Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Πολύ λίγο. Δεν νομίζω να έχω κάτι στο πατρικό μου.

Προσωπικά, έχω σχεδόν όλα τα Λούκυ Λουκ και τα Αστερίξ.

Μετά πάμε σε αρκετά Ιζνογκούντ, κάποια Μπλεκ και κάμποσα Άρτσι.

Συνεχίζουμε με πολλά Μίκυ Μάους, ΚΟΜΙΞ, Αλμανάκο, Μίκυ Μυστήριο κ.λπ.

Πολύ λιγότερα Ποπάυ.

Δεν αρχίζω καν να λέω τι έχω πετάξει και τι έχω δωρίσει, γιατί θα με πιάσει κατάθλιψη και είναι επίφοβο αυτό, μέρες που είναι κιόλας.

1 Like

Φανατικά λοχαγό Μαρκ. Στο χωριό έχει την τιμητική του στη τουαλέτα χαχαχαχα

1 Like

Kάπου έχω 48σέλιδα περιπέτειες Ζακ Ιβ Κουστώ :woozy_face:

Eννοείται Αστερίξ πάντως, συχνά πυκνά τα πιάνω ακόμα.

Με τον ιό και ο Κάρολος. Όπως διάβασα κάπου, τόσα χρόνια περιμένει την κορώνα, άλλη του ήρθε…

1 Like

Και ο κλοουν πρωθυπουργός τους

5 Likes

Μεταφερω εδω την κουβεντα, γιατι στο αλλο ειναι πλεον off topic.

Αυτο ειναι το stimulus package που ψηφισαν οι Galactic Leaders μας.

Το λεγομενο CARES Act, που προφανως θα επρεπε να εχει ονομαστει 0 FUCKS GIVEN act.

Οπως εγραψε κι ο φιλος μου που το ανεβασε, large corporations are people too!!!

58 δισεκατομμυρια δολλαρια σε αεροπορικες εταιριες. Ενταξει, απλα γελαει ο κοσμος.

Και βλεπουμε στον πατο τι γινεται στην δημοσια υγεια.

Γι αυτο λεω οτι ειμαστε ηλιθιοι σαν γενος. Ακομα να καταλαβει ο κοσμος πως αν η δημοσια υγεια ηταν σε πολυ ανωτερο επιπεδο απο οτι ειναι (στις περισσοτερες χωρες του κοσμου), τοτε δε θα χρειαζοταν κανενα bailout ουτε στις αεροπορικες, ουτε στις επιχειρησεις, ουτε πουθενα. Θα αφηναμε τον ιο να κανει την δουλεια του, θα στηριζε ολους τους αρρωστους του κοσμου το καθε νοσοκομειο, και απλως θα ξεμπερδευαμε και πολυ πιο γρηγορα. Και ουτε καν θα εκλειναν οι επιχειρησεις.

Μου θυμιζει την φορα που πονουσε το δοντι μου και εκανα μηνες να παω γιατι αγνοουσα το προβλημα, και τελικα εκανα φυσικα απονευρωση κι εσκασα την $300 αρα για πλακα. Αν ειχα παει απο την πρωτη στιγμη, θα ειχα πληρωσει $30 για ενα σφραγισμα, και θα επαιρνα και σοκολατακι στην εξοδο.

5 Likes

αυτοί όμως κόβουν παπά 2 τρίς λεφτά με αξία μονόπολης. Εδώ έχουμε τους σφιχτοχέρηδες που θα προτιμήσουν να πεθάνει λιγός κόσμος ακόμα, γιατί people are money.

2 Likes

interesting read

Γραφικότητα επί 1000, αλλά θα ξαναποστάρω τζον ολιβερ. Δεν παρακολουθώ στενά την αμερικανική πραγματικότητα και το εβδομαδιαίο ρηκαπ του μου αρκεί για να παίρνω μια ιδέα και να γελάω και λίγο-ανεξαρτήτως καραντίνας. Σοκ με αυτά που λέγονται μετά το 6ο λεπτό για governors που προωθούν την ιδέα περί θυσίας στο βωμό μιας καλύτερης Αμερικής για παιδιά και εγγόνια. Srsly…?!!

