Ανώριμοι

ειναι οι αδιαμφισβητιτοι ηγετες του βλακ μεταλ.Οι στιχοι τους εχουν πολυ γελιο και οι την μουσικη τους θα την ζηλευαν πολλα heavy metal groupakia.Αυτα:thumbup:

To ξερουμε, το ξερουμε. Απο γνωστες ‘‘Ακυρες’’ πηγες…:smiley:

Θα ειμαστε εκει να τα ξανασπασουμε ! :metal:

πωπω είχα δει αυτό το δίδυμο στο Κύτταρο και πραγματικά τα έσπασαν και τα ισοπέδωσαν όλα!
το μόνο σίγουρο ότι θα περάσετε τέλεια!!


Now playing: Sum 41 - Over My Head
via FoxyTunes

Σήμερα έτυχε να ακούσω ένα τραγούδι τους. Από μουσική σκίζουν, πραγματικά πολύ καλή, αλλά απο στίχους… όπως το πάρει κανείς. Μπορείς να πεις ότι είναι καραγκιόζηδες ή απλά μπορείς να πεις πως κάνουν την πλάκα τοθς… Αναλόγως.

Κατσε ρε συ… γιατι να τους πει καποιος καραγκιοζηδες ??
Προφανως και κανουν το κεφι τους συνειδητα, ομως με σοβαρη μουσικη και πραγματικα αστειους και χιουμοριστικους στιχους…!!

κοίτα, κάποιος που δεν μας γνωρίζει μπορεί να οδηγηθεί σε ένα σωρό συμπεράσματα. αυτό πάντως που απαντάω εγώ όταν με ρωτάνε γιατί έχουμε αυτό το στίχο είναι πάνω κάτω το εξής

ξεκινήσαμε με χιουμοριστικό/σατυρικό στίχο γιατί ήταν στο πνεύμα της εποχής πριν 16 χρόνια (αν δείς τα αντίστοιχα τεύχη του metal hammer θα συναντήσεις πολλές μπάντες αυτού του τύπου). μετά όταν έπεσε εμπάργκο και μπάντες σαν και μας φάγανε κράξιμο και αποκλεισμό από τα μέσα(τέλη δεκαετίας 90), συνεχίσαμε γιατί πιστεύαμε πως κάναμε κάτι το διαφορετικό (από τη στιγμή που η μουσική ήταν 100% σοβαρή και μόνο ο στίχος διατηρούσε τη χαβαλεδιάρικη πλευρά. πολλές μπάντες στη φάση μας ήταν και μουσικά ότι νάναι) και πάνω απ’όλα περνούσαμε καλά κανοντάς το. τώρα συνεχίζουμε γιατί εξακολουθούμε να περνάμε καλά εξιστορώντας αστείες ή τραγελαφικές καταστάσεις (μερικές είναι και αυτοβιογραφικές). θέλω να πιστεύω πως έχουμε προοδεύσει σαν μουσικοί και συνθέτες και από τη στιγμή που έχει απήχηση αυτό που κάνουμε τότε βγαίνουν όλοι κερδισμένοι.

Τα παιδια κανουν την πλακα τους οπως καθε τετοιο αναλογο συγκροτημα και το διασκεδαζουν Keep on Rocking

Keep rocking guys. Βρισκω την μουσικη σας πολυ καλη και τους στιχους διασκεδαστικοτατους στην πλειοψηφια τους.

Παιδιά τα σπάνε. Πραγματικά αγαπημένη μπάντα, τόσο μουσικά όσο και στιχουργικά. Όπως είπε κάποιος πριν τον ήχο θα το ζήλευαν πολλά “σοβαρά” heavy metal groups.Ξέρω και πολλές κοπέλες που ακούνε ανώριμους χωρίς να είναι μεταλούδες ή κάτι σχετικό, γιατί βγάζει γέλιο ο στίχος αβίαστα (ξέρω βέβαια και πολλές δήθεν γκομενίτσες που σοκάρονται από τους στίχους και καλά, αλλά δε μιλάμε για αυτές :stuck_out_tongue: ).

Παιδια εμενα δεν μ αρεσουν καθολου.Πιστευω πως το πλοκαμι ειναι η μορφη του genre εδω.

