin
Oι Sabbath…

Kλειδώστε τη λακακία…

Ακούς εκεί οι Floyd καλύτεροι

Και από Beatles
Kαι απο Queen
Και από Who
Και από Rolling Stones

[size=7]K Λ E I Δ Ω Σ Τ Ε ΤΟ[/size]

εγώ πάντως ψήφισα beatles πολύ απλά έπειδή πιστεύω ότι έχουν επηρεάσει τα πάντα

enoeite oti oi pink floyd einai to megalitero sigrotima olon ton epoxon oxi mono sto rock alla se opoiadipote idos mousikis.kai oxi mono logo mousikis alla kai stixon p.x animals,the wall.

υποθέτω εννοείς από δεκαετία 60 και μετα…

k Βαριεμαι να τα λεω… :stuck_out_tongue:

Το thread με τα ανέκδοτα εδώ:
http://www.rocking.gr/forumt-57.php