Τι είναι αυτό?

λοιπόν…
με την μπάντα μου τους soulforge δίνουμε μια συνέντευξη σε ένα περιοδικό γτπ…(metal hero΄η μανα του δεν το ξερει)
τεσπα να μην σας τα πολυλογώ…
μία ερώτηση στην οποία καλούμαστε να απαντήσουμε.
ποια η γνώμη σας για τα rip off άτομα?
ρε παιδια είναι παράλογο που δεν έχω ιδέα τι στον π***ο είναι αυτά ΄??
όχι γιατί έχω τρελαθεί.
βέβαια κανείς που έχω ρωτήσει δεν ξέρει…
διαφωτίστε με…:smiley:
πλζζζζ

πρωτη φορα τ ακουω…πειτε εκει οτι ειναι καλα παιδια μωρε…

μα…δεν ξερεις τι ειναι?αν ειναι δυνατον χαχαχααχχ!!!(τι απαντησατε ετσι απο περιεργεια!!!):lol:

δεν απαντησανε ρε…γ αυτο λεει να τον διαφωτισουμε…ριπ οφφ…?γμτ…σε απορυπαντικο μ φερνει…αλαλ πρωτη φορα τ ακουω…

you’ve been rick rolled :stuck_out_tongue:

Νομιζω ειναι τα ατομα που πλιρωνουν για κατι και δεν το εχουν χρησιμοποιση ποτε. Ειναι δηλαδη το κακο deal. πχ να δινεις ενοικιο σε ενα σπιτι που δεν πατας ποτε η να αγορασεις μια συσκευη και να μην την δουλευεις NΟΜΙΖΩ

__Φαντάζομαι αναφέρεται σε rip-off συμπεριριφορές, σε copy-paste συμπεριφορές. Οταν κάνεις rip ένα cd, ή dvd τι κάνεις; “Κλέβεις” το περιεχόμενο για να το χρησιμοποιήσεις ο ίδιος… Κάνε τις αναγωγές τώρα… Got it? :wink: 8)

__Πόσο με κουράζουν κάτι τέτοιες εκφράσεις… [-X Πρώτη φορά τ’ ακουώ, αλλά νομίζω πως κατάλαβα τι θέλει να πει ο ποιητής. Οκ, είχε την πλάκα της η έκφραση, αλλά ΕΙΔΙΚΑ όταν είσαι Ελληνας και όχι Αγγλος /πολίτης των Η.Π.Α. έχει νόημα να χρησιμοποιείς (και δει στον τύπο!!) τέτοιες εκφράσεις, όταν ΥΠΑΡΧΟΥΝ πολλές άλλες που σε καλύπτουν… [-X

__Τέλος φίλε μου, θέλω να ψέξω φιλικά κι εσένα. :roll: Δεν δίνουμε συνέντευξη σε περιοδικό που το θεωρούμε γτπ, ή δεν χαρακτηρίζουμε έτσι ένα περιοδικό που μας έκανε την τιμή να μας πάρει μια συνέντευξη και να προωθήσει τη δουλειά μας, εκτός κι αν είναι όντως γτπ -οπότε εμπίπτεις και πάλι στο πρώτο σκέλος της πρότασης μου. :wink:

__Φαντάσου πως φαίνεται όλο αυτό σε εμένα και στον οποιοδήποτε δε σε /σας ξέρει… Τι εντύπωση κάνει… :wink: 8)

EDIT:
__O φίλος British_Steel έχει δίκαιο. Αυτή είναι η σημασία της έκφρασης, “you 've been ripπed-off”, σε κλέψανε, “it’s a total rip-off” είναι κλέψιμο κλπ… Αλλά εδώ μάλλον μιλάει για rip-off συμπεριφορές, οπότε νομίζω πως παραφράζεται η αρχική σημασία σε κάτι ποιο κοντά σε αυτό που σου είπα… Αυτό καταλαβαίνω εγώ δηλαδή, μπορεί να μην έχω και δίκαιο, πρώτη φοράω την ακούω την έκφραση για “άτομα με rip-off συμπεριφορά, rip-off άτομα” (δεν νομίζω πως εννοούσε “ripped-off” άτομα…).

__Εψαξα και σε λέξικο καθώς και για συνώνημα για να έχεις και μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα, enjoy (και καλή τύχη στο συγκρότημά σας!):

rip-off
noun informal
a fraud or swindle, esp. something that is grossly overpriced : designer label clothes are just expensive rip-offs.
• an inferior imitation of something : rip-offs of all the latest styles.

rip-off
noun informal
the insurance policy turned out to be a rip-off fraud, cheat, deception, swindle, confidence trick; informal con, scam, flimflam, gyp, rip, gouge, shakedown, bunco.

μμ, ποσο πιο λογικο ειναι ο δημοσιογραφος να προσπαθουσε υπερβολικα και να’βγαλε δικια του εκφραση? :stuck_out_tongue:

Ανηγουεη, το νοημα θαρρω το επιασε ο Shadowcaster στο πρωτο σκελος, θαρρω πως ειναι παραφραση του Poser.

ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά…:D8)
λοιπν…όσο για εσένα που με ρώτησες πως θα απαντούσα…
“θα ήθελα να τα γνωρίσω”
όσο για τον αγαπητό σάντοουκάστερ
κοίτα…ο χαρακτηρισμός γτπ ίσως να αδικέι το περιοδικό…
το έγραψα εσφαλμένα έτσι για να μην δώσω την εντύπωση:
πω πω δώσαμε συνεντευξη σε ένα άγνωστο :stuck_out_tongue: ψαγμένο περιοδικό:p και καλά
γαμάμε…
δεν είναι έτσι…
τεσπ…όντως τιμή μας να δίνουμε συνέντευξη σε οποιοδήποτε περιοδικό…
θα σας ενημερώσω για την έκδοση του…να γίνει μπεστ σέλλερ, ετσι??:lol::lol::p:D

ριπ οφφ ειναι η κλοπη ιδεων απο τραγουδια αλλων καλλιτεχνων…(τουλαχιστον στη μουσικη βιομηχανια)

Eλπίζω να μην εννοούσε ότι είστε rip-off (όσον αφορά το όνομα) αυτωνών :stuck_out_tongue:

http://www.soulforge.com/#

lol…δεν το ήξερα καν οτί υπήρχε…:lol:#-o

καντε το forgesoul…η ακομα πιο συνθετο Foulsorge

οχι ΡΕ!!!ΟΙ SOULFORGE είναι αυτοί που είναι.!!άντε τώρα!!!:p8):smiley:

Οκ…αν φτασετε σε επιπεδο δισκογραφικης ομως και δεν σας βγαζουν cd για copyright Λογους ομως μη γκρινιαζεις μετα…:lol:

σιγά μωρέ…μέχρι τότε μπορεί να λεγόμαστε και αχαλίνωτα αγγούριια με πορτοκαλί ζώνες,:p:p:D

H εννοια rip-off προερχεται απο τον χωρο του underground και την μεγαλη κοινοτητα των traders.
Rip-off ηταν τα ατομα τα οποια δεν σου στελνουν οτι τους εχεις ζητησει και ας τους εχεις στειλει το δικο σου
μερος του trade/τους εχεις πληρωσει.

ναι αλλά τι σχέση μπορέι να έχει αυτό με ερώτηση σε συνέντευξη σε μέταλ μπάντα???:stuck_out_tongue:
προφανώς είναι μ την έννοια που ανέφερε πριν ο σαντοουκάστερ…