Γενια του Χαους

Εκθειαζουμε και εκτειθεμεθα:p

Ας πουμε κ δυο λογακια…
Οι πρωτες μερες τους ηταν punk και γουσταρουμε κ εχουν κομματαρες (401, επιθανατιος, εκκλησια-υποκρισια, ισοβια μονοι) κ εννοειται ΤΟΝ υμνο…
Το ομωνυμο αναβλυζει ενα συναισθημα κ για πολλους καταλαβαινω οτι ειναι το καλυτερο ομως εγω προτιμω το Ρεκβιεμ καθως ειναι πιο ωριμοι, οι στιχοι τους εχουν ξεπερασει καθε οριο κ ειναι κ πιο metal…
Το reunion παιζει να χει το γαπημενο μ κομματι απο γενια (εμεις αποψε) και τα αλλα ειναι ενδιαφεροντα αλλα δεν ειναι κανονικη κυκλοφορια καν…

ε καλά τι πολλ είναι αυτό? πώς να ψηφίσω? δεν μπορώ!!!

οκ βασικά εχω μια αδυναμία στο ομώνυμο άλμπουμ, αλλά και το Ρέκβιεμ είναι ογκόλιθος! Πφφφ. άντε το ομώνυμο. Θα επανέλθω ε.

Ομωνυμο δαγκωτο!

Σχολιαστε, επισης κ τις αλλες δυο περιοδους που ειναι και λιγοτερο “δημοφιλεις”…

και εγω προτιμω το ομονωμο. Πολυ ωραιες μελωδιες, μπολικη καφριλα και στοιχοι που βαρανε κατευθειαν φλεβα!

Παλιά δεν παιζόντουσταν τα παιδιά, τώρα τους έχω χάσει:!:

Και εγώ “Ρεκβιέμ”… Πιο ώριμοι, πιο βαθυστόχαστοι και μακριά από τα κλασσικά καλούπια του punk…

Ρεκβιεμ αν κ δεν ειμαι φανατικός.

ε Κώστα έπρεπε να βάλεις και το live tape στο Αγρίνιο μαζί με Αδιέξοδο, που είναι το απαύγασμα της καφρίλας!

…τα φώτα κλείσε!!!

:stuck_out_tongue:

Eεεε οντως, αλλα να μην πιαστει early days???:-k

ναι ρε early days και αυτό!..

Μπορείτε να διαβάσετε ένα άρθρο με τίτλο "Το Ήθος μιας Μπάντας" του Γιάννη Πολύζου στο Mic:

Πρώτη περίοδος ρε!

Και ομόνυμο δεν λέω, αλλά τη σαπίλα του επιθανάτιου δεν τη συναγωνίζεται τίποτα.

Βασικα ρεκβιεμ δαγκωτο…ειναι νομιζω η αποκορυφωση…8O"Οι στιχοι τοσο στο στοχο που δεν υπαρχουν" Αυτη ηταν τουλαχιστον η δικη μου πρωτη σκεψη οτν το ακουσα…

ε σοβαρέ κλοούν καλωσήρθες και μην χάνεσαι από το φόρουμ!! :slight_smile:

Ο Νικος Βοσδογάνης ο πρωτος κιθαριστας των ΓΕΝΙΑ που μαζι με τον συνονόματο ξάδερφο του και τον Θοδωρη Ηλιακόπουλο εφτιαξαν το συγκροτημα το 1982, εχασε στις 12 Ιουλίου 2009 τη μαχη με τον καρκίνο. Ηταν μόνο 42 ετών…

R.I.P.

τους μάζεψε και τους 2 και τους έβαλε να φάγωθουν! :smiley:

Γεια σου ρε Ηλιακόπουλε μορφή… :stuck_out_tongue:

χαχαχα! και γαμω τα βιντεο! Μορφη ο Θοδωρης