7 Likes

Ακυρώθηκε η Δευτέρα Παρουσία, ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ

1 Like
3 Likes

Να και ενα καλο που εκανε ο Κορωνοιος στην ανθρωποτητα.

Ο συγκεκριμένος ήταν ο ορισμός του ψεκασμένου ακροδεξιού. Το θέμα βέβαια είναι τι θα γίνει μετά την λήξη συναγερμού. Θα αποχωρήσει ο στρατός ή απλά θα βάλει κάποιον δικό τους με τα ίδια μυαλά στην εξουσία. Ο ίδιος έχει σαφώς τελειώσει δεν μπορώ να φανταστώ πως θα συνεχίσει με κάποιο τρόπο αργότερα.

Διάβαζα πριν λίγο άρθρο στο FB για τον Bill Gates που μέσα από το Bill and Melinda Gates Institute θα δωρίσει μερικά δισ. για έρευνες για το εμβόλιο κατά του Covid 19.

Μετά είχα την ατυχή έμπνευση να διαβάσω τα σχόλια. Τα ήπια ήταν γελάκια και κατάρες, τα ψαγμένα κατέληγαν στο ότι ο Gates “δημιούργησε” τον κορονοϊο.

Όσες ενστάσεις έχει κανείς για τον κάθε δισεκατομμυριούχο (ο δε Gates που έχει να δείξει ένα αξιόλογο έργο ειδικά σε ασθένειες και υποδομές για αναπτυσσόμενα κράτη σε Αφρική και Ασία), ειλικρινά δε μπορώ να αντέξω άλλο τη συνωμοσιολογία. Κάποτε αντιμετωπίζαμε τους τυπάδες που μιλούσαν για κοίλη γη, chematrails, επίπεδη γη κοκ σαν γραφικούς, πλέον κοντεύουν να γίνουν mainstream.

8 Likes

Ακροδεξιοί ψεκασμένοι ποτέ νικημένοι.

3 Likes

Καλα ισχυει αυτο, στο κατω κατω και το συγκεκριμενο σκουπιδι με την υποστηριξη του στρατου κερδισε, αλλα οσο να’ναι μια χαρα την ενοιωσα.

Σε άλλα νέα, άλλων πεφωτισμένων ηγετών…

Διαβάζοντας την είδηση, για κάποιο λόγο μου ήρθε στο μυαλό το Masque of the Red Death, όχι των Crimson Glory ή των Manilla Road (ή δεν ξέρω και γω ποιων ακόμη!), αλλά το διήγημα του E.A. Poe.
Ας του το δώσει κάποιος να το διαβάσει…

2 Likes

Συμφωνοι σε ολα εκτος απο το τελευταιο. Θελω να πιστευω πως η ευκολια με τον οποια μπορει ο καθενας να απευθυνθει πλεον σε ολη την υφηλιο (YouTube, Facebook, Instagram, Twitch, Twitter, και δεν συμμαζευεται), ειναι υπευθυνη για την φαινομενικη πληρη εγκεφαλικη νεκρωση που παρουσιαζουν ομαδες οπως αυτες που περιγραφεις, και στην πραγματικοτητα τα ποσοστα τους ειναι σχετικα μικρα. Σε ποσοτητα εστω. Γιατι οκ σε παρουσια σιγουρα ειναι ολο και πιο εμφανεις.

4 Likes

E, αφού μπορεί. Δες κι εδώ έναν άλλο τυπά τι έκανε. Άλλη περίπτωση βέβαια.

Summary

https://www.sport24.gr/yolo/sports-and-gossip/koronoios-o-goyoker-ekane-parti-me-duo-call-girls-en-mesw-karantinas.5699188.html?fbclid=IwAR1jfym66btWozG9NmdzuE_1QhOSMuayTsNxnoGFLA5RXe_iVm49vrxYt3Y