Eγω ξερω,1-2 χρονια πριν,δεν θυμαμε ακριβως,τους ειδαμε Live στην ομονοια διπλα στο UNDERWORLD και τα καναμε ολα ΠΟΥΤ@Ν@!!!ΑΝΩΡΙΜΟΙ ρουλζ ρεεε!!!ακομα δεν ξεχναω τα γελια και την χαρα που ειχα,με την παρεα μου,18 χρονων πρωτοετα,που ανακαλυψαμε τα into floroi ride,pappous-the rock opera Κτλ…

:lol::lol::lol::lol:Τα σπάει το βίντεο

Πολλα συγχαρητηρια στον Τραμπακουλα που τραγουδησε στη συναυλια του Ross The Boss !! =D>

:!:http://www.youtube.com/watch?v=icI8uHNdJAw&feature=related

:!:http://www.youtube.com/watch?v=UYe-pNzzWfI&feature=quicklist

Τραμπα, φανταζοσουν ποτε οτι θα τραγουδας MANOWAR τραγουδια με τον Ross διπλα σου να παιζει κιθαρα ??!! :smiley:

Πρεπει να ηταν συγκολονιστικη εμπειρια. :wink:

RESPECT.

Αυτα εβλεπα και 'γω πριν απο λιγο! Αντε και με τους υπολοιπους Manowar! :smiley:

Hail Trampakoulas! :smiley:

Οι στιχοι παντως εχουν “βελτιωθει” επισης, αν και δηλωνω φαν και των πιο πρωιμων στιχων, πολλοι μπορει να τους θαψουν γιατι ειναι πιο χυδαιοι πχ, τον τελευταιο καιρο ειναι πιο “ποιοτικοι” ας πουμε :stuck_out_tongue:

Keep up the good work!

Το βιντεακι με τον Ross The Boss τα σπαει, πως ηρθατε σε επαφη για να ανεβεις στην σκηνη?

Και γω ειμαι φαν της πρωιμης περιοδου Τραμακουλε(:D)…Μου φαινεται πως η φαση εχει ξεφυγει καπως απο την πλακα(μεγαλη εταιρια συχνοι δισκοι εχμ εχμ) ενω και οι στιχοι δεν με τρελαινουν τοσο πια.Παντως σε λαιβ σας θα ξαναρθω εννοειται εχει τρελη φαση.Και παντα θα περιμενω την ονειρωξη anorimoi-n carkade live:D

η φάση με το Ross the Boss ήταν πέρα από τη φαντασία απλά. επικοινώνησαν οι διοργανωτές μαζί μου δύο ώρες πριν το λάηβ. εγώ ήμουν στον κόσμο μου, δεν θα πήγαινα καν γιατί είχα να κρατήσω το παιδί. μετά άρχισα να ψάχνω εναγωνίως την πεθερά μου γιά να το κρατήσει αυτή χαχαχα

γειά σου ρε κιράτζο!
στο θέμα στίχους ήταν κοινή απόφαση να το πάμε λίγο πιό κόσμια γιά να μπορέσει να φτάσει η μουσική και σε περισσότερα αυτιά. άλλωστε δεν ήμουν ποτέ φαν του αλόγιστου μπινελικιού, πάντα μου άρεσε περισσότερο το να “διηγούμαι” κάποια ιστορία. στο νέο άλμπουμ μας όμως έχουν μπει αρκετές καφρίλες, θα δείτε :smiley:

στο θέμα πλάκα πίστεψέ με πως δεν έχει αλλάξει τίποτα. ίσα ίσα που τώρα με τη στήριξη μιάς εταιρίας μπορούμε να κάνουμε περισσότερα πράγματα! ο λόγος που δεν δισκογραφούσαμε όσο συχνά θέλαμε ήταν κυρίως οικονομικός αφού γιά να κάνεις μία αξιοπρεπή παραγωγή χρειάζονται τουλάχιστον 4000 ευρώ. βάλε και 1000 ευρώ την κοπή 1000 cd… πού να τα βρίσκουμε τόσα λεφτά κάθε φορά γιά να βγάλουμε δίσκο? τώρα όμως που υπάρχει μιά σχετική άνεση μπορούμε να κυκλοφορήσουμε τα τραγούδια μας πιό συχνά.

έχασες το πρώτο μας λάηβ με n-carkade? κρίμας διότι δεν νομίζω να επαναληφθεί καθώς οι n-carkade δυστυχώς δεν υπάρχουν πιά…

τραμπακουλα respect:bow2:.Χαιρομαι που ειμαι μελος σε ενα φορουμ οπου ειναι μελος και ο φροντμαν των θεων ανωριμων.Απορια:ισχυει ακομα η προσφορα με το σωβρακο να βρουμε την σωστη σειρα των τραγουδιων;:lol::lol:

ευχαριστώ γιά το κοπλιμάν αδερφέ

όσο γιά το σώβρακο, μην το γελάς γιατί κάποια μέρα θα το κάνουμε! :lol::lol: