Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Πως γίνεται να φταίνε κάποιοι παραπάνω στην συγκεκριμένη περίπτωση από αυτούς που μπουκάρανε σήμερα στην Ουκρανια;

2 Likes

Καταπληκτική λογική.

Οι χώρες που είναι τσιράκια της Αμερικής και την αφήνουν επίτηδες κάθε φορά να τρώει το κράξιμο αλλά επίσης την αφήνουν επίσης να έχει αεροπορικές και ναυτικές βάσεις σε 3739 σημεία φταίνε? Λιγότερο? Περισσότερο? Να βάλουμε το φονιαδολαομετρο να τις μετρήσουμε!

:joy: :joy: :joy:

Την εκθέσανε οι Έλληνες και οι Πορτογάλοι την Αμερική και τώρα τρώει αυτή το κράξιμο. Τέτοιοι είμαστε

1 Like

Προτείνω να σταματήσουμε να είμαστε διεθνολόγοι του πληκτρολογίου και να ακούσουμε με προσοχή τους ειδικούς.

5 Likes

Κανένας δεν το έγραψε αυτό, αλλά ένας άνθρωπος που τιμάει το άβαταρ του με κάθε ποστ, δεν θα μπορούσε και να καταλάβει κάτι διαφορετικό.

Δες το ποστ του @samis για να καταλάβεις ότι φταίνε και οι άλλοι. Προς Θεού στην προκειμένη περίπτωση ο “big bad” της υπόθεσης είναι ο Πούτιν αλλά και οι άλλοι γαυγιζαν τόσες μέρες και τώρα άφησαν την Ουκρανία στην μοίρα της

3 Likes

Έγραψα για το ποιοι “φταίνε παραπάνω”. Σήμερα, 24 Φεβρουαρίου του 2022.
Η Ιστορία έχει γράψει, για όλους. Τους ξέρουμε όλους και τα πεπραγμένα τους.
Αλλά αν κρίνω από πολλά πόστς εδώ, μέσα σε αυτά και του Παντελή στον οποίο έκανα την ερώτηση, σήμερα η μεγαλύτερη ευθύνη είναι του ΝΑΤΟ και της Αμερικής για το ότι ρωσικά στρατεύματα μπαινουν στο Κίεβο.

1 Like

Μα είναι δυνατόν να τους λένε φονιάδες των λαών

Η μεγαλυτερη ευθυνη ειναι των Ρωσων και του Πουστιν, προφανως. Δεν ειναι οι μονοι που εχουν ευθυνη, δε φταιει “το ΝΑΤΟ” γενικως και αοριστως κατω απο μια ομπρελα. Αλλα τα συμφεροντα των Αμερικανων, αλλα των Γερμανων, αλλα των Γαλλων, αλλα των Ελληνων, αλλα των Τουρκων. Αλλες και οι ευθυνες τους. Οι Αμερικανοι παντως πραγματι φαινεται οτι δε χανουν τιποτα, μονο κερδιζουν. Ολοι οι αλλοι κατι χανουν και τα περισσοτερα, παλι προφανως, οι Ουκρανοι. Τους οποιους μαλιστα δεν προκειται να βοηθησει απολυτως κανενας υποκριτης.

8 Likes

Ο Ερντογάν μίλησε για καταπάτηση δικαιωμάτων.

Ο Ερντογάν…

Απο τη στιγμή που δεν το παίζει κανένας μας πονηρός και ειδικός μια χαρά καφενες είμαστε, δεν χρειάζεται να μιλάμε μόνο για όσα είμαστε γνωστές υψηλού επιπέδου

5 Likes

Η ουσία στο τέλος δεν είναι ποιος είναι ο πιο κακός και τι συμφέροντα έχει ο καθένας. Η ουσία είναι πως ο μόνος πραγματικά χαμένος είναι ο πιο αδύναμος που στην προκειμένη περίπτωση είναι η Ουκρανία

4 Likes

Ειναι αρκετα εκπληκτικο το ποσους ειδημονες εχουμε σε διεθνη θεματα και τι παιζει “κατω απο τα τραπεζια”. Βασικα ισως ειναι περισσοτεροι κι απο τους ταριφες στην Ελλαδα. Αλλωστε οι ταριφες ειναι υποσυνολο των διεθνολογων.

5 Likes

Λοιμωξιολόγων δηλαδή όχι;

2 Likes

Σίγουρα αλλά και η Ευρώπη που είναι εξαρτημένη από την Ρωσία

Οι ταριφες ειναι υποσυνολο καθε ειδικοτητας που μπορεις να σκεφτεις. Και οσων δεν μπορεις να σκεφτεις.

Κι αν ρωτησεις τους ταριφες, θα προσβληθουν απο αυτο. Ουσιαστικα ολοι οι αλλοι ειναι υπερσυνολο των ταριφων.

1 Like

6 Likes

Θεός Μπόρατ :smile:

1 Like

Εγώ ούτε γνώσεις έχω ούτε ασχολούμαι και ιδιαίτερα ( ώστε να έχω γνώσεις )

Αυτό που ξέρω είναι ότι σε 2 μέρες κάτι εκατομμύρια Ουκρανοί δεν έχουν σπίτι και πατρίδα , άνθρωποι πέθαναν και ο κάθε φασίστας πρόεδρος/πρωθυπουργός whatever κράτους θα τους λέει δεν χωράτε , δεν μπορούμε να σας υποδεχτούμε

Και ο υπόλοιπος πλανήτης ευχολόγια και στήριξη χωρίς έμπρακτη αλληλεγγύη

Και αύριο ίσως είναι το σπίτι μου και δεν θα με στηρίξει κανείς . Μεθαύριο του διπλανού μου κοκ

Διεθνής νομιμότητα και πούτσες μπλε . Τους ξεφτιλισε όλους ο Πούτιν και δεν τολμάνε ούτε τις τυπικές κυρώσεις να υποβάλουν

8 Likes

10 Likes