Καλύτερο αγγλικό ροκ συγκρότημα

poio kata ti gnomi sas einai to kalitero aggliko rock sigrotima?

Άλλο…

Rainbow - Deep Purple - Led Zeppelin - Whitesnake

Franz Ferdinand

sabbath fysika… :twisted:

aglliko eipa re paidia

Ε είσαι βλάκας και σταμάτα να ανοίγεις polls αν δε σταματήσεις να είσαι. Καλή σου μέρα.

aglliko eipa re paidia[/quote]

Γιατι ρε οι Sabbath τι ειναι ??? Κινεζοι???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
αχ αχ και υστερα φταιει ο φονιας

Φίλε Manzarek, κάνε τον κόπο σε παρακαλώ και ξαναδιάβασε τα συγκροτήματα που έχεις βάλει στο poll.
Τώρα φαντάσου ότι μπαίνεις σε ένα ανθοπωλείο και σου λένε διάλεξε το ΚΑΛΥΤΕΡΟ λουλούδι.
Για πες μου, υπάρχει πιθανότητα να σκεφτείς ψύχραιμα και να διαλέξεις το ΚΑΛΥΤΕΡΟ?
Άλλο να σου πούν πάρε 20 τριαντάφυλλα και διάλεξε το καλύτερο, πιστεύω καταλαβαίνεις πού το πάω. :wink:
Βρήσκω, λοιπόν, λίγο άκυρο το “εκβιαστικό δίλλειμα” που μας θέτεις. Γιατί διαλέγοντας πχ Floyd (που είναι το ύψηστο συγκρότημα ever) αφήνεις απ’έξω Βeatles, Rolling Stones, Black Sabbath (ναι…είναι Άγγλοι) και πολλούς άλλους.
Μην κοιτάς που ο Telis έχει μείνει με την περμανάντ στο κεφάλι και θεωρεί τους Whitesnake καλύτερο αγγλικό συγκρότημα (μην παλαβώσουμε όλοι μαζί 8O ) ή τον bigdude που είναι λίγο παραπάνω απ’το φυσιολογικό (για να το πω κομψά) κολλημένος με τους Sabbath και αποφασίσανε “ελαφρά τη καρδία”!

Στην ουσία, λοιπόν, δεν τίθεται θέμα ψηφοφορίας!

Σιγουρα δεν εισαι ποζεράς ? :roll:

ΧΑΧΑΧαχαχαχαχΧΑΧΑΧΑ βασικα στο τριχωμα στο στηθος εχει κανει περμαναντ !!!

Με την περμανάντ φτάνω τα 2.15 σε ύψος, οπότε “σας έχω” κι εσένα και το Σάκη το ποζεράκι στο μπάσκετ…
Πέρα από την πλάκα, οι Whitesnake πριν βγάλουν το 1987 και καταχωρηθούν ως “εμπορικοί” τους θεωρούσαν ένα από τα πιο ποιοτικά hard rock σχήματα… Εμένα λόγω της ανεπανάληπτης χροιάς του Coverdale και του feeling μ’ αρέσουν πολύ περισσότερο από τους Pink Floyd για παράδειγμα…

Πεσ’τα ρε Τέλη δε μπορώ να τους ακούω.

David Coverdale
Bernie Marsden
Neil Murray
Micky Moody
Jon Lord
Ian Paice

Η καλύτερη βρετανική σύνθεση EVER!

ΤΟ ΓΑΜΙΣΤΕΡΟΤΕΡΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΓΚΡΟΥΠ ΕΙΝΑΙ ΟΙ SPINAL TAP ΜΙΛΑΜΕ ΚΛΑΣΕΙΣ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ …

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

aglliko eipa re paidia[/quote]

no comment! :lol:

franz ferdinand kai coldplay

Μιας και το “μαμήσαμε” The Darkness και Manowar στο Hail to England που θα έλεγε και ο αγεωγράφητος ο φίλος μου ο Ανδρέας…

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

aglliko eipa re paidia[/quote]

Γιατι ρε οι Sabbath τι ειναι ??? Κινεζοι???[/quote]

όχι από το Birmingham.

Συμφωνώ απόλυτα! Πολύ καλή σύνθεση,παρ΄αυτά νομίζω για μενα το καλύτερο εγγλέζικο γκρουπ είναι οι Deep Purple

Η συγκεκριμένη σύνθεση είναι εν μέρει (Coverdale Lord Paice) Deep Purple σύνθεση!

Υποπίπτεις στο ίδιο σφάλμα με τον manzarek, Τέλη.
Οι Whitesnake είναι ένα ιστορικό rock συγκρότημα αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με Floyd.
ΔΕΝ παίζουν την ίδια μουσική…πώς να το κάνουμε! :x
Τώρα άμα θεωρείς την προσφορά των Whitesnake μεγαλύτερη από αυτή των Floyd…είσαι άξιος της τύχης σου!! :lol:

Όσο για το μπάσκετ, μην κρίνεις έχοντας κριτήριο το Σάκη για τις μπασκετικές ικανότητές μου και το ύψος μου, γιατί θα βρεθείς προ εκπλήξεων!! :lol: :lol:
Άσε που με το 2,15μ της περμανάντ, θα έχεις προβλήματα ισορροπίας και αντίστασης του αέρα!! :stuck_out_tongue: