Πώς θα θελατε να σας ελεγαν?

ωωωωω!!! 8O οντως ωραιο ονομα :wink: και πρωτοτυπο,σπανιο και τα σπαει :respect:

Περίανδρος σα να λέμε…

Ε;

Α, και Ceridwen θα μ’ άρεσε :stuck_out_tongue: Γενικώς οτιδήποτε κέλτικο/ουαλικό κλπ.


Listening to: The Philip Glass Ensemble - Pruit Igoe & Prophecies
via FoxyTunes

Καλοτραπεζη η Καρολο η Μουσταφα η Γαμιστερο η Νταρτανιαν

Βρε πανεξυπνε πανσοφε ξερολα μαθε τι ηταν ο Περιανδρος στην αρχαια Κορινθο και μετα ελα να μας πεις.Αντε τρεχα να googlareis η θες βοηθεια?Αντε επειδη σε συμπαθησα να σε βοηθησω.

Ο Περίανδρος ο Κυψέλου, Κορίνθιος, ήταν περιώνυμος για την κακουργία αλλά και τη μεγαλοπραγμοσύνη και σοφία του τύραννος της Κορίνθου (668 ? 584π.Χ.) που διαδέχθηκε τον πατέρα του Κύψελο που είχε ανατρέψει την δωρική αριστοκρατία. Υπήρξε στην αρχή πολύ ηπιότερος του πατρός του αλλά αργότερα παρασύρθηκε σε αδικοπραγίες και ωμότητες. Ο Ηρόδοτος μας πληροφορεί ότι κάποτε ο Περίανδρος ζήτησε συμβουλή από τον τύραννο της Μιλήτου Θρασύβουλο πώς να στερεώσει καλλίτερα την Αρχή του και έλαβε με συμβολική πράξη την απάντηση ότι θα πρέπει να εξοντώσει κάθε ισχυρό αντίπαλο ή αντιδρώντα στο έργο του.

Εμενα μαρεσει το ονομα γιατι βγαινει απο το Περι-ανδρειας, αλλα αν εισαι κουκουλοφορος θα ειναι αγνωστη λεξουλα για σενα.

εγω νομιζα ηταν αυτος απτο Καφε της Χαρας…:-s

:lol::lol::lol::lol:

Είσαι θεός λέμε…

Καλτ καταστασεις

Δαμνεησιον ξέχασες το “Καλαμπόκας” ρε, γαμώ τα ονοματάκια είναι κι αυτό. Είναι βέβαια απ’ τους σύγχρονους ήρωες, αλλά καλά θα είναι να έχεις και ένα πιο modern name γιατί με τη Φαιναρέτη και τον Περίανδρο είσαι λίγο passé.

Ζαχαριας,Λεωνιδας,Ιασονας μου ακουγονται τελεια.

:? ενα απο τα απαισιοαπαισια αντρικα ονοματα…χωρις παρεξηγηση :blush:

Ζαχαρια λεγαν ενα Γεωργιανο στο δημοτικο που τον δερναμε ομαδικως και εκλαιγε…:twisted:

τι καλα παιδια…[-X ντροπη σας!

Τη πατησες εκανα edit.:smiley:

Τι λες ρε παιδι μου?

ρε δεν φταιω εγω…η φατσα του φωναζε ΔΕΙΡΤΕ ΜΕ…

[QUOTE=outlawtorn86;622373]Τη πατησες εκανα edit.:smiley:
απλα ηθελα να βαλω ανθρωπινι και δε προκαμα :oops:

Τρωίλος sounds fine, με μια μικρη αλλαγη γινεται και Τρουιλος.

Αν ημουν κουριτσι το Αγαμήδη θα ηταν οτι πρεπει

υπαρχουν τετοια ονοματα ρε Μακιτοστ ή μας κοροιδευεις? :stuck_out_tongue:

Υπαρχουν ρε μπουμπουνοκεφαλη